Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kell tartani Olaszország...

Kell tartani Olaszország bedőlésétől?

Figyelt kérdés

Nagyon megoszlanak a vélemények Olaszországgal kapcsolatban.

Van, aki szerint Spanyolországhoz hasonlóan óriási válság van, de sokan úgy vélekednek, hogy az olasz gazdaság sokkal erősebb a spanyolnál, és nem lehet csak úgy "bedönteni".


2012. jún. 21. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Ha a maffia tovább terrorizálja az Olaszokat akkor lehetséges, hogy bedől Olaszország, ennek ellenére én szerintem akár maffia nélkül is bedőlhet, de nem valószínű.
2012. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tartani, hacsak nem indul mindenhol támadás Olaszország ellen. Olaszországban 20 évente szokott lenni egy ilyen válság, mint most, de az igazi olasz válság sokkal durvább és azt is túlélték.
2012. jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Nem érdeke az EU.-nak Olaszország bedöntése.

(mert ha nem lenne tiszta és egyértelmű, az EU és a bankvilág karöltve generálta, tartja fenn és irányítja a válság folyamatát)

Csak annyira tarják válságban, hogy ne legyen elég erős, ne fejlődjön tovább, ill. folyamatosan veszítsen nemzeti öntudatából, a társadalom maradjon tudatlan, hogy könnyen lehessen irányítani.

Ugyan ez a taktika a többi bedőlés irányába terelt állammal.

A 10 - 10milliós Magyarország és Görögország már nem annyira fontos tényező, mint a 50 milliós Olaszország, aki ráadásul kultúrája révén jobban is szem előtt van.

A mindent áthálózó maffia is megteszi a maga "jótéteményeit", hogy ne érezzék magukat jól a többre hivatott, amúgy szerintem nagyszerű olaszok.

2012. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!