Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az északi és a déli olaszok...

Az északi és a déli olaszok tényleg utálják egymást?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 21:17
 1/5 A kérdező kommentje:
És ha igen, akkor a gazdasági különbségek mellett mi miatt?
2012. júl. 30. 21:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, miért kellene? Gazdasági és mentalitásbeli különbség van közöttük. Amúgy országoknak nincsenek érzéseik, nem tudják utálni vagy szeretni egymást. Azt a polgárok képesek, de nem hinném, hogy egy ország lakossága egyforma érzéseket táplál egy adott ország, kultúra iránt.
2012. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olasz ismerősöm és ő mondta, hogy az északiak azért nem szeretik a délieket, mert úgy gondolják hogy őket is az északiak tartják el. Régen délen mindenhol mezőgazdaság volt, de most már nem sok földműves van és sok lett a munkanélküli. És a délieknek fizetett segélyt stb az észak olaszok fizetik. Röviden ennyi.
2012. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen mindig úgy képzeltem el, hogy kb Rómáig tart a "gazdag északi" határ. Aztán a saját szememmel láthattam, hogy Milánón és Torinón túl szinte egy másik Olaszországban járok.

Valahogy más a gondolkodás vagy nem tudom. Délen mintha felszabadultabbak lennének, majdnem mindenki turizmusból él és földművelésből. Az Alpok mentén viszont rengeteg gyár van és nagyon sokat dolgoznak az emberek. Ennyit láttam.

2012. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én csak az északi részt jártam be, elég fejlettnek ítéltem meg, míg a déli részt csak TV-ből ismerem.
2012. júl. 31. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!