Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok Sólyom László...

Mit szóltok Sólyom László szlovákiai szoboravatásához?

Figyelt kérdés
Sólyom László augusztus 20-a alkalmából Szent István királyunk szobrát avatja fel holnap Révkomáromban, a Szlovák Köztársaság területén. Vajon helyes döntés-e köztársaságunk elnökének egy önálló szuverén szlovák állam nemzeti érzését ezzel birizgálni? Hasonló akciót még egy nemzet köztársasági elnöke sem szervezett az európai unióban. Kérek mindenkit, hogy elfogultság nélkül próbáljon meg válaszolni, tudom hogy Szlovákia régen Magyarország területe volt, de nagyon kérek mindenkit: most nem az és ne a múltat nézzük!
2009. aug. 20. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Na és?Talán ezzel a magyargyűlölő kormánnyal kéne ünnepelnie?Jól teszi.
2009. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Bízzunk benne, hogy az ábrázolt figura a cigányok minden karakterjellegét kihangsúlyozza, mert Sólyom Lászlóhoz csak egy cigányember szobra való!

A szoboravatáshoz meg cigányének kanta és kanálveréssel.

2009. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ezzel nincsen semmi probléma.
2009. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Én nem erőltetném ezt a szoboravatást. Bár önmagában nem kellene, hogy akkora ciki legyen. Pl. én simán eltudnám képzelni, hogy Magyarországra jöjjön a szlovák elnök, és és egy szlovák kötődésű helységben felavasson egy szlovák tematikájú szobrot. Szerintem nálunk ebből nem lenne gond. De Szlovákia még nem olyan fejlett, hogy az ilyesmit tudomásul vegye, ezt meg nekünk nem ártana tudomásul venni, mert Szlovákia mégiscsak egy szuverén ország. A szlovák elnök és a teljes ottani vezetés kinyilvánította, hogy részükről nem kívánatos ez a dolog, és provokációnak tekintik. Ha Sólyom L. ennek ellenére odamegy, ez egyrészt diplomáciailag nem illik, másrészt nem is használ senkinek, legkevésbé az ottani magyaroknak, mert csak feleslegesen élezi a feszültséget. Ez egyedül Sólyomnak használ, annyiban, hogy megint kiélheti azt a különc mániáját, hogy minden nemzeti ünnepen távol van, de legalábbis a zászlófelvonást követő 10 percen belül távozik.
2009. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én személy szerint eddig a második hozzászólóval értek egyet: nem lenne ez gond, ha a szlovák köztársaság vezetése szívesen látná a magyar közt. elnököt, vagy legalábbis közömbösen viselkedne. De nem így van, ráadásul közlik, hogy nem látják szívesen és ennek ellenére odamenni...ha engem valahol nem látnak szívesen, én oda inkább nem megyek. Várom a további hozzászólásokat!
2009. aug. 20. 22:08
 6/13 A kérdező kommentje:
akarom mondani a 21:48-assl értek egyet, elnéztem, elnézést a figyelmetlenségemért!
2009. aug. 20. 22:10
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Sólyom mindenben nagyon önfejű,és nem tud disztingválni.Taláncsak nem lépett be a Jobbikba? Sajnos ebből a szlovákiai magyaroknak még több problémájuk lesz.Most már nem csak egyes helyeken,hanem egész Szlovákiában megtilthatják a magyar beszédet.Ezzel Sólyom nem törődik.
2009. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Miért, mégis mit nézzünk? Miért ne nézzük? Őket sem érdekelte anno, hogy az nem Szlovákia, hanem Magyarország. Miért kellene nekünk mindent eltűrnünk? Szerintem Sólyom nagyon-nagyon helyesen teszi, amit tesz.

Amúgy a te "fajtád" miatt vagyunk állandó elnyomás alatt.

2009. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kérlek, hogy a "fajtád" és az ehhez hasonló szélsőséges megnyilvánulásoktól tartsd távol magad, ha az én kérdésemre válaszolsz. Egyébként pedig köszönöm véleményed, hozzászólásod!
2009. aug. 20. 22:53
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Hahó, az nem zavar senkit, hogy a tót nyelvtörvény szintén szembemegy minden EU-s normával? Nehogy már úgy tegyünk, mintha mi lennénk minden probléma forrása. Okot okozattal ilyen szinten keverni bűn, de legalábbis hazugság.

Más. A közel félmilliós felvidéki magyarságnak igenis joga van saját nemzetéhez tartozni, saját kultúráját, hagyományait, történelmét őrizni. Sérti a tótok önérzetét? Nem tudom hova hullatni krokodilkönnyeim értük. Közel száz éve lóf*szt se csinálnak, csak keresztbetesznek a kisebbségeiknek: magyarnak, cigánynak, németnek, lengyelnek, az mindegy.

Mellesleg _pont_ egy olyan országgal szemben legyünk előzékenyek, ahol a hungarofób soviniszták kormányerőt alkotnak? A szobor zavar titeket, de ez nem? Röhej.

2009. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!