Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy van ez a dolog az állampo...

Hogy van ez a dolog az állampolgársággal?

Figyelt kérdés

Szóval ha én most magyar állampolgár vagyok mert itt születtem, de kapok zöldkártyát vagy mittudomén mi kell az amerikai letelepedéshez, de a lényeg hogy megkapom az állampolgárságot, akkor én most milyen állampolgár leszek?

Olyat hallottam hogy kettős állampolgár, de azt például hogyan kell beleírni 1 önéletrajzba?

Magyar-amerikai állampolgár, vagy ezt hogyan szokták?


(Nem készülök letelepedni sehol de nem tudom ez hogy megy.)

Remélem nem félreérthető a fogalmazás, köszi a választ előre is.


2011. jan. 24. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyiben a célország és a szülőhazád is támogatja a kettős állampolgárságot, akkor lehetsz kettős állampolgár. Ha valamelyik nem támogatja, akkor vagy automatikusan vagy bejelentéssel lemondasz a régiről, az új felvételével!


Állampolgárságról lemondani lehet önként is, ha már nem akarsz semmi kötődést egy adott országhoz, vagy nincs már rá szükséged.


Írhatod, hogy kettős állampolgár vagy-e, de mindig az a fontosabb, hogy a célországban állampolgár vagy-e. Ahol intézed az ügyeidet, ott általában az ottani állampolgárság fogja őket érdekelni.


Ahhoz, hogy külföldön lakj, nem kell ottani állampolgárság. Van állandó lakos státusz is pl USA, Kanada; ami sok mindenre feljogosít, de pl szavazásra nem. EU-ban meg bármi gond nélkül mehetsz bárhova (eg-két szigorítás még életben van jelenleg), de itt sem kell az állampolgárság, hogy ott élhess, dolgozhass szabadon.


Ezért szerintem az állampolgárságot akkor igényeli valaki, ha ott is akar lakni élete végéig, vagy nagyon huzamos ideig. Vagy kötődésből is akarhatja, pl szülei, családja révén az adott ország állampolgára akar lenni, oda is kötődik.

2011. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!