Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem cserélik le -...

Miért nem cserélik le - például - az olaj kulcsfontosságú szerepkörét, s váltanak a nemzetek a cikkben szereplő energiaforrásra? A forrás: mno.hu/tudomany/az-usa-energiafogyasztasanak-ezerszereset-al litottak-elo-1092627

Figyelt kérdés

A napokban olvastam egy laboratóriumról az USA-ban, amely képes előállítani az államok energiafogyasztásának ezerszeresét.



A kőolaj és a földgáz, valamint a megújuló energiaforrások használata a fogyasztók számára magas kiadásokkal jár szinte minden országban.


(Tény, hogy hatalmas államérdekek húzódnak meg az olaj kereskedelme mögött, ezen ok miatt tettem fel a kérdésemet a "Politika" rovatban.)



2012. júl. 18. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert még mindig irdatlan nagy pénz van a kőolajszármazékokban...
2012. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hollófernyiges ***** válasza:
59%
Mert ez az erőforrás nem létezik, ötven éve próbálkoznak a fúziós reaktorral, de stabil működést még nem tudtak produkálni.
2012. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Így is tele van egész Európa atomerőművekkel, nem kéne még ezeknél is százszor veszélyesebb atomtechnikával kísérletezni. Az EU Fukushima óta nem atomenergia-barát, nálunk ilyen biztosan nem lesz, Amerika irtsa ki saját magát, ha ennyire hülye.
2012. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"az-usa-energiafogyasztasanak-ezerszereset-allitottak-elo"


Ha jól értem, ez még mindig kísérleti üzem, nem állandó működésre készült. Azért is csak kísérletnek tűnik, mert ekkora energiát nem szerencsés és nem is érdemes egy helyen előállítani. Egy helyről úgysem igazán lehetne elosztani egy fél kontinensnek, nem lehet ennyi energiát hagyományos módon kezelni vagy szállítani a meglévő eszközökkel. Stratégiailag sincs semmi értelme. Szóval inkább presztizs szerzés van mögötte, de tény, hogy érdekes.

2012. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a cikket, itt arról van szó, hogy egy pillanatra fel tudnak szabadítani hatalmas energiát fúzió segítségével. Ez még nagyon messze van attól, hogy ez egy folyamatos energiaellátás legyen.

Ilyen energiaforrásaink amúgy már régóta vannak. Pl a nap sokszor annyi energiát közvetít a Földre, amire szükségünk lenne. Vagy a villámcsapások energiája szintén sokszorosát biztosítja a szükségleteknek.

2012. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ember!!

1. Az összes műanyag termék olajból készül, mit is akarsz mire cserélni?

2. Ma még 40 év kutatás után kisérleti módon minden lehetséges technikai trükköt, technológiát bevetve, relatíve mini teljesítményben kb. 1 perces működést sikerült megvalósítani.

Akkor????

2012. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

"nem kéne még ezeknél is százszor veszélyesebb atomtechnikával kísérletezni."

Nem veszélyesebb a fúzió, ellenkezőleg éppen hogy veszélytelenebb. Másrészt a napban is ez a folyamat megy végbe.


"Az EU Fukushima óta nem atomenergia-barát, nálunk ilyen biztosan nem lesz, Amerika irtsa ki saját magát, ha ennyire hülye."

Az EU nem atomellenes. A németek is kénytelenek lesznek atomot használni, amint a zöldek és szimpatizánsaik megpillantják a villanyszámlájukat. Onnantól már nem fog semmilyen méregzöld propaganda számítani, mert amelyik kormány nem az olcsó atomot támogatja, az megbukik.


Kérdezőnek: a fúziós energiától még évtizedekre vagyunk, ha nem egy évszázadra. Már ötven éve is azt hajtogatták a tudósok, hogy fúziós erőmű ötven év múlva lesz, most is ez a sláger.

2012. júl. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Antimod ***** válasza:
Azért sem, mert már nem a politika irányítja a gazdaságot, hanem a (globális) gazdaság a politikát.
2012. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7: ezt olvasd el:


[link]

2012. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez egy kísérleti technológia, az átlagembernek jól hangzik a szenzációhajhász cím, de a valóság távol áll ettől. Hogy viszel át ekkora energiát mondjuk az elektromos hálózatba? Sehogy, ez laboratóriumi kísérletezgetésre van és marad még ott hosszú évtizedekig. Az olaj-alapú technológiák fejlesztése és tökéletesítése is már több mint másfél évszázada tart - egy teljesen új energiaforrásnál ismét 0-ról indulna minden, mégha elektromos áramként is használnánk fel, a teljes gépparkot át kéne alakítani és új erőműveket felhúzni. Egy olyan ország mint Magyarország ebből csak rosszul jöhetne ki. Szerintem inkább hagyjuk, hogy a dolgok és kutatások történjenek a maguk rendje szerint, mintsem hogy egy félkész technológiát vigyünk be a hétköznapokba.
2012. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!