Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a demokrácia? Működésbe...

Ez a demokrácia? Működésbe lépett a Gondolatrendőrség?

Figyelt kérdés

[link]



A legmeghökkentőbb ez volt a cikkben:


" demokratikus államberendezkedéssel aktívan szembehelyezkedő szervezetnek minősítené a pártot, ami a betiltás elengedhetetlen feltétele"



Vagyis egy demokráciában nem létezhet olyan párt, aminek az a célja, hogy leváltsa a diktatúrát, értem. Vagyis a demokrácia is egy autoriter rendszer, aminek egyik legfőbb törvénye, hogy bár azt vallja, hogy "vezessen az, akire a többség szavaz" nem engedi, hogy megszűnjön és diktatúra legyen, még akkor se ha a nép többsége azt szeretné. Mert ezen kijelentés azt a tényt vonja maga után, hogy hiába szavazna mondjuk Németország 80%-a az NPD-re, akkor sem válhatna kormánypárttá, mert hiába a demokrácia törvényei szerint azzá választotta a nép, valamiért csípi a vezetők szemét és nem engedik.



Szerintem ezek után joggal mondhatjuk, hogy a "demokrácia" kifejezés szinonimája a liberális diktatúrának, ahol ugyanúgy nincsen véleményszabadság, mint a szovjet kommunizmusban, vagy a német nácizmusban, csak annak álcája van fenntartva. Jólétinek mondható kommunista országokban pl. az NDK, pontosan ugyanígy működtek a dolgok. Voltak pártok és lehetett rájuk szavazni, de csakis a szovjet-hű kommunista párt kaphatott hatalmat.



Nem dicsőítem se a kommunizmust, se a nácizmust, de ezen cikk elolvasása után úgy gondolom, hogy a legnagyobb fokú tömegmanipulációval, hazudozással és félrevezetéssel az úgynevezett demokráciát lehet vádolni.



2012. dec. 2. 20:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem kedves kérdez, amire te gondolsz, az egy, a dolgokat erősen összekeverő fantazmagória.


Igen, ami téged meghökkent, nekem trivialitás. A demokratikus államberendezkedéssel aktívan szembehelyezkedő pártot be kell tiltani. Mert a demokráciával aktívan szembehelyezkedő, tevékeny diktátor. A demokrácia ellensége, ellenség ellen fel szokás lépni mindenütt. Itt az "aktív" nagyon fontos. Ebben az értelemben - kezdeményező. Aki ellene fellép, védekező. Nagy különbség, hogy támadva, vagy védekezve harcolsz.


Demokráciában azért nem létezhet párt, amely leváltaná a diktatúrát, mert nem létezőt nem lehet leváltani. Ha demokrácia van, miféle diktatúrát akarsz leváltani?


És képzeld, Németországban 80%-osan megválasztott pártot beiktatnának. Nálunk is megtették 67%-kal is. A normalitás ez. Ha viszont az a párt egy fasisztoid eszméket hirdető párt, akkor vagy a választás előtt ügyesen titkolta (amiért, ha utólag elzavarják, az nem a demokrácia megsértése, hanem a hazugság üldözése), vagy úgy is kampányolt, a társadalom tehát fasisztoid. De hogy vált azzá? Nincs itt valami gondolatzavar?


Nem, hazudozással és félrevezetéssel nem a demokráciát lehet vádolni, hanem minden azon múlik, a befogadó a hallott szavakat, látott érzékelt tetteket miképpen érzékeli. Itt az érzékelés végzetes tévedéséről van szó.

2012. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
25%

ma 09:30

>> Ha viszont az a párt egy fasisztoid eszméket hirdető párt, akkor vagy a választás előtt ügyesen titkolta...


Na és ha nem titkolta ? Pl. Jörg Heider Ausztriában nem titkolta a külföldiek iránti ellenszenvét és éppen ezért a többség rá szavazott. Ez demokrácia.

És nem az, amit az amerikaiak hívak úgy: segítjük a szíriaiakat a demokrácia elérésében - na ez már kész röhögés, most láttuk Afganisztánban, Líbiában stb.

2012. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%

12-es!


Akkor kérlek mondd el neked mik a nézeteid ez ügyben!


Az emberek, hatalom ügyében.

2012. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%

Ez már rég nem demokrácia. A szabadság mint olyan már régen nem számít "értéknek". Nézz csak körül: soha meg nem választott politikusok ülnek Brüsszelben, akik szerint nem helyénvaló, hogy Írországban az embereket kérdezik meg az uniós alapszerződésekről, továbbá azt, hogy manapság minden, ami nem PC (tehát a zsidókat, b*zikat, cigányokat és egyéb hasonlókat nem a lehető legjobb színben tünteti fel), az már gyűlöletbeszéd, és mint ilyen, bűncselekmény.

Az úgynevezett liberálisok és demokraták lennének a legjobban felháborodva, ha itt liberalizmus vagy demokrácia lenne.

2012. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A demokrácia lényege tömören, hogy a többség dönt. Ez nagyjából működik ma. De viszont elég szemét egy nézet, nem tudom miért olyan népszerű az utóbbi időkben. Mi van ha a többség tökkelütött? Egyrészt ezért nem jó irányelv a demokrácia. Másrészről azért nem, mert a tömegeket úgy lehet terelni mint a birkákat. Ha ezer ember között népszerű egy állítás akkor az ezeregyedik ember is ezt fogja állítani.

