Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Olaszország miért nem tudja...

Olaszország miért nem tudja felzárkóztatni a déli területeit?

Figyelt kérdés

Olaszország már a második világháború óta fejlett országnak számít, ráadásul a G8 tagja, a világ 8. legnagyobb gazdasága az olasz.

Hogyan lehet, hogy mégsem tudja felzárkóztatni még egy kicsit sem a déli területeket északhoz? Campania régió éppen hogy csak fejlettebb, mint Nyugat-Magyarország régió.

Spanyolország 1975-ben kezdett fejlődni, azelőtt szegény ország volt, most pedig Dél-Spanyolország fejlettebb, mint Dél-Olaszország.

Kelet-Németországról nem is beszélve, pedig azt csak 1990 óta zárkóztatják fel a Nyugathoz.

Olaszországnak miért nem sikerült 1945 óta?


2012. júl. 19. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Magyarország miért nem tud felzárkózni nyugathoz?


Borsod miért nem tud felzárkózni Vas megyéhez?

2012. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó, de Olaszország már eleve egy magasan fejlett ország, aminek az északi része fel tudná zárkóztatni normális esetben.

Kelet-Németország is szinte teljes egészében felzárkózott Nyugathoz.

2012. júl. 19. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én abban nem lennék biztos hogy a volt NDK területek felzárkóztak teljesen.Még mindig szegényebbek mint az NSZK területek.
2012. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem is teljesen zárkóztak fel, de mindenképpen sokkal sikeresebb a mindössze 22 éve tartó folyamat, mint a II. világháború óta zajló olasz folyamat.
2012. júl. 19. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
mentalitás
2012. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Antimod ***** válasza:
79%

"Olaszországnak miért nem sikerült 1945 óta?"


Hosszú ideig a maffia befolyásával küzdöttek, aminek ugye nem volt érdeke a rendteremtés, a kiszámíthatóság.

2012. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert más a mentalitás. Az északiak közel állnak az általános nyugat-európai felfogáshoz és életstílushoz, a déliek meg eléggé elütnek ettől. A németek régiók között nincs ekkora eltérés, bár akki ismeri az országot, az tudja, hogy ott is van.


De azt én mindig kikértem magamnak, hogy valaki Dél-Olaszországot lefitymálja vagy netán Magyrországhoz hasonlítsa. Én pont éltem hosszabb ideig Campania tartományban, és elmondhatom, hogy nem a statisztikai adatok alapján kell megítélni a dolgokat. Merthogy óriási a feketegazdaság, a mindenféle trükközés, egyebek. Összességében viszont sokkal jobban élnek az ottani emberek is mint a magyarok, ez számos jelből látszik (szombat délután egyes bevásárlóközpontok megközelíthetetlenek, a nyugdíjasok is akkora kocsikat tolnak egy-egy bevásárlásnál, amit egy magyar átlagos háztartás egy hónap alatt se fogyaszt el, tele vannak az éttermek családokkal, éjszakánként nem lehet közlekedni a rengeteg vascorázótól szórakozótól stb.) Az más dolog, hogy a déliek az életüket nem nagyon szeretik az állammal megosztani, ki is cselezik mindenhol, és ebben az erős és mindenek felett álló családi kötelékek is sokat segítenek.

2012. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 AdamLeBron ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a dolgot nem úgy kell nézni, hogy "felzárkóztatás" vagy "szintrehozás". Regionális különbségek rengeteg gazdag országban vannak. Az USA némely déli tagállamai is jellemzően szegényebbek, mint az északiak. Pl. Alabama, Louisiana, Mississippi. Dél-Franciaországban sem akkora a jólét, mint Normandiában vagy Párizs környékén. Belgiumra és az észak-dél megosztottság jellemző. Az északi flamandok jobban élnek, mint a déli vallonok. Azt, hogy miért általában É-D ez a dolog és miért mindig a dél áll sz@rabbul, nem tudom... :)


A gazdasági különbségeknek általában mentalitásbéli okai vannak. Azoknál a népeknél, ahol számít az erkölcs, van hitele az adott szónak és az emberek megadják az államnak azt, ami az államé (adó) sikeresebben tud működni a gazdaság. Ahol csak mutyi van, egymás hátbaszúrása (pl. dél-olasz maffia) vagy az, hogy az állam büntet, eleve gyanúsítottként kezel, agyonadóztat, szankcionál és a gazdaságban létező utolsó fillérről is ő akar rendelkezni - ott általában nem mennek olyan jól a dolgok.


Vajon miért kétszerese lassan a cseh GDP a magyarnak?

2012. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!