Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez csak engem idegesít, vagy...

Ez csak engem idegesít, vagy más szerint is felháborító ez?

Figyelt kérdés

Arra értem, amikor a Pápa vagy valami híres énekes megy egy szegényebb országba.

Ezzel önmagába semmi gond sincs. (a Pápával sincs semmi gond, félreértés ne essék)


Viszont én azt felháborítónak tartom, hogy millió vagy milliárd összegű pénzt kidobnak ilyenre, lakhatás, a sztárok kedvére tenni stb stb miközben SZINTE A FÉL ORSZÁG ÉHEZIK.....gondolok itt Mexikóra, vagy egyéb szegény országokra.

Ténylegesen magas az éhezési ráta, az életszínvonal rengeteg helyen a minimális megélhetési szintet sem éri el, és akkor ilyenekre cs*szik el a pénzt....


Elnézést a kirohanásomért, de ezen nagyon felhúztam magam. Minek pl sztárokat az ilyen országba hívni, akik csak koncerteznek egyet, de viszik a pénzt mint a fene, az ország lakosságának a nagy (vagy kb a fele) része meg éhezik, vagy NYOMOR van?


Ez csak szerintem felháborító?:S Nektek mi erről a véleményetek?


2012. márc. 26. 15:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
Ő Isten földi helytartója. Aki nem vallásos nem igazán értheti ennek a súlyát. Nekik ez legalább olyan, mintha te látnád valahol Orbánt. (attól függetlenül, hogy egyetértesz-e vele vagy sem)
2012. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
47%-os már neharagudj, de Orbánnak ehhez semmi köze.....és mondtam hogy hagyjuk a Pápát most....de látom nem tudtad elolvasni;)
2012. márc. 26. 19:30
 13/21 anonim ***** válasza:
Azért Madonnának is megéri elmenni oda, biztos nem jótékonyságból ad ingyen koncertet.
2012. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"mert gondolom a meghívása is egy vagyon."


Hogy lenne már egy vagyon a meghívása? Van nyilván egy menedzsere, az megnézi, hogy hol van igény rá, aszerint összeállítja a világturné naptárát. Minden járulékos költséget, az utazást, a stadionok bérlését, a színpadképet ők állnak, amiket a jegybevételekből finanszíroznak. Milyen meghívásról beszélsz? Szerinted egy ország küld egy meghívót Madonnának, hogy legyél már olyan kedves fellépni, ha van egy kis időd? Ugyan már. Nem véletlen, hogy szegényebb (értem ezalatt mondjuk a fekete-afrikai országot, nem Mexikót) országokba nem megy, mert nyilván ott nincs egy stadionnyi ember, aki képes lenne megvenni a jegyet.

2012. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ingyen koncertek pedig nem éppen a Madonna kaliberű előadókra jellemzőek. Még a LiveAid-re is jegyet kell venni.
2012. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Egyetlen költség az utazás? Ugyan...

-elszállásolás (és gondolom egy világsztár nem éri be kevéssel, láttam már rá jó példát)

-színpad vagy egyéb felállítása

-a világturné nem úgy megy hogy összeállít egy sztár egy szimpla naptárat és jónapot...nem. Azért fizetni is kell valamit, ha azt akarja egy társaság vagy mittoménmi hogy pl az adott országot is vegye bele a turnéba....

-a Pápát SEM azért hoztam fel mert bajom lenne a vallással vagy magával a Pápa személyével...dehogyis....csak az bosszantott fel, hogy ekkora készülődés, stb, amikor segíthettek volna a szegényeken is, ezért hoztam fel Mexikót mert ott volt éppen, és az ország lakosságának a fele ténylegesen szinte nincstelen....


Rendben van, átérzem, hogy a hitre szükségük van, a reményre, na de a nyomor, és az éhhalál szélén már nem sok mindenben segít....:/

2012. márc. 26. 19:58
 17/21 anonim ***** válasza:

De szerinted a két szép szeméért kapja a szállást vagy a (elnézést a kifejezését) seggkinyalást? Perkál érte épp eleget, de nem az adóforintokat költik ilyesmire.


"a világturné nem úgy megy hogy összeállít egy sztár egy szimpla naptárat és jónapot...nem. Azért fizetni is kell valamit, ha azt akarja egy társaság vagy mittoménmi hogy pl az adott országot is vegye bele a turnéba"


Dehogynem. Nyilván nem ilyen egyszerű, mert meg kell vizsgálni, hogy van-e érdeklődés, megfelelő helyszín, stb. De az állam egy petákot nem fizet azért, hogy egy világsztár bevegye a sorba az adott országot. Nem is tudom, honnan veszed ezt.

2012. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Azért fizetni is kell valamit, ha azt akarja egy társaság vagy mittoménmi"


Egy társaság fizethet, rendben van, úgy hívják, hogy szponzor. De az állam nem, tehát ismétlem egy koncertre közpénz nem megy el (ellentétben a pápával).

2012. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 asmosys ***** válasza:

19:52


Ez kommenthuszár különdíj! Ugye tudod? :D

2012. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ugyan már, Mexikó szegény ország? Nézd már meg, mennyi ott az egy főre jutó GDP vagy a HDI index! Látni fogod, hogy már alig vannak mögöttünk! Mivel sokkal nagyobb ország, mint Magyarország, sokkal több pénz is van ott. Nem kell őket félteni.
2012. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!