Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért olyan országok hirdetik...

Miért olyan országok hirdetik a demokráciát, amelyek korántsem a legdemokratikusabbak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt elsősorban az Egyesült Államokra, ahol az elnöknek akkora hatalma van, mint más demokráciában a köztársasági elnöknek és a kormányfőnek együttvéve, ráadásul 2 párt közül lehet választani, ami azért nem valami nagy választási lehetőség; sőt, még egy rendőrállam is egyben.


Vagy akár az Egyesült Királyság, amely már a nevében sem demokrácia, hiába alkotmányos monarchia, de a legtöbb nyugati királyság ilyen.


Miért pont az ilyen államok hangoztatják a szabadságot, az ilyen elveket?



2012. aug. 28. 11:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Az USA-ban is több párt van, csak a többieknek jelentéktelen a szavazótábora, így a végső választásnál a 2 nagy párt közül lehet választani. Vagy nálunk hogy van? Van MSZP és a Fidesz. A többiek esélytelenek. Az meg hogy rendőrállam az USA, az bődületes baromság. Jól működő, és kellő eréllyel fellépő rendőrsége van az USA nak. Az Egyesült Királyság szinten demokrácia, annak ellenére hogy a nevében nincsen benne. Mindkét országban, a magyarénal sokkal fejlettebb demokrácia van.
2012. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Miért? Azért, mert a demokrácia álarca mögött okosan tudnak bizonyos érdekkörök országokat irányítani. Mindeközben az ország többsége azt hiszi, hogy milyen jó a demokrácia és milyen jó szabadnak lenni. Csak közben nem veszi észre, hogy szép lassan elveszíti mindenét.

Csak nézzük meg az USA-t. Szinte mindenki el van adósodva. Alig élnek néhányan saját lakásban.

Hát valóban messze vagyunk még ehhez az állapothoz, de jó úton haladunk, hogy mindenki albérletben lakjon.

Javaslom, hogy keress rá gugliban a Cion bölcseinek a jegyzőkönyveire és olvass bele! Egyből világos lesz, hogy mi is a demokrácia a mai korban.

2012. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 yossarian44 ***** válasza:
100%

A Cion Bölcseinek Jegyzőkönyve nevetséges hamisítvány, már vagy 100 éve kiderült, gratulálok előző.


Könyörgöm, irodalmi művekből és pamfletekből ollóztak össze szövegeket a Jegyzőkönyvben, és a műveletlen tömegeknek akarták beadni, mint valós dokumentumot.


Mellesleg az Egyesült Királyság alkotmányos monarchia, tehát demokrácia. Megjegyzem Magyarország nevében hol van a demokrácia?


Ha eljössz az Egyesült Királyságba, akkor ami fel fog tűnni, hogy mennyivel szabadabb az élet. Több pénze van az embereknek, a rendőr rettenetesen udvarias, és ha nincs oka piszkálni, nem is teszi, a bürokrácia és az államigazgatás úgy tekint rád, hogy ők vannak érted, és nem te vagy értük, és még sorolhatnám.


Ráadásul annyira antidemokratikusak, hogy folyamatosan levelekkel bombáznak, hogy regisztráljak a szavazói adatbázisba, hogy az engem érintő kérdésekben én is szavazhassak Angliában.


A szemetek.

2012. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy ki a legdemokratikusabb - egyébként az USA igenis demokrácia - állam, hanem az, hogy ők a legnagyobb hatalmak a világon és valamilyen indokkal elő kell állniuk más országok megtámadásakor. Ezzel tartoznak elszámolni a választóiknak (lévén demokráciák), mert ha csak annyit mondanának nekik, hogy kell az olaj, akkor egyik kormány sem kapna legitimációt a néptől.
2012. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

3-as:

Érdekes! :-) Hogy hamisítvány-e azt mindenki döntse el maga. Azért az mégis furcsa, hogy ami 100 évvel ezelőtt kiderült a világ irányvonalát adja. Hmmm?

Nem gondolod? Nem érdekes, hogy úgy történnek a dolgok, ahogy ezekben a cionista "tervekben" megírták? Persze azóta már jó párszor frissíthették, amire jobban vigyáztak és nem került nyilvánosságra.


