Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz a Közel-Kelet sorsa?

Mi lesz a Közel-Kelet sorsa?

Figyelt kérdés
Semmilyen erőforrásuk nincs, maximum olaj egy-két országban, de az sem tart örökké. Emellett vannak zavargások, és állandó konfliktushelyzet. Az egész régió - az olajállamokon kívül - politikailag instabil; még ma sem tudni, hogy az arab tavasz utóhatásaként iszlamisták, elvakultak kerülnek/kerültek az országok élére vagy sem. Szóval ilyen körülmények mellett, mit gondoltok mi a térség sorsa? Milyen jövője lesz az ott élőknek, mondjuk 10-20 év múlva?

2012. júl. 30. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt hogy ott volt a világ legfejlettebb társadalma...ha a politika függetlenedik a vallástól akkor akár bármi megtörténhet.
2012. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha sikerülne bevezetni a demokráciát , befejeznék ezeket a polgárháborúkat ezentúl szekularizálnak az országokat akkor fejlődésnek indulnának.
2012. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

relativitás kérdése ki mit tekint demokráciának. legutoljára talán az ókori görögországban volt demokrácia, amit ma annak nevezünk a legkisebb jóindulattal sem nevezhető demokráciának, inkább technokrata fasizmusnak. egy olyan rendszerben élünk ahol az ún. demokráciát áthatja a monetáris rendszer. ( viszonyítás képpen a fasiszta államok célja is anno hasonló volt a mai totalitárius államokéhoz: a lakosság, nép, nemzet ahogy tetszik minél nagyobb ellenőrzés alá vonása, aki ezeket kétségbe vonja az egyszerűen nem látja át a dolgokat.

dehát ilyen rendszerben élünk. és ami a legcsodálatosabb, ha van egy olajban, erőforrásokban gazdag 'politikailag elmaradott ország' oda el kell vinni, terjeszteni a demokráciát mindenáron, hogy az ott élő emberek erről mit tartanak az nem számít.

az első ilyen eset 1953-ban iránban történt ahol demokratikus úton megválasztott iráni vezető elkezdte a külföldi tulajdonban lévő olajtársaságok profitjait az irániak javára fordítani. ez nem tetszett az usában, meg kellett buktatni, itt jön képbe a cia és egyéb ügynökségek pár hónap leforgása alatt a sah képét látni mindenhol az előző demokratikusan megválasztott kormány kegyetlenségeitől zeng a nyugati sajtó.

majd az 50-es években következtek a latin-amerikai országok ahol vagy katonai puccsal vagy egyéb módszerekkel katonai diktátorok ragadták meg a hatalmat( honduras, paraguay, panama, venezuela) ez szintén nem tetszett az usának pár diktátort ismét a másvilágra küldtek, szerencsétlen repülőgépbalesetek, autórobbantások eredményeképpen. holott ezeknek a diktátoroknak egyetlen bűnük hogy az óriásvállalatok vagyonjaiból a népnek is próbáltak juttatni.

az ún. demokráciahordozó, szükséges háborúk miért csak az olyan országokat érintik amit nem sikerült az amerikai érdekszférába bevonni? a bahreini diktatúra, ahol ugyanúgy 10ezrek estek áldozatul a rezsimnek miért nem kap nyilvánosságot, sőt amerikai támogatást?

hogy is mondta goethe? az az igazán rabszolga aki szabadnak hiszi magát, holott nem az.

2012. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi jó. Az Emirátusok például gazdag, de ott sincs semmilyen fejlődés, ami igazán változatnak a f*szlóbáló, ingyenélő arab mentalitáson, az olaj kifogyásával mennek vissza, ahonnan jöttek. A szemétdombra kecskét b*szni. Csak a gusztustalan giccses hányadék rongyrázás megy Dubajban és Abu Dhabiban is, majd árulhatják ki mázsára a luxushoteleket, hogy ne dögöljenek éhen. Arról nem is szólva, hogy nyomába sem érnek pl. Párizs, London, vagy Róma kulturális hatásainak, a turizmusban is csak átmenetileg felkapott perchelyek, 1-2 évtized múlva sehol sem lesznek.
2012. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tarak ***** válasza:

Irannak van jovoje(es nem csak az olaj miatt) ha meg nem tamadjak. Torokorszag is szepen fejlodik.


Az arab orszagoknak(Marokkotol Irakig) sajnos en is az olajban tudom csak elkepzelni jelenleg a fejlodest, Dubai a turizmusra alapozhatna kesobb, Egyiptom is szinten csak a turizmus. Itt talan Libanon aminek van potencialja, nem annyira vallasos-sok a kereszteny-es nem sivatag, elvegre a Kozel Kelet Svajca volt, a mentalitasuk pedig hiaba hogy arab, nem a lusta arab erkolcsot tukrozi. A gond az hogy a haboruk mindig visszavetik a feljodest, es sajnos ebben a regioban nem lesz beke meg 30 ev mulva sem.

2012. júl. 31. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tarak ***** válasza:
2.iknak uzenem: szekularizacio volt Egyiptomban, most Sziriaban is Asszad elvileg szekularis, Tunezia is szekularis volt. Ezekben az orszagokban es Sziriaban is vallasos partok fognak hatalomra kerulni. Semmi koze a szekularitashoz, ezek a vallasos partok meg jobban is kapitalistak... A lenyeg hogy nem sok eselyt latok az araboknak a szekularitashoz, most fog az iszlam meg jobban megerosodni.
2012. júl. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!