Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a nagy KONY dolog?

Mi ez a nagy KONY dolog?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre rakom-e fel a kérdést, de szóval az lenne a kérdésem, hogy pontosan mi is igaz ebből a KONY-s dologból?


Azt olvastam sok helyen, hogy már '97 óta nem is aktív az ember, meg hogy Uganda-ban most találtak olajat, és véletlen pont most akarják lekapcsolni KONY-t, ezekből igaz valamelyik?

Vagy csak megint összeesküvés-elméletek?


2012. márc. 11. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem tudom Ugandában mennyi kőolajat találhattak, de nem lehet valami jelentős mennyiségű, az is valószínűleg az ország északi részén található.


Joseph Kony egy háborús bűnös, legkevesebb 20 000 ember halálát okozta a Lord's Resistance Army vezetőjeként, a gerilla taktikát alkalmazva Acholiföld több falvát is eltüntette a térképekről a lakossággal együtt, így nem nagyon kell mentegetni. Az viszont már más kérdés, hogy az ugandai kormány is számos túlkapást elkövetett a gerillák elleni harcban.


Amúgy amennyiben az USA kőolajért támogatná az ugandai kormányt, valószínűleg jelentősebb haderővel venne részt a harcokban és nem csak egy 100 fős kontingensel (az is legnagyobb részt az ugandai haderő kiképzésében vesz részt).

2012. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a kőolaj kilőve, az is csak megint az USA-ellenes emberek kitalációja, viszont az igaz, hogy már több, mint 10 éve nem is aktív az ember?

Mert akkor pont jókor jut eszükbe lekapcsolni.


Meg hogy indult el ez az egész?

Egyik nap nem volt erről semm hír, másik nap már youtube meg minden televolt Kony-val.

2012. márc. 11. 11:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Én amennyire tudom, Kony 2005-ben legkésőbb még személy szerint is aktív volt, ekkor rendelt el ellene körözést a Nemzetközi Büntetőbíróság, viszont a Lord's Resistance Army még most is teljes erővel tevékenykedik az ugandai Acholiföldön, Kony "tanítványainak" a vezetésével.


Amúgy ez a Kony - kampány egy gyermekjogi szervezet nevéhez kötődik, amely saját bevallása szerint így próbálja rákényszeríteni a nemzetközi közösséget és főként az USA-t, hogy (akár katonai) akcióba lépjen a LRA ellen és Konyt bíróság elé állítsák.


Személyes véleményem szerint Konyval együtt az egész ugandai kormányt bíróság elé lehetne állítani, mert az ő nevükhöz is fűződnek véres történetek, csak ugye ez már senkinek nem jut eszébe....

2012. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy a felkelés már 1987 óta tart, úgyhogy elég későn ébredt fel a tisztelt szervezet. Elképzelhető, hogy így próbálnak meg profitálni az ugandai helyzetből, nemzetközi hírnévre szert tenni.
2012. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!