Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Emlékszik még valaki Szíriára?

Vadkan01 kérdése:

Emlékszik még valaki Szíriára?

Figyelt kérdés

Egyre kevesebbet foglalkozik a magyar média és ezzel együtt a magyar nép is ezzel a hatalmas problémával. A jenki és a ruszki médiában viszont mindennaposak az ilyen hírek. Ezért itt az ideje, hogy felelevenítsük a témát, itt van kettő videó mindkét szemszögből.

http://www.youtube.com/watch?v=pUOZj1jW97g

http://www.youtube.com/watch?v=Ks-essLN6Dc



2013. jan. 28. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én naponta találkozok Szíriával kapcsolatos hírekkel az indexen, origón.
2013. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
énis, de akárhogy is, nem sokat tudok ellene tenni, szóval lényegtelen.
2013. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát indexet és origot nem szoktam olvasni, de a tévében elég ritka és akkor is csak oda mondanak valamit.
2013. jan. 28. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

A külföld rovatokban napi szinten találkozom szír hírekkel. A véleményem az, hogy ez egy külföldről pénzelt és koordinált háború, szent célja pedig Irán meggyengítése (katonai szövetség, 2006) és Oroszország közel-keleti befolyásának csökkentése (2009-es megállapodás óta bővítik a korábbi szovjet tartusi haditengerészeti kikötőt). De őszintén szólva megérdemli Oroszország, ha elveszik a kikötője, mert nem segítette átfogó védelmi eszközökkel szövetségesét (lásd: Sz-300-as rakétarendszerek eladásának visszavonása Szíria, korábban Irán felé is).


Ugyanolyan autoriter rezsimek uralják az öböl-menti monarchiákat is, semmivel sem különbek a szír vezetésnél. Például a bahreini eseményekről ritkán hallani, pedig annak a rezsimnek még annyi támogatottsága sincs, mint a szír kollégának.

2013. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 s.pogacsa válasza:
77%

Fölöslegesen vársz el bármit is a tévétől,mert a mai magyar tévéhíradók összetétele általában így néz ki:

50% egy ausztráliai állatkert újszülött pandájának bezöldült a taknya

30% a budapesti állatkert újszülött pandájának nem zöldült be a taknya

10% belföldi politikai gennycsorgatás

5% közúti baleset

5% fontos hír


Olvass inkább Al Jazeera-t, vagy RussiaToday-t.

2013. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én tudom hol kell keresni a híreket, nem ez a probléma, engem az zavar, hogy nem foglalkoznak ezzel a témával, mert akkora érdekellentét lett a nagyhatalmak között, mint a hidegháborúban vagy akár I. és II. világháború előtt, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni, mert a végén hidegzuhanyként fogja érni a népet, amikor mi is benne leszünk a bajban.
2013. jan. 28. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert semmi nagyobb dolog nem történik és nem érdekük arórl tájékoztatni minket, hogy ma 4500-an haltak meg a harcokban. Ha nagyobb fejlemény lesz (pl. a felkelők megölik Aszadot) akkor biztos benne lesz a hírekben. Egyébként most a mali háború a "divat"...
2013. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

En viszont ugy gondolom, hogy igaza van a kerdezonek. A sziriai esemenyek egyre inkabb KOZELITENEK MAGYARORSZAGHOZ.

Ez nem tulzas, es nem ugy ertem, hogy akar a szir kormanycsapatok, akar a felkelok ide jonnenek, hanem:

Sziriaban hatalmas mennyisegu VEGYI ES BIOLOGIAI fegyver van. (Es nehogy valaki Irakkal jojjon, hogy ott nem volt, mert ez biztos, hogy van, sem Sziria, sem az oroszok, sem az iraniak nem cafoljak, es eveken keresztul a nyugat azt is tudta, hogy ezek az anyagok Szirian belul PONTOSAN hol, mely katonai bazison, annak mely epuleteiben vannak).


A veszely az, hogy ezek az anyagok FELELOTLEN kezekbe jutnak. Akar Hizballa, akar Al-Kaida, akar barmely terrorista csoport kezebe, es akkor bizony vegsosoron kikothetnek MAGYARORSZAGON is.

Volt mar ilyen, Tokioban is meg a londoni metron.

Nem szeretnek ezekkel az ideggazokkal mondjuk az Asztorianal talalkozni.

2013. jan. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szíriában patt helyzet van, egyik fél sem tud felülkerekedni. Ha lesz változás, lesz szó is róla. Jelenleg csak a nagyobb áldozatokat követelő merényleteket és hadműveleteket említik a médiában.
2013. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!