Vajon mikor jön létre az Európai egyesült államok?
Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 09:41
1/9 anonim válasza:
Úgy, mint az USA, szerintem soha. A nyugati régióban lehet még szorosabb a kapcsolat, de nem lesz közös kormányzat, és a keleti szekció nem hiszem, hogy valaha is 100%-os része lesz annak.
2/9 A kérdező kommentje:
A bolsiknak is behódolt a kelet...
2012. jan. 25. 09:54
3/9 anonim válasza:
Majd akkor, ha az emberek mentalitása túllép a nemzeti "kereten". Ez se mostanában lesz, lehet akkor már késő lesz Európa szempontjából...
4/9 anonim válasza:
Addig "srófolják" a valójában nem létező válságot, és addig hintik az igét arról, hogy csak ez az egységes szuperállam az egyetlen megoldás, amíg az emberek végképp belefáradnak a nélkülözésbe és a kilátástalanságba.
Akkor lesznek hajlandók lemondani a szabadságukról,és betagozódni a jóelőre kitalált rendszerbe, amit amúgy soha sem fogadtak volna el.
Ez az egész "válság" erre lett kitalálva, és ezért tartják fenn mesterségesen.
5/9 anonim válasza:
Ahogy Helmet mondja!És még egy kis olvasnivaló: [link]
6/9 anonim válasza:
Most, hogy a kontinens méretű államok jönnek fel(Oroszország, Kína, Brazília) a lehető legnagyobb hülyeség lenne, ha Európa nem egyesülne.
7/9 anonim válasza:
Soha hiszen a századokon átívelő háborúk örökre nyomot hagynak az emberben
8/9 anonim válasza:
Baracsi Attila.:
Szerintem nem valószínű hogy megalakul az Európai Egyesült Államok,mert mire megalakulhatna,addigra lehet hogy atomjaira hullik az egész jelenlegi EU.
9/9 anonim válasza:
Nem tudom, hogy képzelik el egyes európai politikusok az Európai Egyesült Államokat. Mi van a monarchiákkal? (Nagy-Britannia, Spanyolország, Belgium, Hollandia, Luxemburg, Dánia, Svédország) Ott automatikusan lemondatják az uralkodókat vagy mi? Ebbe biztos nem mennének bele a monarchiák. És mi van a föderáció államformájú országokkal (Ausztria, Németország, Nagy-Britannia, stb.)? Ott úgy lesz hogy van az EEÁ, annak tagállama Ausztria Állam, aminek 9 szövetségi tartománya van? Egy újabb probléma: mi van azokkal a tengerentúli területekkel, amelyek nem részei az EU-nak (Grönland, Feröer Dániának, Gibraltár kivételével az összes brit tengerentúli terület és koronagyarmat). És mi lesz Svájccal és Liechtensteinnel, amelyek már így is EU-országok által vannak körülvéve teljesen? És a nemzetközi szervezeti tagság? Nagy-Britannia például nem lépne ki az EU kedvéért a Nemzetközösségből, Ausztriát, Finnországot és Svédországot nem hinném hogy berángathatnák csak úgy a NATO-ba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!