Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy a Vatikán azért...

Igaz, hogy a Vatikán azért nem tagja az EU-nak, mert diktatúra?

Figyelt kérdés
Ugye van egy olyan törvény, hogy diktatúrák nem lehetnek az EU tagjai. A Vatikán államformája Teokratikus Monarchia, azaz majdnem ugyanaz, mint Irán, ami Teokratikus Köztársaság.

2012. okt. 22. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Az Eunak kizárólag diktatórikus országok lehetnek tagjai. Tehát nem.
2012. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

és ők?

ők miért nem tagok?

na?


monaco?

andorra?

liechtenstein?

2012. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Vatikán egy monarchia lényegében, nem diktatúra.
2012. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg miért legyen Eu tag egy félig Olaszországba olvadt, zsebkendőnyi területű államocska?
2012. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem inkább azért, mert nincs vallásszabadság.

De leginkább azért, mert az EU hagyományosan gazdasági együttműködés, és a Vatikán irreleváns ilyen téren.

Irán sok emberi jogot azért durvábban korlátoz, mint a Vatikán, szóval az elnevezése hasonlít, de gyakorlatilag ég és föld.


Az EU-nak jelenleg egyetlen diktatúra sem tagja, az első válaszolónak javaslom: 1. tanuljon meg olvasni 2. olvasson utána a témának:)

2012. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

A Vatikán azért nem tagja az EU-nak, mert sosem kérvényezte azt, hogy felvegyék az EU-ba.

A diktatúra és a monarchia közé egyenlőségjelet tenni pedig hát... szóval na...

2012. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 bumbi02 ***** válasza:
85%
Örülök hogy itt tartunk. Meglátjuk hogy monarchia, és akkor máris diktatúra lesz. Meglátjuk hogy teokratikus, akkor biztos ugyanaz mint Irán.
2012. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

5/7-es válaszoló


Könyörgöm a Vatikánban milyen vallásszabadság kéne legyen? Legyenek református meg unitárius bíborosok is, vagy hogy képzelted el??

2012. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak, hogy egy kicsit tisztában legyünk a dolgokkal, Vatikán lakossága így néz ki:


A pápa a városállam első számú állampolgára, a többi 571 vatikáni állampolgár közül 223-an laknak a területén. Az állampolgárok megoszlása a következő: 73 bíboros, 273 szentszéki diplomáciai szolgálatban álló személy, 33 nyugalmazott szentszéki diplomata, 49 egyéb egyházi személy, 1 szerzetesnő, 86 svájci gárdista, 25 világi férfi és 31 világi nő.

2012. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8/9


5-ös vagyok


_Senki_ nem állította, hogy a Vatikánban vallásszabadság kéne, hogy legyen. Olvass figyelmesen. Azt írtam, hogy _nincs_ vallásszabadság, és az EU tagállamokban pedig jellemzően van.

Ennyi.


Egyébként annak van igaza, aki azt írta, hogy azért nem tag, mert nem kérvényezte, csak én úgy értelmeztem a kérdést, min csúszna el, ha kérvényezné.

2012. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!