Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme van az EU-nak, ha...

Mi értelme van az EU-nak, ha ilyen dolgok vannak?

Figyelt kérdés

Olyan sok követelményt állítanak egy csatlakozni akaró ország elé, hogy győzze az teljesíteni akinek 6 anyja van. Horvátország is már évek óta "csatlakozik" stb.


De olyan szándékos pofonokat nem tudnak helyre rakni mint a nyelvtörvény, vagy egyes esetek ??

Akkor mi értelme van az EU-nak? Szimplán gazdasági unió?



Ti hogy gondoljátok? Az Európai Parlamentben is arról vitáznak mindíg, amiről a legkevésbé kéne....


2012. máj. 10. 11:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Azért van előnye az EU-nak ez tény. Lehet itt pattogni, de Eu nélkül már utaink sem lennének szinte, rengeteg olyan helyen megfordultam már ahol uniós pénzből lettek megcsinálva az utak a középületek, az én volt iskolámat is abból rakták rendbe ami nagyon jól sikerült! Plusz vannak jó játszóterek a gyerekek nagyon élvezik én meg irigykedek miatta mert az én időmben örültem hogy volt kb 1 hinta meg egy használható csúszda. Unokaöcsémet szoktam kivinni amikor én vigyázok rá. Ugyan akkor másik előnye a szabad átjárás egyes országokba útlevél meg egyéb ellenőrzés nélkül ami meggyorsítja a dolgokat ám. Az igaz hogy rengeteg olyan szabályt be kell tartanunk miattuk ami ront a helyzeten meg ugye rengeteg pénz meg minden elmegy ami tényleg borzasztó de sajnos valahogy rendbe kell rakni a helyzetet és a jelenlegi helyzet miatt az elmúlt 10 év kormányát kell hibáztatni az MSZP-t és a Fideszt én azt mondom. Ez nem az Unió hibája. Ha kb tényleg tennének valami komolyabbat ott és rajtunk kívül még más országokat is kordában tart6anák pl Görögországot mert nem csak nálunk rossz a helyzet ezt ne felejtsük el akkor azért jó lenne itt. Meg aki külföldre megy dolgozni az is az eu-nak köszönheti hogy ilyen egyszerűen megy a dolog. Vannak rossz meg jó dolgok is és ezen azért nem ártana elgondolkozni.
2012. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az Európai Unió nem laza államszövetség, hanem egy alkotmányosan működő európai szövetségi államnak tekinthető. Leglényegesebb, hogy egységes belső piacot hozott létre (vám eltörlése, tőke és munkaerő szabad áramlása, euró bevezetése), úgyhogy ebben igaza van a kérdezőnek.

Jelenleg az elmaradott területek fejlesztése a legfontosabb feladata (innen a sok kapott támogatás játszóterekre is...) és a mezőgazdaság támogatása (a felesleg ellenére, mivel a parasztok nem akarnak lemondani a korábban bevezetett támogatásokról).

Az Európai Bíróság ügyel a tagállamokban a közösségi jog betartására, a Bizottság némi végrehajtói feladatköröket lát el.

Ne felejtsük el, hogy az egységesség a biztonságnak is kedvez (például rendőri együttműködés).

Mellesleg fontos is, hogy magas követelményeket állítsunk fel a csatlakozó országok felé. Nem örülne senki, hogy ha most valaki úgy döntene, hogy például Albánia csatlakozzon, hisz úgy jövőre egy országnyi bűnbanda mászkálhatna szabadon az Unióban.


A mostani legfontosabb kérdések ugye az elmaradt területek fejlesztése, a bürokrácia csökkentése, az egységes külpolitika nemzetszuverenitások sérelme nélkül...


Mielőtt belekötnétek, hogy én csak hasraütésszerűen szövegelek, mindez a 12-es történelem tankönyvben - ha nem is szó szerint - benne van.

2012. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%

"Az EU szerintem már átkozza azt a napot amikor ekkorát nyitott Közép-Kelet-Európa felé."


Ausztria, Németország, Svájc is Közép-Európa, szóval ezzel elég nagy öngólt lőttél. Amúgy meg az EU rövidítés első betűje az E, ami ugye Európai-t jelent. Európa pedig nem csak nyugatból áll.

2012. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

Svájc nem Eu tag.Svájc a Shcengeni zóna része mint Magyarország.

Svájc nem is akar EU tag lenni mivel csak lekorlátoznák.Ott ugyebár van fegyvertartás is , szabadság és félnek hogy Eu ezeket elvenné tőlük.Na meg annyi pénz van Svájcban hogy az Eu-t megvehetnék kilóra.

2012. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Jó azt én is értem, hogy támogatások stb, de nem erre akartam kitérni.


Hanem az ilyen kis pofonokat, mint a szlovák nyelvtörvény vagy hasonlók nem tudnak helyre rakni, de annyi feltételt és követelményt állítanak egy csatlakozni akaró ország elé, hogy az valami hihetetlen....főleg hogy Romániát és Bulgáriát is milyen hamar bevették....

2012. máj. 11. 19:26
 16/20 anonim ***** válasza:
59%
miért kellett mindenkit nullára lepontozni???
2012. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Ausztria, Németország, Svájc is Közép-Európa, szóval ezzel elég nagy öngólt lőttél. Amúgy meg az EU rövidítés első betűje az E, ami ugye Európai-t jelent. Európa pedig nem csak nyugatból áll."


Ausztria és Németország már nagyon régóta tag, Svájc meg sosem volt. Közép-Kelet-Európa alatt Magyarországot, Lengyelországot, Romániát, Bulgáriát, Görögországot stb-t értem.

2012. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Mi értelme van az EU-nak"


Az EU értelme, hogy ellássa a nyugati országokat olcsó, képzett és fegyelmezett keleti munkaerővel, és piacokat teremtsen keleten a nyugati országok gyengébb minőségű termékeinek.


"De olyan szándékos pofonokat nem tudnak helyre rakni mint a nyelvtörvény, vagy egyes esetek ?"


Mit érdekli az EU-t a nyelvtörvény? Az EU a nyugati országok jólétéért működik, főleg a németekéért, nehogy már érdekelje őket valami, aminek ehhez semmi köze.


"Akkor mi értelme van az EU-nak? Szimplán gazdasági unió?"


Az SEM. Mivel egy igazi gazdasági unióban egyenlőként kezelnék a résztvevő országokat.


"Az Európai Parlamentben is arról vitáznak mindíg, amiről a legkevésbé kéne"


Az EP-nek nincs sok hatalma, az ottani viták gumicsontok, amiken rágódhat a közvélemény.

2012. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

11:50


"Azért egy jópár milliárd vissza nem térítendő támogatást kaptunk már az eutól"


És mennyit vesztett az ország ugyanebben az időben, ha a fizetési mérleget nézzük? És ha a migrációt?


Az indiánokra emlékeztetsz, akik üveggolyókért eladták a földjeiket, aztán ünnepelték magukat, hogy micsoda üzletet csináltak :))) A hozzád hasonlóknak taláták ki az EU-t.

2012. máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

12:31


"Az eu-nak köszönhetjük hogy mindenféle vízum,és pontrendszer nélkül utazhatunk bárhová Európán belül."


1) Frászt, vízumkényszer 2004 előtt se volt nyugatra.

2) Moszkva is Európában van, oszt' mégse mehetsz oda vízum nélkül :)))

2012. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!