Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy a Vatikán azért...

Igaz, hogy a Vatikán azért nem tagja az EU-nak, mert diktatúra?

Figyelt kérdés
Ugye van egy olyan törvény, hogy diktatúrák nem lehetnek az EU tagjai. A Vatikán államformája Teokratikus Monarchia, azaz majdnem ugyanaz, mint Irán, ami Teokratikus Köztársaság.

2012. okt. 22. 17:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

A Vatikán nem diktatúra, hanem a katolikus egyház székhelye. Iránnal összehasonlítani nagy butaság. Az iráni iszlám vezetés erősen támogatja a szélsőséges iszlámot, valamint hirdetik, hogy az egész világ muzulmán legyen.


Hol van ehhez képest a Vatikán?


A Vatikánt én országnak sem nevezném, inkább egy városnak (hivatalos neve is Vatikán város) , vagyis városállamnak. Egyébként a Vatikán már csak amiatt sem lehetne diktatúra, hogy a városnak lakossága sincs. Csak azok akik ott dolgoznak.



"Vatikánban nincs vallásszabadság"


A Vatikán a KATOLIKUS egyház központja. Minek lennének ott pl református bíborosok? Ez olyan mintha Mekkában alkalmaznának buddhista szerzeteseket.

2012. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
5%

11


5-ös vagyok, ismét... nagyon szépen kérek mindenkit, hadd legyen ez az utolsó alkalom, hogy elmondom:


NEM MONDTAM, HOGY A VATIKÁNBAN VALLÁSSZABADSÁGNAK KELLENE LENNIE.


Tényszerűen megállapítottam, hogy nincs, nem minősítettem ezt az állapotot sehogy sem.


Senki nem beszélt református bíborosokról...


Komolyan, kezdem azt hinni, van egy gonosz ikertestvérem, aki láthatatlanul ír a nevemben, mert ennyi funkcionális analfabéta egy rakáson már valószínűtlen.

2012. okt. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vatikán nem akar az EU tagja lenni.

Vatikán a Máltai Lovagrendhez hasonló különlegesség, nem tekinthető igazi országnak, az ENSZ-nek sem tagja.

Például az állampolgorságát nem lehet születéssel megszerezni, azt külön adományozzák, ebben is különbözik az országoktól.

2012. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tagja az EU-nak,de nem diktatúra.Egyházi állam.

Teokratikus monarchia.

2012. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer írjuk le:


A Vatikánban nincs vallásszabadság. Tény. Miért nincs? Mert papok, apácák és svájci gárdisták lakják, akik mind egy szálig kizárólag a katolikus egyház hívői közül kerülnek ki. Ezért azt írni, hogy a Vatikánban nincs vallásszabadság eléggé sületlenség, mert egyszerűen nincs igény rá.

2012. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!