Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lényegében hadban állt Magyaro...

Granulátum kérdése:

Lényegében hadban állt Magyarország a Vatikánnal az első világháború során?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert akkor a Vatikán még Olaszország része volt.


Mi történt volna, ha elfoglalják a magyarok? Katolikus létükre nekiálltak volna fosztogatni meg gyújtogatni?



2013. febr. 28. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel azt állítód, hogy Olaszország része volt az ezt jelenteti, hogy a Vatikán nem volt független, szuverén állam így nem állhattunk hadban vele mivel nem létezett.
2013. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem az volt a legkeményebb ellenfelünk -.-
2013. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem álltunk hadban a Vatikánnal. A Vatikán helyzete az I. világháború során rendezetlen volt. A korábbi pápai állam területét csaknem elfoglalták az olasz egyesítés során, így Róma nagy része Olaszországhoz tartozott. Viszont magát a Vatikánt nem bántották a felkelők, nem foglalták el, tehát a Szentszék nem lett Olaszország része. Viszont a helyzetet, Olaszország és a Szentszék kapcsolatát csak 1929-ben rendezték.

Viszont ettől függetlenül hiába voltunk hadiállapotban Olaszországgal az I. világháborúban, a Szentszékkel nem állt fenn a hadiállapot. Ha tehát a magyar katonák bevonultak volna Rómába, a Vatikánt - elméletileg - nem bánthatták volna. Bár akkoriban még senki sem tudta, pontosan mi is az: egy önálló állam, esetleg valami más, de akkor sem képezte Olaszország részét, ezért nem minősült velünk szemben álló félnek.

Persze ez, illetve az, hogy a római katolikus egyház központjáról van szó, lehet, hogy egyeseket nem hatott volna meg. Azért a katonák is csak emberek, egy-egy arany mécses vagy egyéb értékes tárgy lehet, hogy megingatta volna őket.

2013. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem volt az Olasz Királyság része, mivel a két állam között rendezetlen volt a viszony. Viszont még 1871-ben volt egy garancia-törvény, melyben biztosították a pápa szabadságát, hivatalának gyakorlását.

Az I. világháború alatt a Szentszék megőrizte semlegességét. Tehát nem állt velünk hadba, ha megtámadtuk volna, akkor egy semleges területet támadtunk volna.

2013. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dick Esmen ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de San Marinoval például - papíron - igen (mármint az Osztrák-Magyar Monarchia, nem külön Magyarország).
2013. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolót támogatom:San Marinoval hadban állt és nem az Osztrák-Magyar Monarchia üzent hadat,hanem San Marino!Csak érdekességként.Vatikán Állam az I.világháborúban egyébként részt sem vett,mivel ún."senkiföldje" státussal rendelkezett és jogilag 1929-ig nem is létezett.Az a terület,ami a későbbi Vatikánhoz tartozott,senkiföldje státusú volt,tehát nem állt hadban senkivel.
2013. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!