Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez, az utóbbi napokban...

 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kérded?
2012. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg van valami a kérdésekben. Szaúd-Arábia az egyik legkorcsabb állam, de mivel van egy rakat olajuk, mindent elnéznek nekik.
2012. máj. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem! Mit tett ellenünk? Semmit! Akkor meg? Akkor meg akik elítélik Szaúd-Arábiát azok ugyan olyan rasszisták mint azok akik elítélik a cigányokat, sőt ők még annál is inkább mivel az Iszlámok semmit sem tettek ellenünk, ellentétben a cigányokkal, magyarul aki az Iszlámokat szidja az rosszabb mint aki a zsidókat vagy cigányokat utálja!
2012. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tájékozódj kérdező :


Szaúd-Arábia Izrael szövetségese az alábbiak miatt,az angol nyelvű cikkből a lényeg :


Például, D. Mustafa Turan azt írta a „A dönmeh zsidók” című könyvében, hogy Mohamed ibn Abdul Wahhab egy Törökországból.származó dönmeh zsidó családnak volt a leszármazottja. A Dönmeh közösség a zsidó vallás hírhedt hamis Messiása, Shabbetai Cvi követőinek leszármazottjai voltak, akik azzal sokkolták a világ zsidóságát, hogy 1666-ban felvették az iszlám vallást. Szent misztériumnak tartva, Cvi követői úgy tettek, mintha felvették volna az iszlám vallást, azonban titokban megtartották saját kabbalista zsidó tanaikat. Európában a sabbateánusokat vezetette egy évszázaddal később egy Jacob Frank nevű zsidó, azt állítva, hogy ő Cvi reinkarnációja. És Antelman rabbi szerint, aki „Az opiátok kiküszöbölése” című könyvében írja, hozzájuk tartoztak a Rothschildok is, akiknek keze benne volt a bajor Illuminátusok alapításában is. A törökországi Dönmeh zsidó közösség Szaloniki városában koncentrálódott, amely a szabadkőműves tevékenység melegágya lett, és amelyből az Ifjú Török szabadkőműves mozgalom kialakult, amely hozzájárult a ottomán törökök muszlim birodalmának az összeomlásához. Bizonyított tény, hogy Atatürk, a modern török állam megalapítója, maga is Dönmeh zsidó eredetű volt.

Turán azt állítja, hogy Abdul Wahhab nagyapja, Sulayman valójában Shulman, a törökországi Bursa zsidó közösségéhez tartozott. Innen telepedett le Damaszkuszban, ahol színleg áttért iszlám vallásra, de kiűzték varázslat gyakorlása miatt. Aztán menekült Egyiptomba és ismét elítéléssel szembesült, így jutott el ő Hijazba, ahol megnősült, és apja lett Abdul Wahhab-nak. A jelentés szerint, ugyanez állítja a „A Dönmeh zsidók és a szaúdi Wahabiták eredete” című könyvében, az író, Rifat Salim Kabar is.



forrás:

[link]

az angol nyelvű cikkből fordíttottam neked a lényeget

2012. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem értem. Egy, a középkorban ide-oda üldözött rabbinak mi köze Szaúd-Arábiához? Szaúd-Arábia nem Izrael szövetségese, legfeljebb még Izraelnél is jobban utálják a siita Iránt.

Ez nem magyarázat a Szaúd-Arábia elleni uszitásra.


Nekem inkább az az érzésem, hogy az itteni Irán-fan siiták szitanak tüzet a szunnita Szaúd-Arábia ellen.

2012. máj. 19. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyik kedves hozzászólónak üzenném: "Iszlámok" nem léteznek! Ehelyett a megnevezésük: muzulmánok, így kis betűvel.


Kérdezőnek: te olyat látsz bele ami nincsen. Itt (Európában) lényegében senkit nem érdekel, hogy siíta vagy szunnita, itt muzulmán, elmaradott és kész. Egyébként ezt ( http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__2.. a kérdést én írtam ki. Tényeken alapul. Szégyen, hogy a muzulmán világ egyik legtehetősebb országának ilyen mélyen, a béke segge alatt van a tudományos élete, teljesítménye.

2012. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mi ez, az utóbbi napokban megjelent Szaúd-Arábia elleni hangulatkeltés?"


Hát ez:

[link]


A gyk-n is megy a hasbara, 2-3-an is foglalkoznak vele.

2012. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!