Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európa veszte a túlzott...

Európa veszte a túlzott liberalizmus lesz?

Figyelt kérdés
Láthatjuk mi folyik már a franciáknál, angoloknál, németeknél. Egyre több a harmadik világbéli bevándorló mindenhol, akik nemhogy nem alkalmazkodnak a befogadó ország kultúrájához, hanem őhozzájuk kell igazodni (pl. karácsonyfa betiltás). Mire jó ez a minden megengedünk, elnézünk, még több jogot nekik szemlélet?
2013. jan. 3. 12:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%
Az a "gond", hogy ami most van annak nem sok köze van a liberalizmushoz.
2013. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 tetro ***** válasza:
Nem. Az Európa válságot a szociális rendszer okozza, nem ideológiák. Habár a szociális rendszer ilyen fokúsága is ideológia... Egyszerűen az állam az öregedő társadalommal ilyen formában nem tud szociális szolgáltatásokat vállalni. De ez majd változik. Európában előbb, Magyarországon később.
2013. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

ma 15:58


Igen a mostani európai válságot valóban a szociális rendszer okozza, de a jövőbeli válságokat már azok a bevándorlók fogják, akik képtelenek beilleszkedni a helyi társadalomba! És ilyen bevándorlóból egyre csak több lesz, hiszen ma már ezek a bevándorlók több gyereket szülnek, mint a helyi emberek!

2013. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A liberalizmus az egyén szabadsága.Ez így rendben is lenne.

A probléma a túlzott szabályozatlansággal van.Amikor olyan nagy a szabadság,hogy nincsenek már szabályzók.

A piac mindenhatósága úgy tűnik lehanyatlik.Igenis kellenek szabályok,így kell erős állam is.

Ha ezt Európa a szabad piaci verseny keretein belül megérti akkor lesz jövő,ha nem akkor nagyon nehéz idők jönnek.Nem tudom a jelenlegi öntelt európai vezetők ezt

megérthetik-e.Tartok tőle ezek már nem.

Nálunk hamar,Európában később,de mindenkinek rosszabb lesz.Nekünk olyan vezetők kellenek akik ezt értik!!

2013. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Az Európa válságot a szociális rendszer okozza, nem ideológiák. Habár a szociális rendszer ilyen fokúsága is ideológia... Egyszerűen az állam az öregedő társadalommal ilyen formában nem tud szociális szolgáltatásokat vállalni."


Aha, csak a jól működő jóléti államot pont a liberális ideológia számolja fel.

Azért öregedik a társadalom és azért omlik össze a szociális rendszer, mert a korábbi, vallásos és családcentrikus társadalmat, amely arra épült, hogy sok gyerek születik, ami bőven képes eltartani az időseket, - felbomlasztotta a liberalizmus, az 1968-as liberális forradalom: legyél szingli, valósítsd meg önmagad a közösség kárára, ne vállalj gyereket inkább élj a mának, bulizz, tagadd meg a vallásod és a nemzeted, helyette legyél kozmopolita gyökértelen világpolgár, legyél feminista, legyél ateista stb.


A multinak kifizetődőbb, ha a honpolgár vasárnap nem misére jár, hanem plázázni...

Nem veszi észre, hogy ezzel a saját sírját is megássa...

2013. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 The Vault Dweller ***** válasza:
91%

Na jó emberek, tessék bezárni a Barikádot, és kinyitni egy törikönyvet.


Bizony olyan, hogy Nemzetek Európája, sosem volt igazán, csak egy nagyon káros mese.


A középkori királyságok etnikailag nagyon sokszínűek voltak, csak ugye senkit nem érdekelt hogy te német vagy, a földesurad meg magyar, mert a tizedet mindenkinek ugyanúgy kellett fizetni. A magyar-német-olasz-stb. királyságok határai folyamatosan változtak, folyamatosan népeket fogadtak be, olvasztottak be, az emberek más népekkel életek együtt a saját országhatáraikon belül, rengeteg különböző szokás, vallás, és életforma találkozott, és élt együtt itt az elmúlt 2000 évben.


Ez már a Római Birodalom idejében is így volt. De a Német-Római császárság is rengeteg nemzet hazája volt, akárcsak a Brit Birodalom, a Franciaország, de még Portugália és Spanyolország is.


MINDIG VOLT VÁNDORLÁS.


A 19. századi Magyarország lakosainak a fele magyarul alig tudott. A 1848-49-es szabadságharc tiszti kara bizony tele volt nem-magyarokkal. A II. világháborúban mindkét oldal hadseregei tele voltak mindenféle náció tagjaival.


A XX. században megpróbálták a szélsőséges nacionalisták és a kommunisták elérni az etnikai homogenitást, de nem sikerült, nagyon csúnyát buktak vele.


