Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért támadta meg az USA...

Miért támadta meg az USA 2003-ban Irakot hamis ürüggyel?

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 18:04
1 2
 11/20 Shai-Hulud ***** válasza:
65%

1. A kérdezővel privin már eléggé kiterjedt értekezéseket folytattunk, megkérdeztem tőle is, és most tőled is: Te mit tennél, ha valaki az orrod előtt hadonászna egy bicskával? Leütnéd, mint a taxiórát, ugye? Miért várod el, hogy más NE így cselekedjen?


"Ha háború lesz, az első lépést nem Irán fogja megtenni, ebben biztos lehetsz."

Nem vagyok biztos. :-D


"De az atomprogramját sem fogja feladni, ebbe is mindenki belenyugodhat."

Bizonyítsa, hogy békés célú!!!

Ha erre nem hajlandó, akkor viszont számíthat rá, hogy ugyanúgy megszállják, mint Irakot (na most jól írtam).


2. Igen, írtam is: "mikor már egyértelmű volt, hogy meg fogják támadni, Szaddam már mindent megígért... " Csak tudod ilyenkor már késő.


4. "az USA közvetve pénzeli a terrorszervezeteket"

Ismét leírom: "Meg hát elég nagy képzavar lenne, ha a new-yorki pénzvilág (amelyet szerintetek Izrael irányít) pénzelné éppen Izrael legnagyobb ellenségét. Ugye, hogy hülyeség? :-) "


És köszönöm szépen, nem kell engem győzködni... Munkám miatt elég jó rálátásom van a közel-keleti helyzetre, nem is annyira magam miatt, hanem mert több szakértő is elemzi a híreket körülöttem, nap mint nap. És hidd el, hogy egymás közt ők sem csak a "hivatalos" álláspontokat szokták mondogatni. Mindenkinek van véleménye, ezeket megbeszélik, és én meg akkor is végig hallgatom, ha nem akarom. Tehát elég pontosan, és határozottan kialakított véleményem van a dolgokról - ezt a kérdező már pontosan tudja rólam.


Néhány részigazságban egyetértek veletek. De átfogóan, az egész helyzetre vonatkozóan fenntartom az álláspontomat, hogy jelenleg a helyzet kulcsa kizárólag Irán - ha hajlandó lemondani az atomfegyverkezésről (és ezt bizonyítja) akkor béke lesz, ha nem, akkor szerintem első sorban Izrael (hiszen ő a közvetlen fenyegetett) rövid időn belül meg fogja támadni. Még akkor is, ha ez egy igazságtalan, megszálló háború lesz.


Akit fenyegetnek, az hamar üt - még megelőzésből is.


Pedro

2012. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

Ácsi, ki beszélt itt new yorki pénzvilágról? Én az USA és amerikai üzletemberek tisztázatlan pénzügyeiről beszéltem.


A példád nem valami jó. Akkor lett volna jó, ha azt mondod, hogy én én a bicskás haverjait agyba-fűbe verem, meg ahol tudok jól kiszúrok vele, erre ő jön és azt mondja, ezt fejezd be, így nem mehet tovább, ha velem megpróbálod, akkor beléd mártom a bicskám.

Először biztos elgondolkoznék, hogy én mit csináltam rosszul. Én nem várom el, hogy Izrael beismerje, mert ilyeneket csak vesztes országok szoktak és gyengék, azt meg nem ismerhetik be nyilvánosan, azt viszont elvárnám, hogy felhagyjon eddigi politikájával.


Én ne haragudj nem hiszem el, hogy munkád miatt jobban ismered nálam a közel-keleti helyzetet, mikor azt írod, hogy Iránt úgy megszállják mint Irakot. A világon nincs az a szakértő, vagy elemző aki ilyet állít, és még az amerikaiak sem hülyék, hogy öngyilkosok legyenek Izraelért. Ha azt mondod, hogy esetleg bombázzák, az mindjárt más.

2012. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ja, azt kihagytam, hogy milyen atomfegyverkezésről mondjon le, mikor nincs is bizonyíték. Egyre képtelenebb "bizonyítékokkal" jönnek elő - közben az ENSZ meg cáfol - ami már annyira komolytalan, hogy hihetetlen. A legutóbb az oroszok szó szerint már röhögtek. Pedig egy iráni atombomba rohadtul nem érdeke az oroszoknak sem. És ha valaki sokat tud az iráni atomprogramról akkor azok az oroszok és a németek. Pont véletlenül ez a két ország a legszkeptikusabb.

