Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Leírná valaki szlovákia...

Leírná valaki szlovákia történelmét?

Figyelt kérdés
Ugye lényegében 1920-tól, mint Csehszlovákiában, és napjainkig. Háborúk, stb.
2012. márc. 29. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
mert a tótiának van történelme?
2012. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Mit írjunk le? Nem tenne ki egy A4 -s oldalt sem.
2012. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet ide leírni egy ország történelmét, kicsit merész is a kérdés, bár tudom mire gondoltál. Sms-re...


El kell olvasni az ezzel foglalkozó könyveket - ha tényleg érdekel - és nem a kuruc.inforól tájékozódni. A szlovák nép története nagyon szép és érdemes lenne a magyar emberekkel megismertetni, hogy a tótok nem egyenlő Jan Slotával, vagy Robert Ficóval, akkor sem ha ezeket most sokan támogatják. A magyar nép legkitartóbb társa az évszázadok alatt pont a tótok voltak... Csak ezt ma elfeledjük és sokan szeretnék is ha elfelejtenénk. Ez a jelenlegi politika célja.

2012. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés abból a szempontból szerintem is gáz, hogy a bizonyos értelemben ténylegesen sms méretű Szlovák ÁLLAM történetét összemossa a szlovák nép történelmével. Nem vagyok nagy szakértője a témának de több háborúban is harcoltak mellettünk. Az is megér egy misét, hogy vajon mióta és miért vannak "ők" ellenünk.
2012. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szlovákia vagy a szlovákok történetét?


Elsőre: (Cseh)Szlovákia: [link]


Második:

Szintén a fenti wikipedia, de amúgy van sok könyv, ami ezt taglalja. Vagy ha megnézed a Magyar Királyság történelmét, és kiválasztod, mi történt a Felvidéken, akkor megkapod. Amúgy akkor nem voltak szlovákok, de magyarok sem - csak a MK szláv v. magyar anyanyelvű alattvalója.

2012. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Valaki0702 ***** válasza:
36%
Összesen nincs 50 év függetlensége az ilyen államoknak nincsen komoly történelme nos ami pedig őket illeti elég szánalmas múltjuk van, hiszen önállóságról beszélnek mióta tudnak de a kultúrájuk mégis valahogy mindenhol vagy magyar vagy cseh. A területük teljes területe 92 éve még magyar terület volt.
2012. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Valaki0702 ***** válasza:
92%
Ha a szlovákokat kérdezed akkor igaza van az ellőttem lévő egyik írónak a magyarok mellet voltak 1 évezreden keresztül.
2012. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4%

"mert a tótiának van történelme?"


Vanni van, de csak két sorból áll.

2012. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Annyira tudtam, hogy ilyen válaszokat kapok :DD

Ez tetszik!


Amúgy nem a szlovák nép történelmére vagyok kíváncsi, hanem a szlovák államéra. Ide beletartozik az, amikor Csehszlovákiában voltak benne, és az 1993 utáni dolgok...

Tehát ez a kevesebb, mint 100 év csehekkel, és önállóan!

2012. márc. 29. 16:25
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Na és? a magyaroknak milyen csodálatos történetük van már, és kitörölhetjük vele. :)
2012. márc. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!