Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Politikai fordulatok lesznek?...

Politikai fordulatok lesznek? Stb.

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a világ kezd egyre jobban átalakulni. Ezt az állításom, több ténnyel is igazolnám(amit persze megvétózhattok, kiegészíthettek, stb.)


A legjelentősebb, a kínai és amerikai "közeledésnek" látszó valami. Az USA, mintha egyre jobban kezdene barátkozni Kínával, talán a hatalmas gazdasága miatt, vagy talán csak nem akar szemben állni a világ talán 6. legerősebb országával. Jó oké, mondhatjátok, hogy ott van 1 millió gyalogos katona, de azért a harckocsiknak a 80%-a elavult szovjet technológia (T-54-62), na meg a fél szárazföldi haderejük a tüzérségből áll, ami szintén 50 év körül jár. A haditengerészetük meg a járőr hajókból áll, a légierő meg Mig-21-esek hazai koppintásából áll jórészt.


Tudom, Kína nem jelent fenyegetést a világra, de akkor ki? Irán, a papírhadseregével? Jó, most megerősödtek, de mégis, miért félünk tőlük annyira? Van egy 300.000 fős gyalogságuk, de a harckocsijuk, mind elavult brit, szovjet technológián alapul.(Centurio, T-62-es tankok?) A légierejükről jóformán semmit nem tudok, de azt gondolom, hogy nem lehet túl jelentős, mivel inkább a légvédelem fejlesztésre költ, és nem a légierőére. (Úgy gondolom, hogy minek fejlesszük azt, amit teljesen fölösleges a fejlett nyugati verzióval szemben?)


Szaúd-Arábia (Elnézést, ha rosszul írom!) meg egyre jobban kacérkodik, egyre jobban odacsap néhány közleménnyel Iránnak, a csatlós kis arab államaival együtt (Egyesült arab emírségek, Qatar pl.), hogy igen is ő a Perzsa-Öböl ura. Én jobban elképzelhetőnek tartok, egy szaúdi-iráni háborút, mint egy amerikai-iránit. Ráadásul az arabok épp most vettek az USA-tól 150 F-15(E?)-t, hogy fejlesszük a légierejüket az iránival szemben.


Észak- és Dél-korea pedig, mintha kezdene kissé közeledni egymáshoz. Oké, itt voltak a rakéta tesztek, meg az atomrobbantás teszt, de az északi diktátornövendék egyre jobban rászorul arra, hogy a nyugat adjon neki élelmiszert, vagy kihal az országa. Na meg, mintha Kína egyre jobban kezdene elpártolni az északiak mellől, és mintha megpróbálná kinyitni északot a piacgazdaságnak, hogy olcsó munkaerőt szerezzen magának, és egy "hatalmas" 20 millió fős felvásárló piacot. (De kérdem én, mit vásárolnak fel? Tollat? Mert szerintem egy fityingjük sincs az északiaknak...)


Meg most, mintha eléggé kialakulna, egy Kelet-ázsiai szövetség a kínai nyomás ellen. Mintha a Fülöp-szigetek, Tajvan és Vietnám közeledne egymáshoz, a kínai nyomás miatt. Bár Vietnám, inkább még külön utakon jár, de mégis közeledni próbál ehhez a két országhoz, mert hátha együttesen feltudnák venni a harcot Kína ellen. Jó, tudom Kínának nem érdeke a háború, de mégis, a gazdaságának érdeke a saját olaj, és ásványkincsek beszerzése.


Tajvan és Kína, meg mintha kezdene elcsitulni. Mintha kezdenének összebarátkozni, és egy közös országon gondolkoznának, amiben mindkét kormány jelen lenne, külön hadsereggel, önkormányzattal. Véleményem szerint, ez a megoldás jó lenne, csak kérdés, együtt tudnának-e maradni a jövőben...


Oroszország, meg kezd megerősödni, én úgy látom, és mintha egy diktatúra kezdene kiépülni(bár ez már régóta tart). Putyin és Medvegyev játéka nem tetszik, de hát ki vagyok én, hogy elítéljem őket. Bár, ez még nem is aggasztó, mert nem kell nekik a háború, hogy összeomoljon a gazdaságuk, de mintha kezdenék magukhoz fűzni Kazahsztánt, Ukrajnát, Fehéroroszországot, Brazíliát és Venezuelát. Nem arra gondolok, hogy egyesülni akar velük, hanem arra, hogy hatalmas gazdasági befolyást kíván itt kelteni, hogy elkötelezzék magukat Oroszország mellett. (Bár az orosz és a brazil gazdaság között, már így is egy törökországnyi gazdaság van, a brazilok javára.) Szóval nem értem, hogy próbál, a kisebb gazdaságú Oroszország befolyást kelteni Brazíliában. Vagy talán, elakarja érni, hogy Dél-Amerika legnagyobb gazdasága, ne USA párti legyen, hanem orosz?


