Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történne ha lemondanék az...

Mi történne ha lemondanék az állampolgárságomról?

Figyelt kérdés

Mi történne ha lemondanék az állampolgárságomról és külföldre mennék, úgy hogy csak időnként jönnék vissza a családomhoz?

Ha mondjuk a Magyar állam olyan szinten szorongatna annak ellenére hogy külföldön tartózkodom.Kényszerítene hogy haza menjek, én pedig lemondanék az állampolgárságomról?

Kíváncsi vagyok, mi lenne?Gondolkoztam rajta, de nem sejtem milyen előnyei-hátrányai lennének.


2013. máj. 19. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Állampolgárságról nem lehet csak úgy lemondani, feltételei vannak. Pl. hogy legyen másik.
2013. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kár. :(
2013. máj. 19. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
vegyél fel egy másik állampolgárságot és nem fognak veled foglalkozni zavarni ...
2013. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Ja másik államporlgárság kell ,ebből látszik hogy az összes ember csak egy árucikk és senki nem szabad önrendelkező lény amúgy van egy pár ember a földön akinek nincs ilyen állampolgársága és rájuk nem is vonatkoznak a törvények.
2013. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy van egy pár ember a földön akinek nincs ilyen állampolgársága és rájuk nem is vonatkoznak a törvények.

"


Ez egy komplett baromság. Bármely ország területén tartózkodnak, az ottani törvényeket be kell tartaniuk. Nem mentesülnek semmi alól, ellenben hátrányuk származhat: utazáskor okmányokat kell felmutatni. Hivatalosan létezik olyan, hogy hontalan, de ez nagyon ritka eset és több a káruk belőle mint a hasznuk.

Ellenben

2013. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rémuralom ***** válasza:
100%
13:11-es, dehogyisnem, rájuk is vonatkoznak a törvények. A törvények ugyanis nem csak állampolgárság alapján vonatkoznak emberekre. Például, ha hontalan vagy, és kinyírsz tíz embert, nehogy azt hidd, hogy futni hagynak, mert nincs állampolgárságod. Mindenhol az adott országra érvényes törvények alapján: van, ahol ezért halálbüntetés jár, van, ahol életfogytiglani börtön, van, ahol húsz év börtön stb.
2013. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi.Egyel kevesebb magyar állampolgár lenne.
2013. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!