Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz az, hogy a magyarok...

Igaz az, hogy a magyarok többsége USA- és Izrael-ellenes?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 14:31
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

20

Ez egyrészt általában nem így van, másrészt minden országnak olyan kormánya van, amilyet megérdemel, vagyis a nép felelős a kormányért.

2012. szept. 17. 10:44
 22/31 anonim ***** válasza:
21%

Rossz a kérdésed, ezt kellett volna feltegyed :


Igaz-e hogy a magyarok többsége békeszerető és hazáját szerető ember és nem kedveli a kardcsörtető, más békés népeket megtámadó nagyhatalmakat ?

2012. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
81%

hehe, a magyar nép egy békés nép lenne ? ha azok lettünk volna, nem lett volna trianon, de ilyen formában 100% h nem. Szót lehetett volna érteni az amúgy nagyobb arányt kitevő kisebbségekkel, közvetlenül a kiegyezés idejében, ha kicsit "békésebb" illetve kevésbé gőgös lépésekkel rontottuk tovább az amúgy recsegő ropogó monarchiát. Nem véletlen, hogy ennyire elakartak szakadni a "tótok", "oláhok" és a többiek.

Szóval nem kellene ez az egyoldalú soviniszta önsajnálat, kicsit a dolgok miértjét is meg kellene vizsgálni.

Ugyanez igaz Izrael-re is. Nem a kuruc.infón kellene beszerezni az ismereteiteket.

Ha én izraeli állampolgár lennék, körbe csupa fenyegető arab-iszlám állammal, elgondolkodnék hogy fegyverkezzek e?

7 millió izraeli 200-300 millió arab szomszéddal.Elgondolkodtató. Persze, az araboknak is vannak vélt vagy jogos sérelmeik. Sajnos itt egy olyan területi vita zajlik, amit nem az izraeliek, nem is az arabok generáltak, hanem az általatok oly dicsőített Nyugat, név szerint Nagy-Britannia. Anno az ő érdekük volt a kiélezett konfliktus az arabok és izraeliek között. Ezeket figyelembe kellene venni.

USA más kérdés, most ők vannak a csúcson, előttük számunkra a szovjetek. Ha még korábbra akarunk visszamenni, akkor a németek. Akinél a hatalom az kevésbé lesz népszerű 1 más nemzet számára.

Szubjektívan nekem Izrael egy roppant érdekes ország, speciel a történelme, illetve világfelfogásuk, hogy a több 1000 éves tradícióikat mennyire komolyan veszik.

A kérdés pedig 1 provokatív, tipizáló primitív felvetés.

2012. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

"A kérdés pedig 1 provokatív, tipizáló primitív felvetés."


Miért is? Ha már sértegetsz, legalább próbáld meg indokolni is.

2012. szept. 23. 16:14
 25/31 anonim ***** válasza:
90%

Leegyszerűsíted ezt a kérdést. Ahogy az egyik előttem szóló is írta, nem lehet feketén-fehéren látni a világot. Nem ilyen egyszerű.

Kérdezed, hogy a magyarok többsége ilyen(ez esetben usa) olyan(másrészt Izrael) ellenes. Nem lehet így általánosítani. Biztosan vannak olyan körök, ahol mondjuk Izrael nem népszerű, de ez nem jelenti azt hogy a magyarok többsége is így vélekedik. Szerintem csekély lehet azoknak az aránya, akik egy egy kontinensnyi távolságba élő nép ellenében lennének. Lehet szimpatizálni illetve ellenezni egy ország politikai lépéseit, de ezt az ellenérzést, más véleményt nem lehet egy egész országra kiterjedő "ellenességben" ráhúzni. Nem tartanám meglepetésnek, ha magában Izraelben is elítélnék a kormány egyes lépéseit. Volt is háború ellenes tüntetés Izraelben. Szerintem ők sem akarnak atommal dobálózni a szomszédjaikkal.

Provokatív, mert nem tudsz hivatkozni, hogy mitől lenne a többség Usa és Izrael ellenes, ráadásul néven nevezvén minket, magyarokat.

Én például nem értem, mi ez a nagy Irán fanatizmus az oldalon. Nem tudom mitől lenne jobb ha egymásnak esne Izrael és Irán.

2012. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

25

Már megbocsáss, de én csak kérdeztem valamit. Több helyen hallottam, tapasztaltam ezt - ugyanakkor nem kívántam a kérdésemmel semmilyen választ prejudikálni. A kérdés pedig igenis értelmes. Gondold csak át még egyszer.

2012. szept. 23. 20:01
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

akkor azt mondanám, nem, biztos hogy nem igaz. Az USA ellenességet kizárom, a társadalom, vagyis a magyarok többsége amerikai filmeket, zenéket hallgat, illetve (sajnos) erősen jelen van az amerikai "kultúra" kis hazánkban. Izrael már valószínűleg kevésbé népszerű, "köszönhetően" a sok torzításnak, ferdítésnek. De szerintem még ennek tudatában sem lehet ezt így kijelenteni, hogy a magyarok Izrael ellenesek lennének. Igazából tájékozottság és olvasottság kérdése,hogy ki hogy közelíti meg a kérdést, most nem az ilyen kamu talmud szövegekre, vagy gyújtó, szándékosan hergelő hírportálokra gondolok.

Nem értem amúgy ezt a nagy Izrael ellenességet, Európában jelenleg a muszlimok okozzák a legnagyobb problémát, integrálódásuknak a hiányuk miatt. Ehhez képest nálunk a Jobbik folyton ezt a populista propagandát tolja, hogy mennyire hasznos lenne a "keleti nyitás" illetve "arab barátság". Amúgy nagy érdeklődője vagyok az Ókori Kelet történelmének, illetve az iszlám is érdekel, de nem igazán tartom bölcs döntésnek az arab barátságot a jobbiktól. Többek között ők generálják itthon ezt az Izrael ellenességet.

2012. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
13%

nos ha annyira zsido es izrael ellenesek,akkor miert megis ide jon egy jo par Magyar politikus-(az Orban kabinetbol)-Penzt kunyeralni tolunk!!???

Jaaaaaa!!

hogy a zsidok-(Izrael)-Penze azert megicsak joljonne??!!

2012. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ezek szipkáznak minket.

Szerinted hol a pénz?

Itt JóVILÁG lehetne!

2013. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Remélem!
2013. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!