De a számomra a legfontosabb, hogy mi a helyzet a hazámban, Európában. Tudom, most sok Jobbikos lefog hurrogni, de én legszívesebben, egy Egyesült Európai Államokban élnék, amellyel Európa, újból fenn lenne a világ csúcsán, nem így, mint most, hogy kezdenek minket lehagyni az egykori gyarmataink. Egy olyan Európán gondolkoztam, amiben az összes EU nemzet együtt élne, és együtt lennénk a legerősebbek... Tudom, ez nem így megy, hogy "Hopp, egyesüljünk!", hanem hosszas kidolgozás és átgondolás után. Az együttes gazdaságunk lekörözné az USÁ-ét is, sőt, meghatározó szerepünk lenne a világban, nem mint most, hogy az EU kiad egy közleményt, amiben elítélünk valamit. Mit várunk? Hogy egy papírtól és egy mikrofontól befosnak? :D Na neeem... Ide kell a gazdasági és katonai, na meg persze a politikai erő, ami abból keletkezne, hogy egyesülne az EU egy országgá. :) Na meg tudom, a britek elkezdenének okoskodni, hogy neeeem, mi önálló ország akarunk maradni. Hát viszontlátásra Nagy-Britannia, nem fogtok hiányozni. :D



Véleményeket várok! :)



2012. máj. 19. 17:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Erre vannak a vidékfejlesztési programok az EU-ban, ami a vállalkozásokat támogatja.
2012. máj. 20. 12:00
 12/18 anonim ***** válasza:

21:21


"Én úgy tudtam, hogy Oroszország soha nem volt gazdasági nagyhatalom"


Nincs igazán olyan kifejezés, hogy gazdasági nagyhatalom. De Oroszország gazdasága 1914-ben kb. akkora volt, mint a francia vagy a német gazdaság.


"Koreai témához, még annyit hozzáfűznék, hogy 2011-12-ben van a legtöbb hír arról, hogy északnak segítség kell, vagy éhenhalnak."


1998-2001-ben volt a nagy éhínség, és persze rengeteg külföldi segítséget is kaptak. Ami most van, az messze nem olyan súlyos.


"Így az egy főre jutó GDP olyan 35.000 lenne, a Magyarországon lévő 15.000 helyett. Elnézést, ha rosszul értelmeztem."


Még mindig nem érted, hogy:


1) Hiába annyi az átlag, az nem jelenti, hogy egyenlően oszlik el. Hiába 15 ezer (ppp-n 19 ezer) dollár a GDP/fő Magyarországon, ez Budapesten mondjuk 30 ezer, míg Ózdon mondjuk 6 ezer. Pontosan ugyanúgy, ahogy attól, hogy az ózdiak is Magyarországon élnek, nem lesz budapesti fizetésük, vagy pontosan úgy, ahogy a közép-walesieknek sincs londoni fizetésük, nem lenne a pestieknek londoni fizetésük csak attól, hogy Magyarországot mondjuk Angliához csatolnák.


2) Az EU nem halad Európai Egyesült Államok létrehozása felé. Az EU egy olyan konstrukciót kíván fenntartani, ahol egyes államok haszonélvezők (pl. Németország) és kihasználnak más országokat (Magyarországtól Spanyolországig), és érdekük fenntartani a fejlettségi különbséget.

2012. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Az EU nem halad Európai Egyesült Államok létrehozása felé. Az EU egy olyan konstrukciót kíván fenntartani, ahol egyes államok haszonélvezők (pl. Németország) és kihasználnak más országokat (Magyarországtól Spanyolországig), és érdekük fenntartani a fejlettségi különbséget."

Mi alapján vagy ezen a véleményen?

2012. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Mi alapján vagy ezen a véleményen?"


Miért létezne unió, ha nem állna érdekében a fenntartása a vezető országainak?

2012. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Amúgy ajánlom ezt a cikket, pont tegnapi:

[link]

2012. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azon csodálkozom, hogy a Népszabadságban.
2012. máj. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

03:16


Mivel elég vörös/kék farok van a cikkre biggyesztve, és a Népszabi-olvasóknak ez elég, így a cikk lényegi részét fel sem fogják, ezért elmegy oda.

2012. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Föld országai között van egyfajta politikai egyensúly, és vannak diplomáciai kötöttségek. Az országoknak alapvetően az egyensúly az érdeke.

Mint laikus, nekem úgy tűnik, két nagy tömb van: egy nyugati (USA, EU, Izrael), és egy keleti (Oroszország, Kína, és némelyik arab állam).

A közel keleti háborúkra azért figyel az egész világ (szemben pl. egy afrikai ország polgárháborújával, amit mindenki leszar), mert itt találkozik a két nagy több, és itt elindulhat az egyensúly felbomlása. Az arab világban a nyugati befolyásszerzést a keleti tömb egy ponton túl akár katonai erővel is meg fogja fékezni.

2012. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!