Anglia :-)

Ha Magyarországon élnének a nyugati világot kézben tartók, akkor mi lennénk gazdagok, mert itt költenék a pénzüket. Még szerencse, hogy nincsennek a nyakunkon ennyire. Az angol nép már rég elbukott. Nekik tényleg visszafordíthatatlan a helyzetük. Rosszabb, mint miénk. És most a nemzeti helyzetre gondoltam, nem az anyagira. Még néhány évtized és teljesen feloldják az angol nemzetet a bevándorló nemzetekkel.

2012. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 yossarian44 ***** válasza:
0%

"Érdekes! :-) Hogy hamisítvány-e azt mindenki döntse el maga."


:D


Az, ez nem egészen eldöntés kérdése. Olyan ez, mintha odamennél a nyílt töréses emberhez, és azt mondanád neki, hogy döntse el magának, hogy el van törve a lába.


"Nem gondolod? Nem érdekes, hogy úgy történnek a dolgok, ahogy ezekben a cionista "tervekben" megírták? Persze azóta már jó párszor frissíthették, amire jobban vigyáztak és nem került nyilvánosságra."


Nem frissítették, egyszerűen ez az antiszemita marhaság változatlan már vagy 200 éve. Akkor is ugyanazokkal a hülyeségekkel vádaskodtak, és ugyanazokat az egyszerű, hétköznapi sz.arságokat nézték a zsidó világuralom bizonyítékának, mint most. Akkor is keményen folyt a globalizáció - aminek ugye a világháborúk véget vetettek - és most is, persze hogy a tanulatlan mamlaszok előrántják.


"Anglia :-)

Ha Magyarországon élnének a nyugati világot kézben tartók, akkor mi lennénk gazdagok, mert itt költenék a pénzüket."


Ezen most nagyon jót röhögtem. Te tényleg csak hallottál a valóságról, igaz?


Ugye tudod, hogy az angolok már akkor is gazdagabbak voltak mint Kelet-Európa, amikor a zsidók nagy része itt élt Magyarországon, Ukrajnában, Lengyelországban, Németországban, stb.? :D


Hogy-hogy amikor rengeteg zsidó itt élt, akkor nem volt gazdagabb K-E, mint a Nyugat?


"Még szerencse, hogy nincsennek a nyakunkon ennyire. Az angol nép már rég elbukott. Nekik tényleg visszafordíthatatlan a helyzetük. Rosszabb, mint miénk. És most a nemzeti helyzetre gondoltam, nem az anyagira. Még néhány évtized és teljesen feloldják az angol nemzetet a bevándorló nemzetekkel."


Álmodozik a nyomor? :D


Az angolok valószínűleg úgy fognak elbukni, hogy 100 év múlva tele lesz az ország egy rakás pakisztánival és kelet-európai származékkal, akik brit angolt beszélnek, és angolnak hívják magukat.


Pont annyira fognak elpusztulni, mint a jenkik.

2012. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem Izraelt akartad az Egyesült Királyság helyére írni?
2012. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kapcsolatban volt egy ilyen cikk is:

[link]

Ezt mindenképp érdemes elolvasni. Az igazság az, hogy van egy szűk, de gazdag elit, akik főleg a nagyvállalatokat vezetik, és meglehetősen nagy befolyással bírnak a politikára. A lobbirendszeren keresztül támogathat elnököt, finanszírozhat kampányt stb. Mégis érdekes, hogy az utóbbi évtizedben a terrorizmus ellenes harcra hivatkozva mennyire megnyirbálták az egyének szabadságjogait. Sajnos az USA demokráciája egyre gyengül, és ezzel az ottani lakosok is kezdenek tisztában lenni. A kormányzat persze, hogy büszkén nevezi magát demokratikusnak, elvégre mégse mondhatja az embereknek, hogy azt csinálják nekik, amit az elit mond.

Valóban jobb volna, ha a demokrácia nagyobb lenne, de a nép mégis csak arra szavaz a sok jelölt közül, akit ismer. És hogyan válnak ismertté? Kampányok útján. Ahhoz pedig pénz kell, nem is kevés. Szóval annak van esélye pozícióba kerülni, akinek van pénze.

2012. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Crisopher: Ott a pont. :-)


yossarian44:

Hát igen. Teljesen egyértelmű egy nyílt törés, de ha Te nem hiszed el, hogy az akkor mit is mondhatna Neked mást az ember, hogy akkor döntsd el Te. :-)


Biztos, hogy folyamatosan frissítik a háttértársaságok a világuralmi terveiket. A vak is látja, hogy az események nem véletlenszerűen történnek. Meg van minden tervezve, de szerencsére nem minden úgy alakul, ahogy akarják.


