Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy megoldás az adósságválságra?

Egy megoldás az adósságválságra?

Figyelt kérdés

Persze soha nem fog sor kerülni rá a gyakorlatban, tudom, de elvi szinten talán érdemes lenne eljátszani vele - főleg, hogy a pénzvilág kapcsán olyan sokat emlegetett zsidók kultúrkörében egyébként is nagy hagyománya van, ha nem tévedek... legalábbis rémlik, hogy hallottam valami olyasmit, hogy zsidóéknál volt/van valami adott időközönként, ciklikusan visszatérő alkalom, amikor is _MINDENKINEK_ _MINDEN_ adóssága teljesen törlődik, nullázódik.


Nem pont ez kellene most globálisan is? Elvégre az USA és más nagyhatalmak is úsznak az adósságokban maguk is, szóval legalább annyit nyernének is, mint amennyit vesztenének azzal, hogy egy ilyen "globális reset" után nekik sem tartozna senki. Mondjuk kimondanák nemzetközi megállapodásként, hogy 2012 dec. 31-ről 2011 jan. 1-re virradóan _MINDENKINEK_ _MINDEN_ adóssága törlődik, bankoknak, magánszemélyeknek, vállalatoknak és országoknak egyaránt.


Vélemények, meglátások...? Mit eredményezne egy ilyen lépés, mik lennének a következmények...?



2012. szept. 6. 20:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

15 évente lenne "adósságreset" akkor mindenki úgy adna kölcsön hogy a 15. év vége előtt lejárjon.

A 15. évben pedig egy fillér hitel sem lenne a piacon!


A mai cégeknek a likviditás és a banki hitelek a mozgatórugói!

Gondolj csak egy munkásra akit megbízól hogy csiszolja fel a padlód! Ha van eszed akkor csak a pénz egy részét adod oda és a többit csak akkor ha végzett!


Na most munkavégzés sem lenne az utolsó év végén hisz likviditási hitelt nem adnának, munkát nem végezne senki, megállna a gazdaság!


De egy alap példa:

Már akár csak egy korrekt 30 napos fizetési határidővel leszállítot liszt más mezőgazdasági termény esetén is nem kapnál sehol kaját hisz a leszállított terményt senki nem adná oda hisz dec 31.-én az eladó törölné a termelő felé fennálló "hitelét"!!!


De ha házat építesz akkor is törlődne a kivitelező felé fennálló egyéb tartozásod!


És jól mondják! Senki nem adna hitelt a végén és az egészből az lenne hogy az utolsó években szépen leáll a gazdaság(elöször a hosszabb távú munkák aztán az egyre rövidebbek) és a 15.(vagy amennyi a határ, akár 5 évente) a gazdaság nullára leállna!!!

2012. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Adsz kölcsön 10 misit?
2012. szept. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

10-es 21:22


Nem akarok vitába szállni, mert látom nagyon felhúztad magad. Gondolom beszívtad a devizahitelt (vagy valamelyik szeretted) és te is várod a csodát, hogy megmentsenek.

Nem fröcsögök, inkább te húztad fel magad, a kormányon, meg Orbán Viktoron. Ha pedig ilyen jól informált vagy, hogy csak a haveri körüknek kedvezett a törvény, akkor miért nem mész el valamelyik bal oldali sajtóhoz? Imádnának szerintem.


Eleinte természetesen sajnáltam mindenkit, tekintve, hogy a bankok inkorrekt módon tukmálták a svájci frank hiteleket, még a saját dolgozóiknak is!

Ez melyik kormány ideje alatt volt? Miért nem avatkoztak be és szóltak az embereknek hogy KOCKÁZATOS! Mondjuk igazából tök mindegy, ez a része nem érdekel. Hozzászólásodból is tökéletesen kiviláglik az "Oszd meg és uralkodj" elv.

Te is gyorsan a mostani kormányt szidod, mintha bármi közük lett volna az évek alatt kialakult helyzetért. Láss tovább az orrod hegyénél, a probléma évekkel korábban kezdődött.

(Semmilyen érzelmet nem táplálok egyetlen politikai párt felé sem.)

