Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU-nak mi a lényege?

Az EU-nak mi a lényege?

Figyelt kérdés

ok minden nem tiszta nekem, ezért leírom,hogy hogyan látom a dolgokat.


Tehát van az EU ami "egyesíti" az országokat Európában.

Ott van a világbank az IMF is és ott mindenki belead(?) a közösbe és akinek szüksége van rá az felvehet kölcsönt amit vissza kell fizetnie.Na de ez személy szerint kinek jó?Ez valójában nem is rólunk civil lakosokról szól hanem csak valaki/valakik jó sokat bezsebel ezáltal?


(Nem Wikiéédia linkekre vagyok kíváncsi meg semmilyen link nem érdekel, szeretném ha valaki egyszerű szavakkal nagyjából,röviden leírná és akkor még felvetek kérdéseket ha úgy gondolom)



2012. nov. 21. 18:07
 1/10 Komplikato ***** válasza:
Mi a kérdés? Hogy jön ide az IMF?
2012. nov. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kérdés az ami vastagon ki van emelve, ott a zöld rész tetején fehérrel oda is van írva,hogy "A kérdés" az pedig így szól: "Az EU-nak mi a lényege?"


Értem?

2012. nov. 21. 18:19
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Elsősorban a kizsákmányolás. Második sor meg nincs.
2012. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,de mivel nem értem valójában ezért szeretném tudni,hogy normálisan átlássam a dolgot.
2012. nov. 21. 18:27
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
A lényege egy biztonságosabb és erősebb Európát szolgálna elvileg.A kompatibilis haderők,a közös határok,a nagyjából közös külpolitika,a költségvetés központi ellenőrzése,a gyengébbek támogatása,felzárkóztatása.(kvótás támogatások).Meg minden hasonló elvileg ezt szolgálná.Valójában a gyakorlatban a nyugati nagyok multijainak segít olcsó termelőerőhöz jutni és felvásárlópiacokhoz.Értékrendjét tekintve a nihilista liberalizmus hirdetője,a majdan felállítandó Világkormány ideológiai előkészítője.
2012. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Az a helyzet hogy csatak hülye vagy.

Az EU-nak semmi köze az IMF-hez. Két külön dolog. Az EU-ba mindenki befizet, aztán a csóróknak mint pl mint mi több zsét adnak vissza. Cserébe elvárnak néhány apróságot, pl ne rontsuk nagyobb oszágok bizniszeit a ratyi minőség alatti olcsó termékeinkkel egyes területeken és hasonlók.


Az IMF meg egy pénzügyi szervezet ami néhány híjján a világ összes országát tömöríti. Minden ország a gazdasági mutatói alapján fizet be pénzt.

Ezt a pénzt különböző dolgokra használják fel a segélynyújtástól egészen a hitelezésig.

2012. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az EU-nak mi a lényege?"

A háborúk megszüntetése Európában. Illetve most már Európa egységesítése az USA, Kína, Orosz Föderáció és Indiával való versenyben való helytállásért. Amúgy a béke megőrzése sikerült is, a montán unióval lekötötték a nyugat-németek nehéziparát, így nem nagy tudott háborúra készülni... Hogy ennek mi értelme volt? Elég csak abba belegondolni, hogy a 20. században a nacionalizmus két világháborút összehozott, aminek a mérlege a pénzben nem kifejezhető emberi életek elvesztése, az infrastruktúra, az ipar szétrombolása, a kontinens világhatalmának elenyészése. Tényleg megérte! Ma meg kapjuk a fejünket, hogy az USA és Oroszország ide-oda pingpongozik a kontinens államaival, hatalmi érdekeik szerint.


"Na de ez személy szerint kinek jó?"

Az IMF, a világbank, a világkereskedelmi szervezet, a NATO, az ENSZ, mind-mind a nemzetközi kapcsolatrendszer eredményei. Egy részét az USA kezdeményezésére hoztak létre, más részüket a nemzetközi kapcsolatok rendezésének, a kereskedelem intézésének és szabályozásának ügyén alapítottak. Nem jóindulatból, hanem a viszonyok tisztázása miatt. Ugye Magyarország is kereskedik a külfölddel, ez nem megy egyetemes szabályok nélkül, amit nemzetközi szervezetek ne szabályoznának. Ház ez a létük értelme. Amúgy az IMF kamat jóval alacsonyabb a piaci kamatnál, sőt, szerintem nem nyereségesek, mert a tagállamok látják el tőkével (Magyarország is tag).

2012. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Az csak rizsa, hogy az EU célja a kontinens békéjének biztosítása és a népek egyesítése egy szebb világ érdekében.

Nem azért van béke Európában, mert létezik az Európai Unió, hanem azért létezik az EU, mert béke van a kontinensen!

Az EU nem old meg semmilyen konfliktust, például a magyar-szlovák, a lengyel-litván kapcsolat sem javult a csatlakozás hatására, még talán romlott is.

Ha bevennék Macedóniát, Boszniát, Koszovót az EU-ba az nem oldana meg semmit, a konfliktusok ugyan úgy megmaradnak.


Az EU célja a közös piac: az áruk, a tőke és a munkaerő szabad áramlása.

Egységes politikáról, közös hadseregről szó sincs és ez szerintem a jövőben is megvalósíthatatlan.

2012. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lényege a négy alapszabadság biztosítása:


Személyek, áruk, munkaerő és tőke szabad áramlása a tagállamok között.


Szerintem ez a magja, minden más rizsa.

2012. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem vettem észre, hogy ezt írták előttem:)
2012. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!