Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Linkelnétek nekem olyan...

Linkelnétek nekem olyan világtérképet, ahol nem Európa (és Afrika) van a középpontban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a greenwichi meridián mentén oszzották Keleti- és Nyugati-félgömbre a Földet, ezért minden hivatalos világtérképen ez áll középen függőlegesen és az Egyenlítő vízszintesen. Szóval nem valószínű hogy fogsz olyan térképet találni amin ne 0°, 0° lenne középen.
2012. ápr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

http://adf "pont" ly/7Ozjw

http://adf "pont" ly/7OzvN

Ezeket találtam remélem vmelyik jó lesz.

2012. ápr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez érdekes. A föci tanárunk azt mondta, hogy minden nép saját magát teszi középre, tehát pl. az amerikaiak az amerikai kontinenset teszik középre, a Japánok Ázsiát, stb... :D

Ezek szerint egy lúzer az a nő. :D

2012. ápr. 14. 00:24
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

"A föci tanárunk azt mondta, hogy minden nép saját magát teszi középre"


Világtérképen biztos nem, az egy féle van ami általánosan elfogadott, mondhattjuk úgy is hogy az a hivatalos. Az már más dolog hogy van aki úgy transzformálja vízszintesen a térkép közepén egy adott terület szerepeljen, a legelterjedtebb vetületi ábrázolásokkal ez azonban nem megoldható függőlegesen, kvázi az hogy önmagukat helyezik középre semmiképp nem lehet igaz. Elég hülyén nézne ki ha mondjuk Új-Zélandot akarnánk középre rakni és megjelenne a térkép jobb oldalán Amerika, keleten meg Ázsia, délen Európa.

2012. ápr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Toncsi63 ***** válasza:
2012. ápr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Toncsi63 ***** válasza:

A keresőbe ezt írd: "worldmao of centre america"

[link]

2012. ápr. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Toncsi63 ***** válasza:

***Worldmap of centre america***

Melléütöttem az előbb.

2012. ápr. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!