Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy néhány...

Hogy lehet, hogy néhány latin-amerikai ország liberálisabb a melegházasság tekintetében, mint pl. Magyarország?

Figyelt kérdés

Argentínában és Brazíliában is engedélyezett az azonos neműek házassága, valamint Mexikóvárosban is, s azt az összes mexikói tartományban kötelesek elfogadni.

Hogy lehet, hogy ezek a harmadik világbeli országoknak tartott helyek is előbbre járnak emberi jogokban? Ráadásul ezeket az országokat mélyen vallásosnak tartják. Az emberek mégsem ítélik el ebben a három országban a homoszexualitást? Ott hogy "működik" ez?


2013. máj. 25. 02:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
13%

senki sem álmodozik, legfeljebb te. a drogcartelek igenis nagy számban képviseltetik magukat mexikóban, és nagy befolyásuk is van.

te lehet hogy szivárványhányású világban élsz, én realitásban.

2013. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
21%
és próbálok nem általánosítani, mert persze nem mindenhol van ez mexikóban, de úgy vélem az sejtet valamit, hogy pár hónapja az egyik drogos fejest helikopterrel üldözték a rendőrök, és géppusával lőtték a kocsiját, miközben házak között lavírozott.. és persze nem volt kicsi a szórása a fegyvernek. Mindezt éjszaka, hőkamerával.
2013. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva:


A latin-amerikai emberek fele annyira sem gyűlölködőek mint mi kelet-európai magyarok. Természetesen ott sem mindenki ért egyet a melegekkel, sőt a vallás is még sokkal jobban meghatározó az emberek életében. De, ha egy mélyen vallásos bűnnek is tartja a homoszexualitást nem fog e miatt gyűlölködni és nem fog keresztbe tenni a melegeknek. Sokkal kevesebb a diszkrimináció, erőszak a meleg emberek felé. Ami a vallásosságot illeti két dimenziója van: egyrészt a katolikus egyház sem a európai értelemben vett konzervatív irányzatban van jelen, -ha nem is helyesli a dolgot - a meleg embereket nem tekinti másodrendűeknek, és sokkal progresszívebben áll a melegek létéhez. A másik oldal a protestantizmus: mivel egyre jobban terjednek a neoprotestáns kis közösségek így egyre jobban érezhető az ezzel járó mentalitás is. Ők már tiltakoznak a melegházasság ellen, de közel se akkora a hangjuk mint a katolikus többségnek.

Ugyanakkor az emberek egymáshoz való viszonya is szeretet teljesebb, mivel a másik embert nem nézik le, nem rekesztik ki eleve több az elfogadó ember, aki viszont nem fogadja el a melegséget eszébe nem jutna úgy viselkedni, mint itt nálunk egyes homofóboknak. És a végére a legérdekesebb, mind

Brazíliában, mind Argentínában - ahol már jó pár éve - van melegházasság nem lett több a melegek száma, sőt a népesség rohamosan növekszik, hatalmas terhet róva az ottani amúgy is fejletlen szociális hálóra. Tehát nem igaz, az az elmélet ha megengedjük a melegházasságot, csökkenni fog a népesség száma. Argentínában is ugyan úgy megy tovább az élet: foci, tangó, gazdasági válság... :)

2013. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja az előzőhöz még az is hozzátartozik, hogy a női és férfi szerepek nem különülnek el annyira élesen mint nálunk. Noha a latin-amerikai felfogás a macso grande kultúrán alapul, alapvetően jobban tisztelik a nőket, akikben az anyát - la mamma - látják. Mivel jobban tisztelik a nőket, elfogadják az egyenjogúságukat is. Igazából a latin-amerikaiak megtalálták az egyensúlyt a tradícionális értékek és a modern világ követelményei között: a latin-amerikai országok egynegyedének női elnöke van, pl. az argentin Christina Fernández de Krichner. Mivel a nők és a férfiak egyenrangúk a heteronormativítás sem annyira szélsőséges. Fele annyira sincs determinálva hogy mi nőies, mi férfias és mi b@zis.


Egyik blogon olvastam, hogy honfitársunk megrökönyödött, hogy a brazil heteró férfiak ölelkeznek, vagy a chileiek puszilkodnak. Persze a macsó ideál és a konyhában főző de a hálószobában tüzes nő képe mindig is élni fog, de a férfiak is pl. lehetnek érzelmesebbek, a nők is pl. harciasabbak. Szerintem az elfogadó nemi szerepekből adódó társadalmi normák is hozzájárulnak ahhoz,hogy a latin-amerikai társadalmak nem homofóbok. Így alapvetően meleg férfit is férfinak, a leszbikus nőt is nőnek tekintik.

2013. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

azért ezzel vitatkoznék. van nekem több latin-amerikai barátom is, és pont hogy nagyon is panaszkodnak, mekkora probléma bárhol az életben, ha kiderül valakiről, hogy meleg. de a munkából való kirúgástól az egyetemről való eltanácsolásig ebbe érts mindent. Úgyhogy nagyon megosztóak ezek a társadalmak, persze ebben sincs semmi meglepő. van egy nagyon elfogadó, leginkább a nagyon szűk elit réteg, és aztán ott a 95%-os abszolút elutasító, szegényebb tömeg. Pont a napokban mesélte nekem az egyik costa ricai haverom, hogy az egyik volt legjobb haverjáról kiderült, hogy meleg, és teljes megelégedettséggel közölte, hogy még jó, hogy rögtön kivágták a klubból, azért egy sportoló ne legyen már meleg. És a barátságuknak is annyi lett, és még hülyének is nézett engem, hogy gondolom, hogy ő egy homóval fog haverkodni.


Hasonló példát tudok Colombiából is, de Mexicoból is... Eleve mentalitásban toleránsabbak valóban, na de ne a magyarból induljunk ki, hiszen a magyarnál utálatosabb nép a Földön sincs, tehát ez nem alap. Viszont amint kiderül valakiről, hogy meleg, ott bizony kalap, kabát és vége a haverságoknak meg sok egyébnek, sokszor az életének is.

2014. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!