A bevándorlók fenenagy jogai itt nyugaton meg szépen fel vannak fújva. Vannak idióták, akik tényleg leszedetik a karácsonyfát, mert egy-két embernek nem tetszik, viszont van ahol meg a télapó nem jelenhetett meg, mert nem tetszett egy-két nagyonkereszténynek hogy nem Jézusról szól az ünnep...


A bevándorlók vallási jogai bizony ugyanígy néha zsarnokoskodnak a többség felett, de ne higgyétek azt, hogy a többi vallás ezt nem lépi meg.


Azért, mert elolvassátok a rasszista hírportálok válogatott és gondosan ferdített cikkeit, még ne gondoljátok, hogy tudjátok, hogy milyen az, amikor több különböző kultúra él együtt.


Európa mindig is ilyen volt.

2013. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Vault Dwellernek maximálisan igaza van!


Lehet azt mondani hogy kevesebb bevándorló legyen, mert így sincs elég munkahely vagy más gazdasági okot találni...


De egyébként még Magyarország is nagyrészt bevándorlók leszármazottaiból áll!


Nem véletlen hogy 1000 év alatt rengeteg betelepülő, betelepítés volt!

Jász-Nagykunnak sem ok nélküli a jász része :))


És akik magyarkodnak meg gyűlölik a bevándorlókat vagy az itt lakókat azok könnyen úgy járhatnak ha megnézik saját családfájukat mind Szegedi Csanád!

A nagy antiszemitáról kiderült hogy a saját családjában is vannak zsidó vallású felmenői...


A magyar Europa talán egyik legkevertebb népe! Ez van gyerekek, ezt kell elfogadni...

2013. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A kedves törikönyvező válaszolóknak üzenném, hogy nekik kéne laposabban tanulmányozniuk a történelmet. Európában a nemzeti tudat, a nemzeti eszme a felvilágosodással együtt jelent meg. A 18. század előtt nem volt olyan, hogy nemzettudat. Pontosabban volt, de a "nemzet" fogalma csak szűk rétegre (nemesség) vonatkozott csak minden országban. Nincs itt szó semmilyen "szélsőséges" eszmékről. A felvilágosult eszmekör terjedésével jöttek létre az önálló nemzetállamok is. (És ezért volt Trianon is.)
2013. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A liberalizmus mint ideológia nem hiszem, hogy Európa veszte lesz, hiszen a klasszikus liberalizmus pl. sok jót hozott. De a kérdés attól is függ, hogy hogyan definiáljuk Európát.

Ha a keresztény-görög-római gyökerű európai kultúrára utalsz, akkor azt több veszély is fenyegeti, és ténylegesen a "halálán" van. Ezek:

-demográfiai válság (persze az ezt kiváltó okokat lehet "liberalizmusnak" is nevezni)

-a "jóléti" állam

-idegen, nem asszimilálódó elemek bevándorlása.


Lényegében: Európa változik, ez tény - kár tagadni. A változás mindig a régi elmúlásával történik. Hogy ez jó, vagy rossz, mindenki maga döntse el.

2013. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 The Vault Dweller ***** válasza:
54%

Előző, akkor olvasd el még egyszer, alaposabban, amit írtam.


1. Nem állítottam, hogy a szélsőségesek műve lenne a nemzetállamiság, azt állítottam, hogy a szélsőségesek próbálták teljesen homogenizálni a lakosságot. Pl.: a nácik és a Szovjetunió etnikai tisztogatásai, vagy a magyarok és németek telepítgetése a háború után.


2. Azok a nemzetállamok mennyire is lettek nemzetállamok? Az ok, hogy Trianon után Románia kinevezte magát nemzetállamnak, vagy ugyanezt megtette Lengyelország, illetve Csehszlovákia is, de ez egyszerűen nem volt igaz. Tessék megnézni egy nemzetiségi térképet a XX. század elejéről, a legtöbb "nemzetállam" valójában még akkor is több nép és etnikum hazája volt, hiába jött a más jellegű szöveg. Az egy dolog, hogy csak egy nép volt domináns.


3. A nemzetiség kissé mást jelentett a XIX., és mást a XX. században. A magyar oldalon harcoló szerb 1848-ban még a magyar nemzet részének számíthatott, de 1944-ben már nem.

Arról nem is beszélve, hogy a XIX. sz-i nacionalisták inkább polgári-értelmiségi körökből jöttek ki, míg a XX.-XXI. századiak már a munkásosztályt is képviselték(ik), tehát alapvetően két külön dologról beszélünk.


Azok, akik a liberalizmust kritizálják, kicsit a kora XX. századi (képtelen) nemzetállamiságot erőltetik, amely sosem volt megvalósítható.

2013. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!