Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha én a ZARA-ban vásárolok,...

Ha én a ZARA-ban vásárolok, azzal a spanyol gazdaságot támogatom?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 18:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%
Fogjátok már fel, hogy az árrés lóf@sz a forgóeszközök befektetéséből származó bevétel! Azok járnak a legjobban, akiknek a termékeit árusítják (nyugat európa) és nem a tulajdonosok. Míg a forgó készletre elköltenek 20 millió forintot, a tulajdonosok kapnak 10 000 forintot. Míg az állam 100 000 forintot adó formájában. Csak hogy érezzétek a különbséget! Tehát minden esetben azok járnak jól, akiknek a termékiet árulják! Ezért kéne kiűnzi a Magyarországot kizsákmányoló ker. multikat!
2012. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
44%
*Fogjátok már fel, hogy az árrés lóf@sz a forgóeszközök befektetéséből származó bevételéhez képest!
2012. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%
" Ezért kéne kiűnzi a Magyarországot kizsákmányoló ker. multikat!" És létrehozol helyettük egy magyar multit? És a magyar multi nem ugyanazt a külföldi sz@rt fogja árulni? De.. Olcsóbban? Nem..( a CBA és a Coop sem olcsobb mint pl a Tesco ) Több haszonra tesz szert majd az állam? Nem ... ugyanott leszünk mindkét esetben ..
2012. jún. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
77%
Nem hoznék létre magyar ker multit, mert mint már fenn leírtam, azok járnak jól akiknek a termékeit árulják. A kis és középvállalkózásokat tamogatnám, illetve a magyar gazdákat. Újra kinyitnám azt a több száz gyárat amit az eu bezáratott, illetve tönkre tetetett és felvásárolt. Így nem folyna ki a megtermelt tőkejövedelem, hanem vissza forogna a magyar gazdaságba!
2012. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
71%
Vagy ha nem is záratjuk be a multikat, szabályt kell szabni, miszerint nagyrészben csak magyar termékeket árulhatnak, és csak azt hozhatnak be külföldről amit itthon nem tudunk megtermelni. Csak ehhez meg ki kell lépnünk az euból, mivel szabályozzák hogy nagy részben az ő szarjaikat kell felvásárolnunk.
2012. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Shai-Hulud ***** válasza:
66%

Néz körül azokban a sokat szidott multikban: NAGYRÉSZT magyar termékeket találsz bennük, számold csak meg! Az igaz, hogy a kapható külföldi termékek egy része (nagy része) OLCSÓBB mint a magyar (persze rosszabb minőségű is), de NEM IGAZ, hogy a multik nem forgalmazzák a magyar termékeket. Magam részéről meg örülök, hogy ÉN DÖNTHETEM EL, hogy melyiket fogom megvásárolni, és NEM a kormány, hogy melyiket engedélyezi számomra!


"ki kell lépnünk az euból, mivel szabályozzák hogy nagy részben az ő szarjaikat kell felvásárolnunk."

Egyrészt az EU nem kötelez arra, hogy megvedd, ami nem tetszik. Ha nem akarsz spanyol narancsot enni, akkor NE VEDD MEG, SENKI SEM KÉNYSZERÍT RÁ!


Mellesleg, azért, mert felvásároljuk az ő sz@rjikat, cserébe ők is felvásárolják a mi sz@rjainkat - mert NE HIDD, hogy a magyar termelők CSAK ÉS KIZÁRÓLAG jó minőségű árut adnak el. Ki lehet ugyan lépni az EU-ból, de akkor azonnal kevesebb áru lenne, az is jóval drágábban, és az itthon megtermelt sz@rt sem lehetne eladni (csak itthon), teát JÓ NAGY POFONT ADNÁNK A SZ@RNAK, amiben már úgyis benne vagyunk.

2012. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
Jaj, hagyjál már ezzel a hülyeséggel... Neked az a magyar termék amit itthon csomagolnak? Mert a "magyar" termékek 90%-át nem itthon gyártják mégis ráírják hogy magyar. A tipikus birka vagy, aki beveszi ezeket a hazugságokat! Megszoktad nézni a csomagoláson hogy valöban itt gyártják? Tudnál mondani kapásból 5 magyar terméket? De ne a cseh boci csokit és a lengyel győri édést mond, kérlek!
2012. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
56%

"cserébe ők is felvásárolják a mi sz@rjainkat"


Elmondanád milyen "sz@rjainkat" vásárolnak fel, mikor az Eunak köszönhetően 1000ből 950 gyárunkat bezárattak? Például a 10ből csak 9 cukorgyár maradt, a cukorrépa termesztés is leállították... Miket gyártunk amit ők felvásárolnak? Említenél pár példát? Már csak néhány nemes hungarikum termékünk maradt, mint például a libamáj és tokaji. De a libák bántalmazásáról hetente készítenek lejárató videókat, és kapunk szankciókat amik miatt elesik egy csomó vásárlástól az ország. Valamint a tokaji bort, amit a szlovákok lopnak!? Tudod érvelni tényekkel szoktak, szóval mondanál pár példát?

Egy kis felvilágosító videó: http://www.youtube.com/watch?v=p8bPnfUuoZk

2012. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Jó a videód címe, kár, hogy nincs is betiltva.
2012. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a videóm, és tisztában vagyok vele hogy nincs betiltva. Látom megint a lényeget ragadtad ki a videóból, mint ahogy a hozzád hasonlók szokták. De érvelni már nem tudsz ellene mi? Gondoltam!
2012. jún. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!