A különböző arab országok határait mi alapján húzták meg anno?
Etnikailag nem lehetett, hiszen mind arabok voltak. Gondolom, "hagyományok" alapján sem lehetett, hiszen hosszú idők óta gyarmatok voltak, nem rendelkeztek hagyományos határokkal.
Miszerint döntötték hát el, hogy ez lesz itt Irak, ez meg Líbia, ez Palesztina, ez itt pedig Szudán?
"Etnikailag nem lehetett, hiszen mind arabok voltak."
Akkor a szlávokkal mi van?
A szlávokban vannak különböző néptöredékek, mint lengyelek, szlovákok, horvátok, stb.
Tudtommal ilyen az araboknál nincs, de ha igen, akkor érdeklődve várom.
Izrael a nem létező atomrobbanófejjel ellátott rakétákkal szereli fel a tengeralattjáróit.
Már elég régi hír és nem egy oldalon, csak be kell írni google-ba: Izrael atomfegyver
Igaz Pedro?
Ennek ellenére Izrael nincs benne az atomsorompó egyezményben.
Szerintem jobban járnánk ha a közel keletet egymásnak eresztenénk. Egymásra nem fogják dobálni az atombombáikat, mert túl közel vannak.
De ha mi beszállunk, akkor ránk zokszó nélkül dobálhatják.
Olyan hagyományok voltak, hogy a nagyobb birodalomban, amiben korábban voltak, milyen közigazgatási egységekből álltak, és általában azok határa mentén. Ezek a közigazgatási egységeket meg ahol lehetett, ott valamilyen természeti határ, pl. folyó választotta el.
Tehát ezek voltak jellemzően a dominók, amikből az éppen adott politikai megfontolásokból kiindulva összecsaptak néhányat, és akkor azokból lettek az új államok.
Pl. a közel-keleti arab területek az első vh-ig oszmán kézen voltak. Ezeket a háború után a britek meg a franciák szépen felosztották egymás között, a franciáké lettek azok a szandzsákok, amik a mai Libanon és Szíria területén voltak, a britek meg a többit. Ez már erősen beleszólt a későbbi arab államok határaiba, hiszen ez egy határvonalat máris meghatározott.
Aztán a következő felosztás azon múlt, hogy az angolok megállapodtak még a háború előtt a Hashemita családdal, aki helyi vezetők voltak az Oszmán Birodalomban, és a vh alatti szolgálatiakért, na meg persze utána is folytatott készséges együttműködésért cserébe nekik adták a Jordán folyón túli brit mandátumterületet - tehát megint egy politikai alku mentén, csak itt nem a nagyhatalmak, hanem a nagyhatalom és a helyi kis segítője között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!