Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tatár ugyanaz mint a mongol?

Tatár ugyanaz mint a mongol?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk történelem dolgozatba azt írom hogy: A mongolok elfoglalták 1240-ben Kijevet. Úgy is jó ha tatárokat írok helyette?

2012. nov. 20. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz. Két külön nép.
2012. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De töri órán mégis azt mondta a tanár,hogy hasonlóak. Vagy akkor nem?
2012. nov. 20. 17:31
 3/11 Pro Patria ***** válasza:
54%
Ez egy hibás berögzülés a magyar köztudatba. A tatár egy türk eredetű néptörzs volt, amelyet a mongol birodalom magába olvasztott. Igaz, hogy a legnagyobb hírük volt, kegyetlenségük okán, de csak egy kicsi részét tették ki a mongol össznépnek, amely sok kevert nációból állt.
2012. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha kell az ötös figyelj jobban a tanárodra, mert gyakran elég hiányos a tudásuk... Én mai napig emlékszem rá mikor, azért kaptam elégtelent, mert a tanárom nem fogadta el, amit én egy dokumentumfilmben láttam ...

Persze, féltem megvédeni az igazamat és tudtam azt az elméletet is amit ő tanított, csak úgy kinevetett megalázott, hogy mai napig bennem van ... :D

Ki tudja hogy milyen történelmet tanult 40 éve vagy akár 20-10 éve ... történelem mindig változik...

Állítom 200 éve többet tudtak az emberek saját múltjukról, mint most...

2012. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mongolok azok Mongóliában élnek a tatárok meg Oroszországban mivel az oroszok meghódították az országukat.
2012. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ok,köszönöm a válaszokat
2012. nov. 20. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
A mongol seregek jelentős része más nemzetiségű katonákból állt, gyakran csak a vezetés volt ténylegesen mongol. A Magyarországig jutó seregben például tatárok voltak sokan, ezért kapta az a bizonyos esemény a tatárjárás nevet és emiatt keverik még mindig a két népet.
2012. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az meg tény, hogy a töritanárok gyakran beszélnek hülyeséget, engem is azért utált négy éven keresztül az a szegényember, mert elsőben néhányszor kijavítottam és amikor nem hitte el, vittem neki könyveket bizonyítéknak, de még utána is akadékoskodott :D
2012. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"De töri órán mégis azt mondta a tanár,hogy hasonlóak. Vagy akkor nem?"


A kolibri is hasonló a szúnyoghoz, mégsem teljesen ugyanaz. Ha mindkettőt jobban megnézed felfedezel egy árnyalatnyi eltérést.

2012. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti tatárokat éppenséggel a mongolok igázták le a 13. században és a korabeli források szerint szinte teljesen kiirtották őket. Ennek ellenére nevük mégis átragadt a mongolokra, akik - mentségükre legyen mondva - lelkesen tiltakoztak is ez ellen.


A mai tatárok (kazanyi, asztrahányi, krími tatárok) már csak távoli rokonságban állnak ezekkel az eredeti tatárokkal, inkább különféle - főként török nyelveket beszélő - népek keveredéseként jöttek létre.

2012. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!