Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a magyar földek...

Mit gondoltok a magyar földek áráról? Kell -e nekünk tiltani a külföldi felvásárlásokat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 10:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
96%
A jobbik logika: HA külföldi veszi az csak zsidó lehet.
2012. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
21%

Én engedélyezném a felvásárlásokat néhány feltétellel:


-a föld vásárlónak 10 éve Magyarországon kell élnie és ezt írásban bizonyítania kell

-értenie kell magyarul

-írásban garanciát kell vállalni, hogy a földeken csak magyar munkavállalót foglalkoztat

-a megtermelt termény 90%-át Magyarországon kell értékesítenie

-az éves haszon mértékétől függően adózni kell az államnak


Kíváncsi vagyok mennyi jelentkező lenne...

2012. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
95%

"a megtermelt termény 90%-át Magyarországon kell értékesítenie "


Na ez egy mekkora hülyeség. Sok MAGYAR termelő se tartja ezt be.

2012. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
46%

"írásban garanciát kell vállalni, hogy a földeken csak magyar munkavállalót foglalkoztat"


Szóval az új módszerekre,eljárásokra (pláne ha nem 10 alkalmazottról van szó )a főnök fogja megtanítani nekik?


-"az éves haszon mértékétől függően adózni kell az államnak"


Mennyit ,és ez miért különbözik a többi magyar s külföldi cég adózási szabályaitól?

2012. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

"Na ez egy mekkora hülyeség. Sok MAGYAR termelő se tartja ezt be."


-Nem hülyeség. De látom nem vagy képes felfogni a dolog lényegét. Mindegy :)



"Szóval az új módszerekre,eljárásokra (pláne ha nem 10 alkalmazottról van szó )a főnök fogja megtanítani nekik?"


-Miért a főnöknek kellene? Ezt most nem értem honnan veszed? Magyar nem taníthat magyart csak külföldi új módszerekre?


"Mennyit ,és ez miért különbözik a többi magyar s külföldi cég adózási szabályaitól?"

-Nem különbözik. A magyar gazdaságoknak is adózniuk kell és a külföldinek is. Te is a fizetésed nagyságától függően adózol, ahogy én. Mi a problémád?

2012. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
94%

"a föld vásárlónak 10 éve Magyarországon kell élnie és ezt írásban bizonyítania kell"

S mi van azokkal akiknek 2-3 vagy még több Uniós országban van földjük?


"értenie kell magyarul "

S ez miért jó? Kevesebb munkája lesz a fordítóknak?


"írásban garanciát kell vállalni, hogy a földeken csak magyar munkavállalót foglalkoztat"

Ennek valamennyi értelmét látom, de a 100%-ig magyar munkásoknak nem. Legyen mondjuk a munkavállalók háromnegyede kötelezően magyar.


"a megtermelt termény 90%-át Magyarországon kell értékesítenie"

Aztán meg rohadjon meg a raktárakban a sok túltermelt termék. A gazdaság lényege az export-import. Hiába termelünk mi Magyarországon mondjuk 800 millió tonna sajtot, ha az embereknek csak 300 millióra van szüksége, viszont nincs miből banánt meg narancsot behozni.


"az éves haszon mértékétől függően adózni kell az államnak"

Miért, ez most nem így van? Mindenki adózik.

2012. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%

"értenie kell magyarul "

S ez miért jó? Kevesebb munkája lesz a fordítóknak?


-Ha már Magyarországra jön, magyar földet venni, magyar embereket foglalkoztatni szerintem elvárható a magyar nyelv ismerete. A magyarnak is tudni kell idegen nyelvet ha érvényesülni akar külföldön.


"Legyen mondjuk a munkavállalók háromnegyede kötelezően magyar. "

Legyen. :)


Aztán meg rohadjon meg a raktárakban a sok túltermelt termék. A gazdaság lényege az export-import. Hiába termelünk mi Magyarországon mondjuk 800 millió tonna sajtot, ha az embereknek csak 300 millióra van szüksége, viszont nincs miből banánt meg narancsot behozni.


