A liberális politikusok Amerikában is támogatják a bűnözőket?
Az amerikaiak inkább klasszikusabb liberálisok ,nem támogatják a bűnözőket.
A pozitív diszkrimináció csak az indiánoknál igaz ,az indián származásúaknak kártérítési segélyt fizetnek.
Ők inkább a népre bízzák a dolgokat pl halálbüntetésnél is szavaztak Californiában és maradt is.Ahány állam annyi szokás , törvény
Az európai liberálisok igenis védik a bűnözőket.Például Magyarországon a jogvédők mindenfélét kitalálnak hogy jajj hát megélhetési bűnöző meg szegény jajj.Hazudoznak össze vissza.
Az USA zsidó-keresztény kultúrával rendelkezik ezért annyira mások a törvényei.
1) Liberális alatt a komcsi MSZP-t, az össze-vissza csapongó és feloszlóban levő LMP-t vagy a teljesen retardált Fideszt érted? Magyarországon jelenleg nincsen liberális párt.
2) Amerikában nem támogatják a bűnözést, ez európai sajátosság.
Ha már Európáról, Amerikáról és a liberalizmusról van szó, én megkülönböztetnék háromféle liberalizmust.
Van az európai liberalizmus, amit itthon liberalizmusként ismerünk. Ez az, amit az SZDSZ művelt, amíg tényező volt. Egy kis kapitalizmus, néhány piacbarát törvény, hogy legyen valamiféle hitelességünk, és mérhetetlen mennyiségű cigánysajnáltatás.
Van az amerikai liberalizmus, ami teljesen más. Itthon különösen, és egyébként Európa több országában is, teljesen maguktól értetődő dolgok azok, amiket az Amerikában liberálisoknak nevezettek képviselnek, csak ugye ott elég erős bázisa van az ellenvéleménynek is. Ez ott a mérhetetlen antikapitalizmust, az állam jótékony markának bővítését, a szociális háló erősítését jelenti. Mindez párosul az abortusz, a melegházasság és hasonlók támogatásával - utóbbi hozzánk még nem nagyon ért el, de Európában több helyen már ott van.
És van a klasszikus liberalizmus, ami arról szól, hogy az állam, a politikusok csak ne szóljanak bele semmibe, mert nagyon nem értenek hozzá. Na, ezt sem az amerikai, sem az európai liberálisoknak nem sikerült tartani.
A "népre bízzák a dolgokat" pedig nem az Egyesült Államokra en bloc vonatkozik, csak néhány államra, elsősorban Kaliforniára. A kaliforniai balosoknak valamiért mániája a közvetlen demokrácia, olyan kérdések is népszavazási íveken jelennek meg, hogy még idehaza is elkerekedne rajta a szemünk, pedig aztán mi is népszavaztunk már költségvetési meg egyéb abszurd kérdésekről. A népszavazás lassan a kaliforniai napi politika szerves részévé válik, kiváncsi leszek, mikor jönnek rá, hogy így nem lehet kormányozni.
5.
Szerintem igen is van eszük a jenkiknek.
A politikusoknak a nép szolgájának kellene lenniük és nem a vezérüknek.Azt hittem hogy a vezérek ideje lejárt már a 21 században.
Európa egyetlen közvetlen demokratikus állama Svájc.
A többi országban nem sok akarata van a népnek.Nem dönthet közvetlenül.
Az USA-ban két liberális párt van; a szociálliberális (baloldali) Demokrata Párt és a klasszikus liberális (jobboldali) Republikánus Párt. Egyik sem "támogatja a bűnözőket", igaz, a Republikánus Párt inkább híve a szigorú büntetéseknek. Az un. "három csapás elvét" nálunk már jóval korábban bevezették néhány államban. Ha az amerikai kisebbségek védelmére gondolsz, akkor nézz meg egy hollywoodi börtönfilmet, vagy még inkább egy amerikai börtönviszonyokról szóló dokumentumfilmet, és látni fogod, hogy a börtönök (csakúgy mint nálunk) tele vannak kisebbségi bűnelkövetőkkel.
Megdöbbentő az a sok ostobaság ami a liberalizmussal kapcsolatban él az emberek fejében. Ha valaki valóban meg akarja ismerni ezt a politikai filozófiát, akkor javaslom, hogy olvassa el John Gray: Liberalizmus c. könyvét, vagy nézzen utána a Kossuth Kiadónál megjelent: Politikai Filozófiák Enciklopédiája c. könyvben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!