Melyik az az állam, amely stratégiai érdekeinek elérése céljából beavatkozik más országok belügyeibe, a rebellió- vagy forradalom szítástól sem riad vissza, hogy megbuktassa a nem szimpatizáns vezetést? Kik és milyen érdekek bújnak a háttérben?
Kína?
Nem, megvan, Irán!
Nekem ez az ajatollah mindig is gyanús volt!
Igazából minden jól működő állam ezt teszi, amennyire lehetőségei engedik.
"Kis pénz, kis foci...."
A háttérben mindig gazdasági érdekek vannak, "jó" esetben a beavatkozó állam polgárai többségének érdeke (olcsó olaj az USA piacán).
"Melyik az az állam, amely stratégiai érdekeinek elérése céljából beavatkozik más országok belügyeibe, a rebellió- vagy forradalom szítástól sem riad vissza, hogy megbuktassa a nem szimpatizáns vezetést?"
A valamikori szovjetúnió volt ilyen állam. Nemrég bizonyos m+ert+ekig Szíria.
"Kik és milyen érdekek bújnak a háttérben?"
Maffiaérdekek. A szu megszüntével a maffiák egy része hazánkba tette át tevékenységének részét. Arróleddig nem tudtam, hogy melléküzemágként hülyéket szabadítanak ránk.
A kérdés ügyes. De túl átlátszó. Ezért maradjunk csak az utolsó részénél.
Általában mindenki az aktuálisan (vélt) érdekei szerint cselekszik. Egyes emberek, szervezetek és államok. Ezért ment a SZU Afganisztánba, ugyanezért ment oda az USA, ezért volt a vietnami, vagy korábban a koreai háború. És ezért ölik egymást ma Eritreában. Mindig akadnak, akik ezt a módot vélik a több pénz és hatalom gyors megszerzése legjobb változatának.
De ugyanez az érdek okozta a BP Mexikói öbölbeli felelőtlen olajkitermelési fejlesztését, amely az ismert katasztrófába torkollott. De ezért irtják ki az északi bálnákat, a délamerikai őserdőket is, ha kell a helyi hatalom megdöntése árán. Majd találnak hozzá látszatideológiát. Ha kellő hatalmuk van, úgy se köthetsz bele még a hamis ideológiákba se.
Az USA beavatkozása a II. világháborúba éppen ezért törvényszerű volt. Ki képzeli, hogy hajlandók lettek volna kimaradni az új nagyméretű koncosztásból? Az ideológiai duma csak elterelés volt. Ettől még gondolhatták néhányan komolyan is. De ha az USA mégis kimaradt volna a háborúból, attól még a hitleri birodalom megbukott volna. Csak nem 6 év, és nem 20 millió emberáldozat után, hanem jóval nagyobbal. Ez ügyben érdemes alaposabban végiggondolni a napóleoni orosz hadjáratot és bukásának okait. És persze a folytatás is másként alakult volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!