Én személy szerint azt sem tartanám rossznak, ha valami csoda folytán az irániak előállnának egy atomfegyverrel. Izrael végre kapna egy ellenfelet, ami miatt már muszáj lenne kompromisszumot kötni. Izrael nem veszi tudomásul, hogy béke csak akkor lehet, ha mindkét fél lemond valamiről. Ő úgy akar békét, hogy semmiről sem akar lemondani.

2012. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Shai-Hulud ***** válasza:

"A példád nem valami jó. Akkor lett volna jó, ha azt mondod, hogy én én a bicskás haverjait agyba-fűbe verem, "

Ki is a haverja Iránnak???

Merthogy azzal., akiket Izrael "ver", még csak nem is egy nép... két külön vallási irányzat (siíta és szunnita), semmi közük egymáshoz.


"azt viszont elvárnám, hogy felhagyjon eddigi politikájával."

Kivel szemben is? Iránnal???


Ismét mondom, az, hogy az egyik negatív, NEM mentesíti a másikat.


"Ha azt mondod, hogy esetleg bombázzák, az mindjárt más."

Legyen igazad. :-)

Fogalmam sincs, hogy milyen jellegű háború lesz. Nem én csinálom.

De mivel NINCS közös határuk, ebben valószínűleg neked lesz igazad.


"milyen atomfegyverkezésről mondjon le, mikor nincs is bizonyíték."

Nos, akkor tessék bizonyítani... Ott vannak az ENSZ biztonsági szakértők, be lehet engedni őket...

Eddig csak azt lehet tudni, hogy Iránban túl sok dúsított uránium van. Ez LÁTHATÓ. Jó lenne tudni, hogy milyen célból?


Ők azt mondják, hogy békés célokra (de azért Izraelt el kell törölni), és nem készítenek atomfegyvert (de azért Izraelt el kell törölni). Szakértőkre semmi szükség (de azért Izraelt el kell törölni), mert náluk minden rendben van (de azért Izraelt el kell törölni).

Én nem csodálom, ha EZT Izrael nem tartja elfogadható válasznak.


"Én személy szerint azt sem tartanám rossznak, ha valami csoda folytán az irániak előállnának egy atomfegyverrel."

Én viszont NAGYON rossznak tartanám.


"Izrael...úgy akar békét, hogy semmiről sem akar lemondani."

Mindenki úgy akarja azt amit akar. Izrael is. Irán is. Mi is.


Na mindegy, részemről kiszálltam a parttalan vitából. Egymást meggyőzni úgysem tudjuk, kár itt litániákat írni. A véleményemet elmondtam, és fenntartom továbbra is.


Jó éjt! :-)


Pedro

2012. márc. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19%

"Irán 200 éve nem indított háborút"


Irán 2011 nyarán megtámadta az észak-iraki kurdokat s szeptemberig lőtte őket, amikor aztán végül is visszavonult.

2012. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint ha azt mondod, hogy az USA Kolumbiában szétlőtte a droglaborokat, vagy Pakisztánban a tálibokat. Egyik országgal sem áll hadban.
2012. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Miért? Persze hogy egyrészt az olajért, másrészt a közel-keleti befolyásuk növeléséért, harmadrészt meg befejezték, amit 1991-ben félbehagyott id. Bush. Nekem semmi bajom nincs az amerikaiakkal, de az biztos, hogy ez egy alaposan elbaltázott és jogtalan akció volt, ami rendesen megtépázta a renoméjukat. Ez van, ha az USÁ-ban szélsőséges fundamentalista keresztényeket juttatnak hatalomra.
2012. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Olajért, közel-keleti befolyás növeléséért nem kellett volna lerohannia Irakot, elég lett volna elmozdítani Szaddamot a CIA-nak és kicserélnie egy USA bérenc figurára. Úgy mint Moszadikot Reza Pahlavi sahra. Meg az USA nem éri be a szaúdi olajjal?


A hálás uralkodó (Reza Pahlavi sah) beleegyezett abba, hogy megalapítsák az Iráni Nemzeti Olajvállalatot azzal a feltétellel, hogy az olajbevétel 40%-a a briteké, 40%-a pedig az amerikaiaké, továbbá Irán belépett a Bagdadi Paktumba is. Az úgynevezett Ajax-akció egy hónap alatt lezajlott és alig hatvanezer dollárjába került a CIA-nak.


[link]

2012. ápr. 3. 18:48
 19/20 anonim ***** válasza:
olajért.
2012. ápr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Lehet itt össze vissza irkálni mindenféle f@szságot a lényeg ugyanaz:OLAJ!OLAJ!OLAJ!OLAJ!
2012. ápr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!