Egyébként bocsáss meg, de én nem zsidó világuralomról beszélek. Ez a csoport még a zsidó társadalomhoz képest is fentebb helyezkedik el. Azt mondjuk el kell ismerni, hogy valószínűleg a zsidók közül kerülnek ebbe a csoportba a legtöbben.


Egyébként a Te véleményed a jegyzőkönyvekről, hogy az egy "antiszemita marhaság" csak egy vélemény. Semmi olyan bizonyítékot nem tudsz felmutatni, ami 100%-ban az igazadat bizonyítaná. Mielőtt belekötnél én se.


"Akkor is keményen folyt a globalizáció - aminek ugye a világháborúk véget vetettek - és most is, persze hogy a tanulatlan mamlaszok előrántják."

Szép mondat, csak kár, hogy nincs értelme. :-) A globalizáció folyt ( aháborúk alatt is) és most is folyik. Hogy lehet egy globalizáció fogalmat a tanulatlan mamlaszoknak előrántani? :-) Mit akartál ezzel mondani?


"Ugye tudod, hogy az angolok már akkor is gazdagabbak voltak mint Kelet-Európa, amikor a zsidók nagy része itt élt Magyarországon, Ukrajnában, Lengyelországban, Németországban, stb.? :D "


Kibeszélt itt a zsidókról??? Engedd meg, hogy idézzem pontosan, hogy kiket említettem: "a nyugati világot kézben tartók" A zsidóság jelenléte nem feltétlenül jár együtt a gazdagsággal vagy szerinted igen?


"Az angolok valószínűleg úgy fognak elbukni, hogy 100 év múlva tele lesz az ország egy rakás pakisztánival és kelet-európai származékkal, akik brit angolt beszélnek, és angolnak hívják magukat."


Olyan, mintha fogyi lennél és nem értenéd, hogy mit beszélek. Ugyanezt mondtam el én is. Tehát valószínűleg, vagyis visszafordíthatatlannak látod Te is az ottani helyzetet. Már most sok a külföldi ott és nem hiszem, hogy az angol nemzetnek lesz ereje visszafordítani a folyamatokat.


Egyébként jól érzem, hogy ész érvek helyett támadást kapok? Ez tudod mit jelent? :-) Azt, hogy Te is tudod, hogy az igazság itt van, de nem akarod elfogadni valamiért.

2012. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 yossarian44 ***** válasza:

"Egyébként jól érzem, hogy ész érvek helyett támadást kapok? Ez tudod mit jelent? :-)"


Akkor szerinted én mégis mit érezzek, hogy válaszok helyett félrebeszélést kapok?


"Azt, hogy Te is tudod, hogy az igazság itt van, de nem akarod elfogadni valamiért."


Jajj, szeretnéd mi? :D

Megnyugtatlak, az összes elmélethívő így gondolkodik, hogy a vitapartnere igazából tudja, hogy a Nagy Összeesküvés igaz, csak valamiért nem fogadja el. Még azok is, akik szerint igazából gyíkszerű földönkívüliek uralják a Földet.


"Biztos, hogy folyamatosan frissítik a háttértársaságok a világuralmi terveiket. A vak is látja, hogy az események nem véletlenszerűen történnek. Meg van minden tervezve, de szerencsére nem minden úgy alakul, ahogy akarják."


A vak is láthatja, hogy az egész a látványosan szabályozatlan és kaotikus piacgazdaság zabigyereke. Azért hiszed azt, hogy minden meg van tervezve, mert az összeesküvés-elmélet hívők általában vastagon szenvednek kognitív disszonanciáktól, amiket rendszerint úgy oldanak fel, hogy ignorálják a világ olyan eseményeit, amelyek nem illeszthetőek be az elméletekbe.


De hadd legyek jó gyerek: kérlek magyarázd már meg, hogy a világgazdasági/politikai események miért irányítottak, szerinted?


"Egyébként bocsáss meg, de én nem zsidó világuralomról beszélek. Ez a csoport még a zsidó társadalomhoz képest is fentebb helyezkedik el. Azt mondjuk el kell ismerni, hogy valószínűleg a zsidók közül kerülnek ebbe a csoportba a legtöbben. "


Az érdekes, csak mert a Jegyzőkönyvvel jöttél. A Jegyzőkönyv szerint a zsidók törnek világuralomra. Akkor most miért hivatkozol rá, ha szerinted sem igaz?


