Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániaiak, mennyire téma...

Romániaiak, mennyire téma Romániában a kivándorlás?

Figyelt kérdés
Romániából az utóbbi időben rengetegen vándoroltak/vándorolnak ki. A kérdésem az lenne, hogy mennyire téma ez a médiában, a hétköznapokban? Van egyfajta "félelem" az ottani politikusokban, társadalomtudósokban, de akár az átlagemberekben azzal kapcsolatban, hogy mi lesz az országgal, ha sokan elvándorolnak? Vagy csak legyintenek az emberek, hogy ez egy természetes folyamat, ez ellen nem lehet mit tenni?

2012. dec. 17. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Még add hozzá ehhez, hogy Romániából a kivándorlás a többi újlatin országba nagyon könnyű, mert ezekben az országokban lényegében "gazdag testvéreket" találnak, hasonló kultúrával és nyelvvel.


Olyan ez, mintha Ausztriában szinte magyarul beszélnének a helyiek és ott is ugyanaz lenne a kultúra.

2012. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, tény, hogy egyszerű a román anyanyelvűeknek megtanulniuk franciául, spanyolul, olaszul, stb., szóval ez is "pumpálja" a kivándorlásukat.
2012. dec. 17. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
A megoldás szerintem az lenne, hogy Románia lépjen ki az EU-ból és zárja le a határait.
2012. dec. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Komplikato ***** válasza:
65%
Már ez mire lenne megoldás? A 3 millió külföldön dolgozót és családjait szivatnád? Miért?
2012. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

3-as Akkor a ti Magyarországotokat miért nem akarjátok kiléptetni az Uni-ból?

Ne feledd legalább olyan szegények vagytok Ti is mint Mi, csak ne ismeritek el


Kérdező, kb annyira beszélünk róla, mint más országok, Ha nincsen annyi pénz, akkor hogyan és milyen módon kezdjünk bele egy külföldi életbe, és akkor még a képzettségekről meg munkalehetőségről nem is ejtettünk szót


Élhető ország a miénk is, csak van egy mélyszegény réteg, akik minket is kirabolnak középrétegbelieket, meg vannak a gazdagok mint mindenhol

21/F

2012. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Tudod ki tekinti a románokat testvérének Európában? Senki. A románoknak mindenki testvér, ahová tömegesen járnak melózni (olasz, spanyol) és valamilyen fura megfontolásból a franciákra tekintenek úgy. Csak sajnos a másik fél nem egészen testvérként néz rájuk, hanem egészen máshogy.
2012. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

A hetkoznapokban, mediaban nem tema.


Az egyetlen dolog, amiben tema, az a valasztasi kampany. "Nezzetek meg, milyen rossz a vezetes, x ember elment, ez azert van mert a vezetok ilyenek meg olyanok, de bezzeg majd en..." stb

2012. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Egyetertek az egyik hozzaszoloval. Romania ugyanannyira szegeny mint Magyarorszag. A ket orszag kozt ingazok es UGYANOLYAN az eletszinvonal. Amugy tenyleg nem szeretik a romanokat nyugaton DE a magyarokat se. Ausztriaban ki van irva hogy Magyar ne lopj! Bulgaria Magyarorszag es Romania az EU harom legszegenyebb orszaga persze hogy nem szeretnek minket kulfoldon!!!
2012. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Masreszt: Szerintem aranyaiban ugyanannyian vandorolhatnak el Romaniabol nyugatra mint amennyien Magyarorszagrol. Meg van segy kis csere is a ket orszag kozt. a rendszervaltastol kb. 2005-ig jottek romaniaiak Magyarorszagra (ma mar sok hazakoltozott) ... Egy-ket eve pedig elindult egy Magyarorszagrol Romaniaba vandorlasi folyamat. Fokent Bekes Csongrad es Hajdu-Bihar megyeiek dontottek ugy hogy a joval fejlettebb Delnyugat Romaniai regioba (Arad, Temesvar, Nagyvarad) koltoznek.
2012. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én dolgozok ott nagyon sok Román van. Eléggé jól képzett emberek és jól is dolgoznak. Szerintem nagy veszteség az Romániának, hogy nem otthon gyarapítják a GDP-t. Amennyire nekem elmondták, meg a szavaikból kivettem eléggé pesszimisták a jövőt illetőleg. Kb. annyira mint mi, ha nem jobban.
2013. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!