Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szlovákok tényleg 140 éve...

A szlovákok tényleg 140 éve védik a földjüket?

Figyelt kérdés

A Szlovák Nemzeti Párt legújabb reklámjában azt írják, hogy már 140 éve védik a szlovák földet és Orbán hajója süllyed.

Ez nem Magyar ellenes kicsit?Amúgy szerintem 1 nullával többet írtak.



2012. febr. 8. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Az nem az ő földjük, hanem a miénk. Az, h megszánta őket az ANTANT és kárunkra földet loptak tőlünk, azért, hogy Magyarországot gyengítsék és megakadályozzák a náci, kommunista eszmék terjedését. Érdekből jött létre, mert a győztes hatalmak így látták jónak. Bár én nem értem, hogy a szlovákok miért tekintik a sajátjuknak, amikor nem ők védték azt a földet 1000 éven keresztül.
2012. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
első vagy 2. VH óta létezik szlovákia
2012. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

" Az 1918-ban megszületett csehszlovák állam határait az első világháborút lezáró Párizs környéki békeszerződésekben rögzítették. Az új állam több tartományból állt, melyek közül kettő, Szlovákia (Slovensko) és Kárpátukrajna (Podkarpatská Rus) az egykori Magyarország területéből szakadt ki, ennek megfelelően déli határuk Magyarországnak a trianoni békeszerződésben meghatározott északi határvonala lett. "


" 1939 márciusában került sor Csehszlovákia teljes felszámolására és az első szlovák állam megalakulására. Ez azonban önálló államnak nem mondható, mert katonai, gazdasági és politikai értelemben egyaránt Németországtól függő bábállam volt."


Na ennyit a 140 évükről

2012. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Meg kellene kérdezni a hős szlovákoktól ugyan tudják e hogy 1832-36 között ugyan milyen országgyűlés zajlott Pozsonyban? Melyik ország tartotta itt saját területén az országgyűlést?
2012. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

"Az nem az ő földjük, hanem a miénk"


Nem a ti földetek, hanem a miénk avaroké.

2012. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

#5


Pontosan!

2012. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

,,Van egy ország sosem volt egyszer mégis lett

Megbolondult ez a világ, mikor ilyet tett

Elcsatolták országunktól, tótoknak adták

Ütik-verik nemzetemet, mégis így hagyják


Dicső nemzet van már néhány bátor tettetek

Maszkot húzva lányt vertetek, és zászlót égettek

Béke köztünk csak akkor kerülhet szóba

Ha az egész felvidék a miénk lesz újra


Nem kell többé hazudnotok, rám figyeljetek

SMS-ben elküldöm a történelmetek


Ó senkiházi szlovákok

Ó sohasem volt hazátok

Ó senkiházi szlovákok

Sz*rháziak vagytok, mint a románok"

Lóf.szt védik, azóta 140 éve még nem is létezett. 92 éve védik tőlünk a saját földünket, és kezet emelnek egy lányra, csak mert magyarul beszél a felvidéken, vagyis tulajdonképpen Magyar területen.

2012. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Avarok?Tudtommal beleolvadtak a magyarságba,ezek szerint nem...Sokféle nemzetiséget hallottam már mostanában, még hun-t is,de az avart még nem!
2012. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

ma 18:01


Ezt a sok mindent amit leírtál egy szlovák szemébe is el mernéd mondani vagy csak a fórumon keménykedsz nekünk névtelenül?

2012. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 19:25

Ezt nem írtam, hanem idéztem a Radical Hungary senkiházi c. számát, de egyet értek vele, és igen elmondanám egy szlováknak a szemébe, és valószínűleg nekem támadna, de nem azért mert ezt mondtam, hanem csak mert magyarul beszélek.

2012. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!