Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme van az EU-nak, ha...

Mi értelme van az EU-nak, ha ilyen dolgok vannak?

Figyelt kérdés

Olyan sok követelményt állítanak egy csatlakozni akaró ország elé, hogy győzze az teljesíteni akinek 6 anyja van. Horvátország is már évek óta "csatlakozik" stb.


De olyan szándékos pofonokat nem tudnak helyre rakni mint a nyelvtörvény, vagy egyes esetek ??

Akkor mi értelme van az EU-nak? Szimplán gazdasági unió?



Ti hogy gondoljátok? Az Európai Parlamentben is arról vitáznak mindíg, amiről a legkevésbé kéne....


2012. máj. 10. 11:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Ne hülyéskedj, pl. tök kafa játszóterek épültek.

A zeu nélkül ez nem jöhetett volna létre, nem tudom, mi lenne velünk nélküle...:P

2012. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Németországnak megéri.
2012. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Azért egy jópár milliárd vissza nem térítendő támogatást kaptunk már az eutól, ami nem olyan rossz dolog :)
2012. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%

Ha ezt elolvassátok, jobban megértitek, hogy miért volt szükség az EU-ra:

[link]

2012. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%

"Azért egy jópár milliárd vissza nem térítendő támogatást kaptunk már az eutól, ami nem olyan rossz dolog :)"


Nem mondom, hogy rossz dolog, de meg is fizettünk érte bőven.

A mezőgazdaságunk romokban, a cukorgyárainkat felvásárolták és bezárták. Piacnak kellettünk.

Az EU-n belüli vámmentességet, szabad mozgást és munkavállalást attól még jó dolognak tartom.

2012. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%
Az EU-n belüli vámmentességnek azért nem csak előnyei vannak. Enélkül jóformán nincs eszköz a hazai termékek védelmére.
2012. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

Az Eu javarészt csak a centrum országoknak kedvez főleg a két nagyhatalomnak Franciaországnak , Németországnak.Az ilyen fél-perifériás országoknak mint Magyarország , Románia , Szlovákia nem kedvez.Persze a centrumoknak megéri hisz kapnak ingyen magasan képzett munkaerőt.Ingyen mivel nem az ő államuk képezte őket , ezért nekik megéri.


Az országokba könnyű átjárni dolgozni vagy letelepedni.Én is dolgoztam Németországban és Angliában is de rájöttem nem nekem való azért még tovább álltam és most Svájcban élek és itt is maradok.

2012. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Az EU egyenlőre egy gazdasági szövetség, minimális szinten egyeztetik a tagországok a kül és gazdaságpolitikát, de semmi komolyabb, a többi csak kirakat. Tudod miért "csatlakozik" már évek óta Horvátország? Mert az elmúlt években felvett több mint 10 tagnak a nagy része nem való az EU-ba. Nem tudják teljesíteni az EU-s előírásokat, mert azok fejlett nyugati országokra lettek kitalálva, nem posztkommunista gazdasági homokozókra, mint kis hazánk. Az EU szerintem már átkozza azt a napot amikor ekkorát nyitott Közép-Kelet-Európa felé.
2012. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

ma 11:50

[link]

2012. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Az eu-nak köszönhetjük hogy mindenféle vízum,és pontrendszer nélkül utazhatunk bárhová Európán belül.Hogy ma már sok országba nem kell munkavállalási engedély,csak kirepülünk,és ott élünk,dolgozunk ahol akarunk..
2012. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!