"Egyébként a Te véleményed a jegyzőkönyvekről, hogy az egy "antiszemita marhaság" csak egy vélemény. Semmi olyan bizonyítékot nem tudsz felmutatni, ami 100%-ban az igazadat bizonyítaná. Mielőtt belekötnél én se."


Dehogynem tudok.


A szöveget a "Alvilági párbeszédek Machiavelli és Montesquieu között" című mű alapján készítették (irodalmi mű, fantasy kategória) ami Maurice Joly írása.


Umberto Eco a Jegyzőkönyv vizsgálata közben rájött, hogy a szöveg Eugène Sue, francia szerző Les Mystères du Peuple című művéből lett koppintva, néha csak egészen kicsit módosítva.


Továbbá az egésznek az alapja egy Hermann Goedsche nevű németnek a könyve a Biarritz, amely arról szól, hogy egy temetőben Izrael 12 törzsének vezetője világuralomra tör. Elég híres fickó, ami vagy 50 évvel megelőzte a Jegyzőkönyvet, és nagyon átlátszóak a koppintások és kimásolások.


Ezek közül szinte az összes megtalálható a neten magyarul, .pdf formátumban, magad is leellenőrizheted.


Ha én most küldenék neked egy videót, ami a Terminátor 2, Mártix, és a Battlestar Galactica átszinkronizált részei lennének úgy összevágva, hogy dokumentumfilmnek tűnjön, akkor te elhinnéd nekem, hogy támadnak a gépek, csak mert manipuláltam neked egy rakás fikciót?


""Akkor is keményen folyt a globalizáció - aminek ugye a világháborúk véget vetettek - és most is, persze hogy a tanulatlan mamlaszok előrántják."

Szép mondat, csak kár, hogy nincs értelme. :-)


Igazad van, tényleg nincs. :D


Ezt akartam írni:

"Akkor is keményen folyt a globalizáció - aminek ugye a világháborúk véget vetettek - és most is, persze hogy a tanulatlan mamlaszok előrántják a Jegyzőkönyvet."


A tárgy kimaradt.


"A globalizáció folyt ( aháborúk alatt is) és most is folyik. "


Nem, a háborúk alatt bezártak a piacok, és szögesdrótot húztak nemzetek közé. Ilyen körülmények között nem globalizálódhat a gazdaság. Mellesleg a 20. század elején a globalizáció sokkal előrehaladottabb volt, mint most. A Föld 25%-a angol gyarmat volt, a maradék nagy részén meg a franciák, az USA, az oroszok, és a többi európai nemzet osztozott. A kommunizmus és a nemzeti szocializmus megjelenése azonban bezárta ill. átrendezte a piacokat, és megállította, majd visszafejtette a globalizációt, ami 1990-ben bírt újra elindulni.


"Kibeszélt itt a zsidókról???"


Nem tudom, én csak ücsörgök a gép előtt, erre jön valami tag, aki elkezdi emlegetni a Cion Bölcseinek Jegyzőkönyvét. Ki volt az?


"Engedd meg, hogy idézzem pontosan, hogy kiket említettem: "a nyugati világot kézben tartók" A zsidóság jelenléte nem feltétlenül jár együtt a gazdagsággal vagy szerinted igen?"


Nem hát, pont ezt magyarázom én is. Viszont - ismétlem sokadszorra - mivel alapból a Jegyzőkönyvvel jöttél, ezért tőlem eléggé érthető következtetés, hogy te a "a nyugati világot kézben tartók" alatt a zsidókat érted. Ha nem, akkor mégis mit akarsz a Jegyzőkönyvvel?


"Olyan, mintha fogyi lennél és nem értenéd, hogy mit beszélek. Ugyanezt mondtam el én is. Tehát valószínűleg, vagyis visszafordíthatatlannak látod Te is az ottani helyzetet. Már most sok a külföldi ott és nem hiszem, hogy az angol nemzetnek lesz ereje visszafordítani a folyamatokat."


Azt hiszem egyre nyilvánvalóbb, ki is itt a fogyi. Ha te ez alatt a angolok bukását érted, akkor tájékoztatlak, hogy mi már rég elbuktunk, több száz évvel ezelőtt. Ugyanis már mi is csak szlávok, románok, németek vagyunk (genetikailag) akik már magyarul beszélnek, és magyarnak vallják magukat. A honfoglaló magyarok génállománya rég elveszett.


Ha a mai magyarokat te magyarnak tartod, akkor a 100 év múlva magát britnek valló is brit lesz.

2012. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!