Na meg ha pl a 90 éves Mari nénit megkérdik, hogy van-e kapcsolat a "hullám-részecske kettősség" és a "határozatlansági elv" között, akkor a Mari néni szavazata akár egyik akár másik lesz, készpénznek lehet azt venni? Ebben az analógiában, honnan a fészkes fenéből tudja egy választópolgár eldönteni, hogy melyik négyzetbe teszi a voksát? Egyikről sem tud megbízható releváns információt, ezért marad az, hogy pofára dönt, vagy a tömeget követi. Most komolyan,valamelyikőtök (aki szavazott) el tudja magyarázni, hogy 2010-ben miért szavazott egyik vagy másik pártra? El tudja mondani milyen gazdasági, politikai, szociális következményei lennének egyik vagy másik párt kormányra kerülésének?

Ezért parasztvakítás a demokrácia.. De ajnározzátok csak.

2012. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

És akkor, kedves utolsó, szerinted melyik a jobb? Az, hogy a vezető beleszülessen a hatalomba? Úgy, hogy sokszor tippje sincs az egészről, de jól él, amíg meg nem hal, elmozdítani kvázi lehetetlen?


Vagy az a jobb, hogy egymásnak eresztjük a diktátor jelölteket, és zsarnokoskodjon, ameddig nem jön egy nála is erőszakosabb esetleg?


Vagy melyik rendszer az, ahol a legjobban érvényesülnek a szabadságjogok, melyik az a vezetői berendezkedés, ahol a nép szava leginkább érvényesül? Amit leírtál, így van - csak éppen az eddig létező rendszerek közül még mindig a demokrácia adja meg a lehetőséget a legjobb életre. Ezzel lehet nem egyetérteni, lehet leszólni, de ez akkor is így van.


De természetesen ha neked van egy jobb ötleted, hajrá, én támogatni fogom :) (Ha jobb ötlet, persze...)

2012. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem az a vicc hogy a sok nagyokos itt pampog hogy jaj de rossz a Demokrácia de alternatívát ami halál szuper és tökéletes nem tud adni!

Vagy max Kínára mutogat vagy királyságban gondolkodik...


Nah ha valamikor valakitől el lehetne venni a szavazójogot az ő érveik alapján akkor azok pont ők lennének...

2012. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti van jobb ötletem.

pl parlamentbe ne sötét fejű keljfeljancsik üljenek csak azért mert a többségnek szimpatikusabb volt mint a másik jelölt, hanem képességek alapján lehessen odakerülni. Aki szakértő a témában, akinek a legkiválóbbak a kompetenciái, annak legyen lehetősége betölteni egy-egy pozíciót. A korrupció miatt talán egyrészt korlátozni is lehetne a miniszterek juttatását, pl az átlagkeresetet megkaphatnának, abból éljenek (lakás, étel, miegymás). Akinek mégis több pénze van az már gyanús ;)

Vizsgálni kellene még a jelöltek intelligenciáját, egyéb képességeit (problémamegoldó képesség, stressztűrését), előéletét, valamint elhivatottságát (akár poligráfos vizsgálattal). Az már tiszteletreméltó teljesítmény lenne ha valaki így tudna poszthoz jutni. Biztosan kevesebb szenny alak ülne a nemzet élén (talán egy sem).

Az önkormányzatok vezetőit is hasonló (értelemszerűen alacsonyabb elvárású) tesztek után lehetne kinevezni.

És nem kell mindig újabb személyt egy-egy hivatal élére állítani. Nyugdíjig, halálig, indokolt elmozdításig végezhetné a feladatát.

Ugyanezek az elvárások vonatkoznának bírákra és minden más intézmény vezetőire.

Én hiszem, hogy Magyarországon élnek még becsületes, elkötelezett, hozzáértő emberek, akik ilyen módon lehetőséget kapva, együttműködve, lerombolva az eddigi tabukat, fellépve a mindent megfertőző korrupció és igazságtalanság ellen nemcsak hogy talpra állítanának hazánkat de egy virágzóbb, egyetemes igazság alapján működő rendszert teremthetnének.

Ha meg van az alap, tehát rátermett igaz (nem a saját hasznukat kereső) emberek kezében a hatalom, már pofon egyszerű rendet tenni olyan ügyekben mint a munkanélküliség, bűnözés kezelése, cigánykérdés, fiatalság elzüllésének megállítása stb. stb.


Most ezt 5 perc alatt találtam ki, elég nyers, de mindenképp jobb ötletnek tartom, mint a mostani demokráciát amihez foggal körömmel ragaszkodik mindenki, és ami valamiért a szabadság és jólét szinonimája lett..

persze ettől még tesz a fejemre mindenki és lehurrog, hogy túl naiv vagyok túl nagyokat gondolok, és abban is biztos vagyok, hogy ilyen rendszert képtelenség felépíteni pont a mai (de nem csak mai hanem tegnapi és azelőtti) helytelenül működő és korrupt rendszer miatt. Értsd: a most hatalmon levők az életbe nem fogják kiengedni a kezük közül a hatalmat. Addig pedig szemmel láthatóan próbálják elnyomni az ilyen kezdeményezéseket is (tudnék példát mondani).

2012. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!