Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak-Koreát azért nem merik...

Észak-Koreát azért nem merik bántani, mert van atombombájuk?

Figyelt kérdés
De ha így van, meddig marad még meg ez a rendszer és mikor fog egyesülni a két állam?
2012. júl. 20. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne őket bántani és miért akarnának ők egyesülni? Kinek lenne az jó?
2012. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyszerűen csak az égvilágon senkit sem zavar Észak-Korea léte. Nincsenek óriási olajlelőhelyeik, nem fekszenek stratégiailag fontos helyen és nincs olyan gazdasági potenciáljuk, hogy bármelyik szomszédos államot komolyan meg tudják támadni. Az a helyzet ugyanis, hogy a demokráciát védelmező jóságos országok még sosem támadtak meg egyetlen országot sem azért, mert ott diktatúra volt. Mindig fűződött hozzá valami egyéb érdek.

Hogy mikor fog egyesülni a két állam? Sokára. Akkor, mikor Észak-Korea gazdaságilag végképp kimerül és a kemény diktatúrában élő emberek dzsucse iránti fanatizmusa is alábbhagy annyira, hogy fogékonyak legyenek a "romlott nyugati kultúrára". Bár valószínűleg az egyesítés nem lesz sétagalopp. Az NSZK és NDK esetén is eléggé nehézkes volt az integráció és talán a mai sem sikerült minden különbséget felszámolni. Pedig az a két állam gazdaságilag és világnézetileg közelebb állt egymáshoz, mint a két Korea.

2012. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

"Az a helyzet ugyanis, hogy a demokráciát védelmező jóságos országok még sosem támadtak meg egyetlen országot sem azért, mert ott diktatúra volt. Mindig fűződött hozzá valami egyéb érdek."


De. KONY ügy nem volt olyan régen.

2012. júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

"…a demokráciát védelmező jóságos országok még sosem támadtak meg egyetlen országot sem azért, mert ott diktatúra volt. Mindig fűződött hozzá valami egyéb érdek."


Te direkt vagy demagóg, vagy szimplán vagy hüly€? Mondjál már egy háborút, amit érdek nélkül vívtak meg!

2012. júl. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szövegértelmezés 1-es.
2012. júl. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"KONY ügy nem volt olyan régen"

Hát, nem tudom... Sok mindent lehet mondani a Kony-ügyre, de azt semmiképp, hogy komoly konfliktus lett volna. Kicsit ijesztgettek egy helyi hadúrral, de nem volt az több némi szenzációhajhászásnál.

A 0:28-as válaszát meg nem értem, de mondjuk nem is könnyű úgy érteni, hogy ellentmond benne magának.

2012. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hollófernyiges ***** válasza:
É-Koreának alig egy-két éve van bombája, azelőtt sem nagyon piszkálták, mert másfél milliós hadserege van és Szöul alig nyolcvan kilométerre van a határtól.
2012. júl. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk visszatérve az NDK-ra és NSZK-ra: én 2 hete voltam Németországnak a volt NDK-s részén és Nyugat-Berlinben, néhány panelházon meg Trabanton kívül nem láttam más különbséget a nyugati és keleti rész között. Nekem még jobban is tetszett az a rész, mint mondjuk Bajorország, mert ott legalább kevesebb a török. Mielőtt bárki leszögezné, ez nem valószínű, hogy az NDK hatása, mert Északnyugat-Németországban is kevés a török.

De térjünk vissza Koreára, és arra, hogy ki mit gondol a kérdésről.

2012. júl. 21. 09:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és Szöul nem 80, hanem kb 30 kilométerre van az északi határtól...
2012. júl. 21. 13:23
 10/11 anonim válasza:
Nem hinném, hogy mostanában egyesülnének. Úgyanis ha már egyesülni vágyna Dél-Korea (ami tudtomal nem akar)akkor Észak-Korea akarná irányitani az ország déli részét is. Ilyesmi miatt törtki a koreai háború 1950-ben.
2012. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!