Amerika miert nem Irant tamadta meg Irak helyett? Nekik tobb olajuk van, es ellensegesebbek is Amerikaval szemben. (illetve Kadhafi Libia-jat Irak helyett, de ez csak mellekes). Ezzel Bush csak segitett Iran-on.
Az országokat emberek irányítják. Az embereket az érdekeik irányítják. A hataloméhes embereket is, csak az ő érdekeik a normális emberek számára nehezen érthetők.
Amikor egy országot lerohannak, abban benne van a tévedés lehetősége is, mert egy ilyen akció nagyon bonyolult dolog. De ha a tévedést kizárjuk, akkor mérlegelni kell a rövid és hosszútávú nyereséget, a belpolitikai hatását, a környezetre gyakorolt hatását, nem utolsósorban a várható költségeket. Anyagiakban és emberveszteségben.
Mindenekelőtt az USA hiénái rosszul ítélték meg a helyzetet, saját érdekei szerinti tanácsokat adtak. A döntéshozók pedig nem voltak képesek helyesen mérlegelni. Külpolitikailag Irak könnyebben volt indokolható, kevesebb veszteség volt várható (amibe egy elnök bele is bukhat). Ilyen kérdésekben a vallásnak nincs már szerepe, legfeljebb - ha lehet - felhasználják a kábításra.
Azért Kadhafi nem volt olyan jó ember. Néhányan - ha visszajöhetnének - mesélhetnének erről.
UTOLAG konnyu okosnak lenni.
Szerintem a Kozel Keleten Obama tobbet hibazott EGY elnoksegi ciklus alattm mint amennyit Bush hibazott ketto alatt.
Háborús okot bárki bármikor találhat, kreálhat. Ez nem gond.
Geopolitikai szemszögből nézzétek a sztorit.
Szerintem, ahogy a térképen is látható, a nyugati befolyás terjeszkedéséhez először Irakkal kellett valamit kezdeni.
Másfelől pedig Irán már veszélyesen közel van Oroszországhoz, az oroszoknak is van olyan érdekövezete, amit nem hagyhat megsérteni, különben felborulna az egyensúly.
És nem is fogják hagyni.
"Háborús okot bárki bármikor találhat, kreálhat. Ez nem gond."
Irakot nem az USA kényszerítette arra, hogy támadja meg Kuwait-ot, ezt az okot kivételesen nem az USA csinálta. Ez a konfliktus gyűrűzött át a megszállásig.
"Szerintem, ahogy a térképen is látható, a nyugati befolyás terjeszkedéséhez először Irakkal kellett valamit kezdeni.
Másfelől pedig Irán már veszélyesen közel van Oroszországhoz, az oroszoknak is van olyan érdekövezete, amit nem hagyhat megsérteni, különben felborulna az egyensúly.
És nem is fogják hagyni."
A hatalmi egyensúly már a SZU felbomlásával felborult, azóta az USA az egyetlen szuperhatalom és ahhoz, hogy ez változzon még legalább pár évtized kell.
Ez nagy tévedés. Egyensúly volt is, és van is. Ezért van, hogy a kubai rakétaválságból sem lett mondjuk egy atomháború, mivel nem akarja magát szétbombáztatni egyik fél sem.
Ez az egyensúly most pl. úgy nyilvánul meg, hogy az Iránnal kapcsolatos törekvéseket Oroszország és Kína rendre megvétózza. Nem hagyják. Katonai erőt is csoportosítottak már oda.
"Ez az egyensúly most pl. úgy nyilvánul meg, hogy az Iránnal kapcsolatos törekvéseket Oroszország és Kína rendre megvétózza. Nem hagyják. Katonai erőt is csoportosítottak már oda."
Amerikai hajókkal vannak tele az Irán közeli vizek, állandó jelleggel van ott egy jenki flotta. Semmilyen orosz vagy kínai állandó haderőről nem tudok a térségben, de linkelj valamit, hátha tévedek. (A kubai rakétaválság pedig a SZU felbomlása előtt volt, nem értem, hogy kerül ez ide. )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!