Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha én a ZARA-ban vásárolok,...

Ha én a ZARA-ban vásárolok, azzal a spanyol gazdaságot támogatom?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 18:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%
igen és ha Corában, Reálban, CBA-ban, Coopban akkor a magyart stb, stb, stb...
2012. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
A spanyol gazdaságnak szüksége is van a támogatásra...
2012. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
Is. De valamelyest támogatod vele a magyar gazdaságot is, hisz a Zara itteni kirendeltségének dolgozói - akik magyarok - kapnak bért és ők a bérükből vásárolhatnak, amely hasznos a magyar gazdaságnak. Továbbá az itteni kirendeltség adót is fizet az államnak.
2012. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a spanyol gazdaságot támogatod, hanem a nyugat európai országok gazdaságát ahonnan a termékeket beszerzik. Az árrésből kialakult profit nem a gazdaságba megy, hanem a tulajdonosok zsebébe. Tökmindegy hol vásárolsz, nem az számít. Az a lényeg mit veszel. Ha magyar terméket (és nem álmagyar sz@rt amit annak tüntetnek fel de igazából nem is az) akkor a magyar gazdaságot támogatod.
2012. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

És ha én Audit vásárolok akkor a német Audit gazdagítom?


Magyarországnak nincs autóipara.


Az Audi csak annyiban magyar mint a Suzuki.

2012. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
5! Én ezt nem jelenteném ki ennyire határozottan. Attól, hogy nincs magyar vonatkozású autó, attól még számos - köztük sok magyar tulajdonban lévő - cég gyárt olyan termékeket, amik megtalálhatók a legnagyobb gyártók járműveiben. Ha kicsit utána néznél, akkor meglepődnél, hogy mi mindent gyártunk mi magyarok az autóipar számára.
2012. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#kpetike0702

(A Cora az Auchan tulajdonában van, tehát nem magyar.)


A kérdésre:

Igen, azzal a Zara tulajdonosai járnak jól.

Ha magyar tulajdonú áruházban vásárolsz, akkor meg a magyar tulajdonos jár jól.


Ez eddig rendben is volna, de ha jól körülnézel, éppen a magyar áruházláncok NEM tartoznak az olcsó üzletek közé...

A CBA például az egyik legdrágább élelmiszerlánc.


Támogatnám én a magyar kereskedelmet, ha nem kapnék meg igen sok mindent a kétharmadáért, vagy feléért a külföldi tulajdonú áruházakban.

2012. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"És ha én Audit vásárolok akkor a német Audit gazdagítom?

"


Akkor náci bérenc vagy :D

2012. jún. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
A Zara cuccokat is valahol a távolkeleten gyártják, nem? Legfeljebb Törökországban. De a legkisebb annak az esélye, hogy Spanyolországban. Az, hogy a tulajdonosa spanyol nem jelent semmit.
2012. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Akkor náci bérenc vagy :D"


Találó mivel német származású vagyok.De nem hangoztatom hogy ilyen nézeteim vannak.


A legtöbb németnek hasonló nézeteik vannak.Csak a nyilvánosság előtt nem mondják mert bajuk származna belőle.

2012. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!