2012. szept. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam már de ez kivitelezhetetlen


Képzeld el hogy felkéne építened 1000 db házat.Annak gondolom te sem örülnél ha ezért semmit se kapnál,a reset is ilyen lenne


Egyébként abszolút lehetetlen hogy ez megtörténjen hiszen a zsidóknak pont ez volt a céljuk

2012. szept. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A kérdező érvelése JOGOS, még a BIBLIA is megemlíti az adósság elengedését:


"A hetedik esztendő végén elengedést mívelj.

Ez pedig az elengedésnek módja: Minden kölcsönadó ember engedje el, amit kölcsönadott az ő felebarátjának; ne hajtsa be az ő felebarátján..."


[link]

2012. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13-as 04.06


1./Igen,felhúztam magam,amikor olyan emberek mondanak véleményt családok ezreiről, akiknek halvány gőzük nincs a bajba jutott devizahitelesek égető gondjairól.


2./Tévedsz,nem vagyok devizás,csak a köreimben valósan látom mit művelnek a bankok az emberekkel.Ezáltal informáltabb vagyok jóval,mint te,aki csak felületesen ismered a problémát.


3./Tökéletesen látszik,hogy halvány gőzöd nincs az egészről.Ha lenne,akkor tudhatnád,hogy Orbán és népes csapata a saját köreit mentette meg a végtörlesztés lehetőségével.Nem tudom láttad-e a híradót amikor politikusok nyilatkoztak a jelzáloghitelük összegéről,majd ezután nyílvánosságra került a kiváltott hitelek listája.Ezek szerint nem..


-Hogy melyik kormány ideje alatt történt?Feltételezem azt szeretnéd hallani,hogy Gyurcsány kormányzása alatt.Igen,akkor.De most megkérdezném,hogy Orbán miért DICSEKSZIK azzal,hogy ezt ő megoldotta??Miért hazudik,hogy a hitelesek gondját egyedülálló módon ő oldotta meg?Mit oldott meg Orbán Viktor??Tudsz rá elfogadható magyarázatot adni??Konkrétan ha lehet.

Nem eltitkolt tény,hogy a Fideszes politikusok nagy részének, 100 milliós tételben volt jelzálog tartozásuk különböző bankoknál.Szerinted most ezeknek a Fideszes seggnya@óknak van tartozása??Nincs.Egy fillérrel sem tartoznak....kifizették...valószinüleg közpénzből,a te adódból.

2012. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A politikusok mind egytől egyig kiszálltak a tartozásukból,ami egyébként még húsz évig nyomta volna a vállukat, havi több százezres törlesztőrészlettel.Pillanatok alatt született a végtörlesztés jogszabály,csak a hülye nem tudja ezt.Az utcánkban egy fideszes képviselő emígy szabadult meg,a szomszédunkban lakó három gyereket nevelő átlag család, egy életen át viszi a terhet. Még az sem biztos,hogy a 80 nm-es házukat megtudják menteni,pedig 2007 óta fizetik katonásan a törlesztőt.jelenleg 134.000 Ft-ot fizetnek tavaly fizettek 98.000 Ft-ot.Lehet gondolkodni mi,és ki ba@ta el ezt az egészet.Nem hinném,hogy ez törvényes, tudni illik egy országban sincs ez a botrány, ami itt megy a devizásokkal.
2012. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"MINDENKINEK_ _MINDEN_ adóssága teljesen törlődik, nullázódik."


Ha kiöntünk a pohárból egy deciliter vizet, akkor az nem válik semmivé, valahol megjelenik. Ugyanez volt a két világháborúban is: az adós országok nyertek és a hiteleiket rákényszerítették a vesztesekre, ezek pedig 60 évig fizették a jóvátételt, amit a nyertesek saját adósságaik törlesztésére használtak.

2012. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#15 ha már a bibliára hivatkozol, akkor ne egyoldalúan tedd! Te csak azt írtad, hogy a Biblia szerint el kel engedni, és korrekt módon adtál egy hivatkozást is az idézet mellé. Az idézetet követő mondat pedig éppannyira érdemes lett volna idézni, mert idetartozik.

Én megteszem:

"Az idegenen hajtsd be; de amid a te atyádfiánál lesz, engedje el néki a te kezed."

Tehát AZ IDEGENEKEN HAJTSD BE, de családon belül engedd el (nyilván hogy ne mérgezze a családi kapcsolatot).

2012. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!