Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy Németország...

Hogy lehet, hogy Németország ennyire gazdag és fejlett még most is?

Figyelt kérdés

Hagyományosan a HDI-vel szokták mérni az emberek jólétét országok szerint, és ezen a listán Németország évről évre jobb helyezéseket ér el.

2008: 23. hely

2009: 22. hely

2010: 10. hely

2011: 9. hely

2012: 9. hely

2013: 5. hely


2013. ápr. 21. 10:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
* De még így is csak éppen a fele annak mint amit a globális német cégek fizetnek, ahogy írták előttem is ezek tartják életben Németországot.
2013. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Minden európai országban elhelyezik a bankjaikat meg az üzletláncaikat (penny), így szépen kiviszik a pénzt az adott országból, ezért gazdagok.
2013. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
nem véletlenül buktak meg egy szó nélkül a gyarmatok birodalmak ... jelentősebb harc nélkül adták fel a gyarmatokat a gyarmatosítók ... kb úgy, mint ahogy a magyar szocializmus is megbukott egy szó nélkül képes volt átalakulni ...
2013. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Egyik ismerősöm járt Spanyolországban és Németországban is.

Az előbbiről pont ezt írta nem rég:


"Egyébként amikor Spanyolországban szakmai gyakorlatoztam 3 hónapot, annyit neteztem munkaidőben, amennyit akartam, mert még úgy is simán elkészültem mindennel, amit elvártak tőlem. Kb. fél fizetésnyi ösztöndíjat is kaptam a cégtől, tehát nem lehetett nekik mindegy, mivel töltöm az időmet. És csomót cigiztek meg kávéztak a kollegák, amikkel én nem élek."


A németekről pedig, hogy senki (aki tősgyökeres német) nem késik, a munkaidő kezdetétől a végéig vakulásig dolgozik, a szünetben kiszaladnak WC-re és esznek, de nem trécselnek.


Meg lehet nézni, hogy a két ország közül Spanyolország van adósságválságban.

2013. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
az az oka, hogy Németországnak gyarmatai vannak még mindig, ráadásul lopnak, csalnak, hazudnak, a magyarság ellen uszítanak tévében! ez a hála a sok évtizedes "barátságnak". ilyenek a németek! gyarmat gyarmat hátán, ebből gazdagodnak!
2013. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%

Nos én egyetlen okra vezetném vissza az egészet: nézd meg, hogy a 2. világháború után melyik nagyhatalom építette újra az adott országokat. Németországot, Franciaországot, Hollandiát, Belgiumot stb mind az USA a Marshall segélyből.

Minket ki épített újra? Hát ja, senki. Az oroszok végigraboltak párszor, aztán amikor látták, hogy az USA szépen felépíti Nyugat-Európát, akkor arra gondoltak, hogy akár ők is csinálhatnának úgy, mintha... Felépítették ide is az elavult, halálraítélt gazdasági rendszerüket, amit azóta is szopunk. Meg az idióta felfogásukat, ami miatt a magyar ember mindent az állambácsitól vár el és mindenért őt okolja.

2013. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
35%
Úgy van utolsó.
2013. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk ha a II. világháborúban Mo. 2/3-át elveszítette, akkor a bűnök súlyosságának arányában Németország kb. akkor lenne, mint Pest megye. De Németország - a háború kirobbantója - gyakorlatilag akkora területű és helyzetű, mint a háború előtt. Nem érdemli meg! Ezt kellene Merkel fejéhez vágni egyszer!
2013. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%

így van utolsó, a német egy nagyon hálátlan "szövetséges"!

most is csak folyamatosan támadják Magyarországot, még a német kisgyerekeket is magyarellenessé teszik a buta hazug rajzfilmjeikkel!

ráadásul behoznak Magyarországra egy halom rabszolgatartó céget és ennyi! micsoda banda, lssan rosszabbak mint a szovjetek voltak anno!

2013. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
92%

Német precizitásról hallottál-e?

Tudják hogy mibe fektessenek, ugyanakkor a pénzügyi miniszterük Európa megkockáztatom a világ legjobbja. Ja, ugyanakkor Merkel se egy Orbán..

Ez meg annyira szánalmas hogy "lejáratják Magyarországot"... Végre valaki kimondta hogy ami itt folyik az nem nevezhető demokráciának.. De persze amikor Brüsszelbe ugyan ezt elmondják, az nem számít annak... csak ha a csúnya németek leadják a tv-ben. Ja, és lehet a nèmeteket fél évtizedes vádakkal támadni. Csak azért elkeserítő hogy néhányan csak ezzel tudnak támadni, mással nem. Azért azon jó lenne elgondolkozni hogy mit tettek a németek azért hogy Európa első gazdasága legyen. Segítek, a Marshall segélynek semmi köze sincs hozzá...

2013. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!