Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy Németország...

Hogy lehet, hogy Németország ennyire gazdag és fejlett még most is?

Figyelt kérdés

Hagyományosan a HDI-vel szokták mérni az emberek jólétét országok szerint, és ezen a listán Németország évről évre jobb helyezéseket ér el.

2008: 23. hely

2009: 22. hely

2010: 10. hely

2011: 9. hely

2012: 9. hely

2013: 5. hely


2013. ápr. 21. 10:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Más a kultúrájuk , jobb a munkamorál , munkafelfogás.

Ez lehet nem lesz polkorrekt ,de a génjeikben is lehetne keresni , hogy miért ilyenek.

2013. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Shai-Hulud ***** válasza:
50%
Tudod, ők a válság leküzdésének ORTODOX módját választották, mi meg az unortodox módját. :-D
2013. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

hány ismerősöd dolgozik minimálbérért vagy 100 ezer körüli bérért német cégnél?

Alacsony kamaton hiteleznek nekik alacsony áron vehettek cégek, kedvezményeket is kapnak (németországban dupla annyit kellene adózniuk, mint nálunk a béreket, pedig megkellene 4szerezni ... így jelentős profittal tudnak értékesíteni ... nem véletlen, hogy spanyoloknál 25% a munkanélküliség Romániában pedig 6%. Ahol több kedvezmény vagy olcsóbb a munkaerőt találnak oda mennek dolgoztatni ...

2013. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

@ 3/3

Ebben van némi igazság, viszont ezt a logikát követve Németországban legalább 50% munkanélküliség kellene legyen. Az első válasza többet nyom a latban.

2013. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

nem mert a németek abban érdekeltek, hogy amik keleten megtermelnek negyed áron azt az drága piacon értékesíteni tudják... Magyarán a piacot támogatják, hogy fogyasztás ne csökkenjen ... Ezért tesznek olyan intézkedéseket, amivel a fogyasztást növelik hitelezés, bérkompenzáció ... multik is hatalmas pénzeket hoznak haza és költik el otthon ...

Ez nem érdekük, hogy a verseny kiegyenlítettebb legyen, hogy a románok vagyx a magyarok is megkapják a német béreket, mert akkor kisebb lenne a profit és kisebb lenne a fogyasztás a németeknél ... románok magyaroknak meg nem lenne annyi pénze, hogy új bmw vásároljanak stb stb ...

2013. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az első kettővel azért nem tudok egyetérteni, mert a gazdasági teljesítmény nem hozzáállás, hanem pénz kérdése. Amíg ennek az országnak a kockázati besorolása magas, addig a hitel drága, amíg a hitel drága kevesebben jutnak hozzá, kevesebb előnyt jelent, amíg az adó magas a munkáltatás drága és a fogyasztás is drága. Amíg a fogyasztás drága az emberek kevesebbet fogyasztanak, így a piac is szűkül, a cégek kevesebbet tudnak értékesíteni, ezért némelyik tönkremegy. Ha tönkremegy csökken a GDP, soroljam tovább? Leegyszerüsítve azért ennyire fejlett a németek gazdasága, mert ők nincsenek ekkora szarban.
2013. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

Mégjobban leegyszerűsítve, azért jó nekik, mert jó nekik.

(Ez tautológia:))

2013. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Mégjobban leegyszerűsítve, azért jó nekik, mert jó nekik.

(Ez tautológia:))"


:D:D

Akár.. Ha így szebb a megfogalmazás, tehermentesebbek, mint mi :)

2013. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

nem véletlen a közel 0% kamat és közel 100% államadósság, mellett is viszik oda a pénzt, érdekük, hogy a fogyasztás ne csökkenjen ... Ha baj van akkor elég csak piacit emelni a kamaton és egyből újra indul a rendszer ..

Valamint egyes szolgáltatókba és kutatás fejlesztésbe hatalmas pénzeket invesztálnak és jól meg is tudják fizetni a alkalmazottakat, akik viszont elfogják ezeket a pénzeket költeni, hiszen a alapkamat kisebb, mint az infláció ... Azáltal, hogy itt dolgoztatnak olcsón lesz is miből, fizetni a haza dolgozókat.

80 milliós ország és több ezer siker vállalata van, több kelet-európai és távol-keleti országban, ugyanígy oda folyik a pénz ... Németország gazdasága bőven túllépi saját földrajzi határait . Nem csak magyarok érezhetjük ennek a hatásait ... de ez csak a német példa, így van ez a többi fejlett országgal is ...

2013. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Jobb az oktatás és kedvező feltételeket teremtettek a vállalkozni vágyóknak.

2008-ban jöttem ki amikor Magyarországon a már 4 éve stabilan működé kisboltom csődbe ment. Fogtam a spórolt pénzem és kijöttem Németországba. Mivel a spórolt pénzem nem volt elég, hogy rögtön vállalkozzak így pincérként helyezkedtem el és még gyűjtöttem hozzá egy keveset. 1 éven belül megnyitottam egy hasonló kisboltot mint amilyen Magyarországon volt, de fele annyit sem kellett adóznom mint amit otthon. Azóta nyitottam egy vegyesboltot és egy gyors étkezdét.

A kisvállalkozóknak kedvező adórendszer, plusz kedvező/alacsony kamatú hitel lehetőség vállalkozás beindításához.


Nem egy muszlim bevándorló ismerősöm lett akik 1-2 év alatt egy kis cégbirodalmat hoztak létre a nulláról. Közép-Európában rengetegen szidják a bevándorlókat, de még néha napján itt Németországban is, de az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy nem kis részben Németország nekik is köszönheti a gazdaságuk fellendítését. Sokkal bevállalósabbak mint a németek. A németek nem kockáztatnak azzal, hogy egy vállalkozásba fektessenek be. Pedig egy kis bolt elindításával (akár Mucsaröcsögén) vígan meglehet élni.


A kisboltok, kisebb éttermek, gyors étkezdék és egyéb hasonló kisvállalkozások nagy része bevándorlók kezében van (nagyobb városokban), példának itt vagyok pl. én. Ezek a német gazdaság pillérei, a nagyobb cégek után a mi adónkból van a legnagyobb bevétele az államnak.

2013. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!