Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik olyan ország, ahol...

Létezik olyan ország, ahol nincs államháztartási hiány? Mi az? SOS!

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Nem létezik. Ilyesmi kizárólag kommunista országban fordulhatna elő. A kapitalizmus alapja eleve a hiány. Tehát a kapitalizmus kizárja a hiány nemlétét, ilyen esetben egy kapitalista gazdaság azonnal összeomlana.
2013. jan. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Miért ne létezhetne a kapitalizmusban?

Éppen ez a cél az EU -ban is,csak annyit költsünk amennyi bevételünk van.Nálunk is simán megvalósítható néhány év múlva.

2013. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az előbbi válasz a kapitalizmus, sőt a gazdaság lényegének nem értését tükrözi.

Normális körülmények között a helyes gazdálkodás annyit tesz, hogy a szükségleteink megfelelnek a lehetőségeinknek (forrásainknak). Ebben a helyzetben jellemzően nincs hiány. Viszont időnként előfordul, hogy olyan lehetőségek adódnak, amelyek továbbiakat tennének lehetővé, de éppen akkor nincs rá fedezetünk. Ekkor annak érdekében költekezünk túl (veszünk fel kölcsönt, illetve hiányt teremtünk), hogy egy későbbi időpontban nagyobbak legyenek a lehetőségeink, amelyekkel egyrészt megszüntethetjük a korábbi hiányt, másrészt nagyobb szükségleteket elégíthetünk ki, mint a hiány nélkül.


Vagyis a tartós hiány az időszakosan hibásan működő, és annak hatását kiküszöbölni nem tudó országok jellemzője. Jól és helyesen működő országok jellemzője az, hogy nincs (vagy csak időszakosan van) hiánya.


Nincs olyan, hogy egy ország többet költ, mint a bevételei. Mindig pontosan ugyanannyit költ. Csak lehet, hogy a költség egy részét egy másik ország fedezi. Ezt nevezzük kölcsönnek, ami után persze kamatot kell fizetni, tehát az ország költségei a következő évben ennyivel nőnek. A kölcsön összege az ország működése szempontjából hiány. Ha ez megismétlődik, akkor ismét kölcsönt vesznek fel, így egyrészt a kamatteher, másrészt a hiány egyre nő. Egyszer csak csődbe megy az ország, a hitelező pénze odaveszik. Ez azért ritka, mert a hitelezők általában beavatkoznak a folyamatba (lásd Görögország esetében az Unió és Németország). A beavatkozás általában azt jelenti, hogy átveszik a gazdaság irányítását, és a költségeket kisebbé teszik, mint a kiadásokat, hogy a hiány csökkenjen (a kölcsönök visszafizethetők legyenek). Ezt a jelenséget nevezzük megszorításoknak. Ez persze nagyon sokféle lehet az adott ország lehetőségei, addigi gazdasági szerkezete, és a beavatkozók mentalitása függvényében. Mostanában kezdenek rájönni, hogy a megszorítás mechanikus alkalmazása nem jó, mert a bevétel ekkor jobban csökken, mint a kiadás, tehát az eredmény fordított.


Másfelől! Ha vannak országok, ahol tartós a hiány, akkor vannak olyanok is, ahol tartós a többlet. Ez egyszerűen abból következik, hogy a Föld egy zárt rendszer. A benne lévő összes kiadás nem tud a benne lévő össze bevételnél több lenni, mert a többletkiadást nincs honnan fedezni (az UFO-k nem adnak kölcsönt). Tehát a Föld országainak összes adósságát a Föld más országainak (egyelőre számukra nem szükséges) többlete fedezi.

2013. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Közben megelőztek.Az "előbbi válasz" alatt az első értendő.
2013. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Németeknél voltak időszakok, mikor többlet volt, ahogy az oroszoknál is. Kínát nem tudom, de el tudom képzelni, hogy régóta többletük van.
2013. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

itt látható, hogy sok helyen pozitív költségvetési hiány ...

2013. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a link.

Hungary -> Last: 4.30; (Previous: -4.40)

Ez a kormányok által bevallott érkek alapján készült? :D

2013. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

olvass utána mindenki tudja, hogy a manyup pénzek miatt pozitív volt a mérleg, csak legtöbb statisztika ezt nem veszi számításba, pont mint az imf kölcsönt se szokták belevenni....

Ha a hiány nem haladja meg az éves kamatszintet akkor a gdp arányos adósság csökken, egy stagnáló gazdaság esetében ...

2013. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2012 adatok még nincsenek fent...
2013. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez esetben, kedves kérdező, Magyarország egy ilyen ország. :D
2013. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!