Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi igazságalapja lehet...

Mennyi igazságalapja lehet ennek a cikknek? Lehetséges a kettős adóztatás a külföldön dolgozók béréből?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, véleményvezér, de hallottam ezt más máshol is.

Szerintem nonszensz.Viszont ha mégis megtörténne hogy Orbanisztán megadóztatná azokat akik a rosszból a kisebb rosszba menekültek.Akkor mi lehet a kiskapu, hogy lehetne megkerülni?Állampolgársághoz vagy csak állandó lakcímhez lehetne kötni a kötelező adózást?


[link]



2013. máj. 28. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Biztos bepróbálkoznak valami ilyesmivel, mert lassan több mint egy milliónál tart a kivándoroltak száma, de ez annyi alapvető uniós törvénnyel meg alapelvvel szembemegy hogy két perc alatt miszlikre szednék győzikééket Brüsszelben.
2013. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk Anglia kilépne az Eu-ból?Akkor már semmis lehet az egyezmény, nem, akkor szabad az út a kettős adóztatáshoz.Ugye?

Vagy ha Eu-n belül bepróbálkoznak ezzel a dologgal, biztos lesz valami kibúvó.A tököm akar adózni egy olyan országnak, ami elüldözött!Még fizessek is érte hogy nem élhetek otthon?!Kapják már be!!!!!!!!


Állandó lakcímet felmondani?Akkor nem tudja mihez kötni, ha jól értelmeztem, mert ehhez akarja kötni, állampolgársághoz nem lehet!

2013. máj. 28. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Csinálják csak, akkor szépen felmondjuk az otthoni címünket, mindent amit csak lehet és nem mi járunk haza hogy a gyerekek is kötődjenek még Magyarországhoz, hanem a család látogat meg minket itt.
2013. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Közvetlenül a jövedelmet nem tudják adóztatni.


Esetleg az lehetséges, hogy ha hazai számlára utalnak, abból lecsípik az illetéket vagy az itthoni fogyasztás után általános forgalmi adót fizetnek, ha ingáznak és itthon tankolnak, akkor a jövedéki adó a magyar költségvetést gazdagítja, így adóznak a külföldiek.

2013. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dickharta ***** válasza:
100%
megint megpróbálod? nézzétek meg a dátumot is!
2013. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem próbálok semmit.Nekem ez a cikk új volt.Csak kicsit már elegem van a magyar államból és a kizsákmányolásából.Nem elég hogy nyomorítja az otthoniakat még azokat is ellehetetlenítené akik kimenekültek a kisebbik rosszba hogy egyáltalán tudjanak nyugodtabban élni.Erről van szó.
2013. máj. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!