Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi esély van Olaszország...

Mennyi esély van Olaszország szétesésére?

Figyelt kérdés

Ugye az északi Lega Nord már nagyon régóta azt szeretné, ha Észak-Olaszország független lenne, mert Dél erősen lehúzza, s ez meggátolja a fejlődést.

Most indult egy petíció Lombardiában, hogy csatlakozzon a tartomány Svájchoz...


2012. ápr. 4. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
semennyi
2012. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Százalékra ne számíts. Bármire van esély, a szétesésre is.

Ha majd egyszer az eurozóna bedől és az Unió meggyengül, lesz itt tűzijáték. Legyenek előtted Merkel, vagy Cameron szavai!


A Lega Nordnak pedig elég nagy a támogatottsága, persze ott is meg a jól bevált lejáratás (most éppen tiltott pártfinanszírozással vádolják őket) , de egyre erősebbek. Az EU "parlamentjében" is van képviselőjük, vicces is mikor veszekedik a "honfitársaival". :)

Szegény svájciakat meg mindenki megcélozta, nem olyan rég a szlovénok beszéltek róla, hogy szívesebben csatlakoznának mondjuk Svájchoz, mint hogy független országban éljenek. Szerintem ha a magyarokat kérdeznék itt is nagy lenne a támogatottság, kár, hogy mi nagyon messze vagyunk tőlük.

2012. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozni akarok Svájchoz!Lehet?
2012. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 $ € Ž ***** válasza:
42%

Kb. annyi, mint Magyarország szétesésére.


Mondjuk én támogatnám, hogy Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Veszprém, Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megye függetlenedjen, mivel a keleti és déli területek erősen visszahúzzák az országot.

2012. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na most Svájcot aztán rohadtul érdekli, hogy ki akar hozzá csatlakozni, úgyse fogják engedni. Már osztrák tartományok is próbálkoztak ezzel sikertelenül. Ha ez így működne, a fél világ svájci lenne.
2012. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nulla.
2012. ápr. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

"Mondjuk én támogatnám, hogy Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Veszprém, Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megye függetlenedjen, mivel a keleti és déli területek erősen visszahúzzák az országot."


Én meg támogatnám anyád függetlenedését apád faxátul.

2012. ápr. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 $ € Ž ***** válasza:
43%
Na pont ezért az intellektuális és kulturális (na meg persze etnikai) szakadék miatt.
2012. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha kitörne egy újabb nagy európai háború, akkor lenne esély, de abból újabb világháború lenne valószínűleg, ami már végzetes lenne az emberiségnek.

Minden háborúnál jobb a rossz béke, ezért optimistaként azt remélem nem fog felbomlani. Ezt a politikusok sem akarják és hát az van amit ők akarnak, mint tudjuk...

2012. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van.Olaszország a csődben van konkrétan,csak még sínylődik,Dél-Tirol még lezáratlan ügy,É.-Olaszország függetlenedni akar,szóval van benne valami.
2013. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!