-Na ebben mondjuk igazad van, de elsősorban gondoltam itt a lisztre, cukorra, tejre. Persze a magyar fogyasztás is más lenne, ha nem a külföldi termék vásárlására lenne rákényszerülve a fogyasztó. Szerintem ebben megegyezhetnénk, hogy amit várhatóan nem tud értékesíteni azt külföldre viszi. Ez korrekt. Csak ne az legyen a célja, hogy az itt megtermelt terményt mind külföldre viszi (tudom most ez van) Mert így semmi értelme nem lenne az egésznek, ha a magyar meg külföldről hozatna mindent és látszat olcsóbban, de minőségben gyatrát.


"Miért, ez most nem így van? Mindenki adózik."

Hát ezt mondom én is, akkor ebben sincs vita.

2012. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
95%

"A magyarnak is tudni kell idegen nyelvet ha érvényesülni akar külföldön."

Ha én kimegyek akárhova külföldre nem kell sehol sem tudnom az adott ország nyelvét, ahhoz, hogy vállalkozást indítsak vagy földet vegyek. Mert akkor nálam van a pénz és tőke, én adok munkát. A jelenlegi munkanélküliségi ráta mellett én vagyok az Isten.

Aki kimegy mondjuk Németországba munkát vállalni az más tészta, mert ott vállal munkát. Ha Magyarországra jön egy arab orvos, az is kell, hogy tudjon magyarul, de annak, aki befektet itthon nem hiszem, hogy fontos a magyar nyelv ismerete. Nehogy már ő legyen hálás nekünk, hogy magyar embereknek adhat munkát.


"Mert így semmi értelme nem lenne az egésznek, ha a magyar meg külföldről hozatna mindent és látszat olcsóbban, de minőségben gyatrát."

Mondták már sokszor: a magyar sem jobb minőségben, csak drágább. De különben a piac igényli az olcsó árut: amíg a magyar vevők csak az árakat nézik, a multik is csak az olcsó árut fogják a polcaikra rakni.


"Persze a magyar fogyasztás is más lenne, ha nem a külföldi termék vásárlására lenne rákényszerülve a fogyasztó."

Nincs rákényszerítve senki. Kinyitod az apróhirdetéseket, vásárolsz termelőtől, friss tejet, ha akrsz. Bemégy a TESCO-ba, leveszed a magyar terméket (ami drágább és lehet, hogy még rosszabb minőségű). Nem fog senki fegyvert a nyugdíjas Marika néni fejéhez, hogy az olcsó szlovák tejet vegye. Legfeljebb a magyar gazda, mikor kifizetik neki a sok-sok pénzt ő meg elvarázsolja.

2012. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
46%

"A magyarnak is tudni kell idegen nyelvet ha érvényesülni akar külföldön."



Igen tudni kell angolul. A külföldi befektetők nem az adott nyelvet tanulják, hanem az egységes angol nyelvet. Elmész valahova te se tanulod meg az adott nyelvet, hanem az angolt, mert jó eséllyel beszélik.

2012. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
94%

"Természetesen, az a jó, ha magyar földön magyar paraszt gazdálkodhat."


Kinek jó?


Természetesen, az a jó, ha magyar földön magyar paraszt gazdálkodhat. Kinek jó az ha külföldi kézben van a legnagyobb kincsünk ami, csak létezik?"


ÉS ki veszi majd meg a termékét mikor rohadt drágán adja?

Azt kellene először belátniuk a magyar gazdáknak, hogy ne a külföldi termékek árai felett próbáljanak árulni.


A magyar parasztnak jó, ha van munkája és tisztességgel meg tud élni. Ez egy városi embernek talán elképzelhetetlen, de az élelmiszer nem csak úgy a bolt raktárában terem.


A magyar gazdálkodó sokkal olcsóbban adja el a terményét, mint egy külföldi. A kereskedelmi láncolat az, ami megdrágítja mire a boltba kerül. Külföldről csak a szart hozzák ide olcsón, ami nekik már fogyaszthatatlannak minősül. Mi meg örömmel vesszük, mert 0 Ft-al olcsóbb a Tescoban. Hajrá magyarok, verjétek agyon a magyar gazdákat!

2012. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!