Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az eurókötvény, és hogyan...

Mi az eurókötvény, és hogyan segítene megoldani a válságot?

Figyelt kérdés

A fenti kérdésen kívül érdekelnének a következők, illetve tulajdonképpen bármi, ami a témához kapcsolódik:

Bármilyen állam (vagy bank), vagy csak az eu-s tagállamok (bankok), esetleg kizárólag a közös eu-s szervek adhatnak ki eurókötvényt? Ezzel közössé válnának az adósságok, vagy ez már valami egészen más dolog?


2012. ápr. 16. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

"Mi az eurókötvény, és hogyan segítene megoldani a válságot?"

Olyan kötvény, amely a 17 eurózóna tagállam közösen bocsát ki, gyakorlatilag hitel. Úgy segíthetne, hogy ezzel be lehetne indítani a fogyasztást, ami pedig gazdasági növekedéshez vezetne. Bár én ezzel nem teljesen értek egyet. Sanszos, hogy ez az ún. európai adósság (kötvény) német adósság lenne. Véleményem szerint egy közös pénzügyminisztérium kellene, közös kasszával, amit pedig egy egységes európai adó "finanszírozna" (viszont ekkor meg egy csomó eurós transzfert sutba kellene dobni). Persze ehhez kellene egy demokratikusan megválasztott és számonkérhető európai elnök. Másik: saját magát teszi takarékra az üzemanyag adóztatásával, ezt még tetézi a Közel-Kelettel való - egyébként saját érdekeivel is - szembemenő politikája (ami USA érdekeket szolgál - szerintem), és az ebből adódó magas üzemanyagár teljesen megrokkantja a gazdaságot. És, akkor még hab a tortán a különféle zöld-korlátozásokkal (világmegváltó ötletekkel) a gazdaság versenyhátrányba "taszítása" az USA-val, és Kínával szemben. Most akkor el kell dönteni, hogy nagyon zöldek leszünk és nagyon szupik, de akkor zsíroskenyéren élünk; vagy jól akarunk élni és füstölünk, mint a meszes. Az USA gyak. ezt csinálja, mert tudja, hogy az ellenkezője a gazdaságának ártana.


"Bármilyen állam (vagy bank), vagy csak az eu-s tagállamok (bankok), esetleg kizárólag a közös eu-s szervek adhatnak ki eurókötvényt?"

Az európai tagállamok adhatnak ki saját kötvény, de ezeket a kutya nem akarja venni (már ahol) a kialakult helyzet miatt. Eurókötvényt pedig egyenlőre senki nem bocsáthat ki. Mégis hogy menne: Görögország venné a bátorságot és az egész EU nevében adósságot csinál?


"Ezzel közössé válnának az adósságok, vagy ez már valami egészen más dolog?"

Lásd fentebb. Elméletben közös lenne az adósság, de a gyakorlatban ez megint csak német adósságot jelentene.

2012. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és részletes választ, nagyrészt megvilágítottad a dolgot.:)

Viszont: azt írtad, eurókötvényt az eurózóna tagjai bocsáthatnak ki, ezzel szemben én olvastam olyasmit, hogy ezt a lépést Oroszország is fontolgatja, illetve hogy nálunk, Magyarországon is vitáznak erről. Ez lehetséges?

2012. ápr. 16. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

"Köszönöm szépen a gyors és részletes választ, nagyrészt megvilágítottad a dolgot.:)"

Úgy tűnik mégsem.


"Viszont: azt írtad, eurókötvényt az eurózóna tagjai bocsáthatnak ki,"

Eurókötvényt SENKI nem bocsáthat ki, azt csak egy esetleges európai (értsd: EU) konszenzussal lehetne,


"...ezzel szemben én olvastam olyasmit, hogy ezt a lépést Oroszország is fontolgatja, illetve hogy nálunk, Magyarországon is vitáznak erről. Ez lehetséges?"

Baromság. Gondolj bele: Oroszország eurókötvényt bocsát ki, amiért meg az EU államai, pontosabban az eurózóna felel? Baromság!

2012. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eurokötvény alatt természetesen nem ezt értjük, hanem a kötvények egyik típusát.

Amire ti gondoltok, az meg nem oldana meg semmit. A megoldás az lett volna ha Görögországot egy éve kivágják a zónából, sajnos erre ideológiai okokból képtelen a mostani vezetés, a saját trágyájukkal mennek a gödörbe. Ja meg velünk is.

2012. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!