Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sztálin és a Szovjetunió...

Sztálin és a Szovjetunió bűnei miért vannak eltitkolva?

Figyelt kérdés

Több millió ember haláláért felel, illetve nyomorba döntötte és megszállta kelet-közép eu-t. De mind1 is, a munkataboraikat, meg a gyilkosságokat miért titkolják? Miért nem kell az orosz államnak kártérítést fizetni?

Rengeteg zsidót is megölt, a zsidók mégsem haragszanak rajuk, és csak a németektől meg tőlünk követelnek kártérítést. Miért?

Meg a malenki robotot csak úgy elfelejtette mindenki?


Az emberiség legvéresebb leggonoszabb hoherja volt sztálin...



2012. jan. 25. 21:34
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
40%

." Leninről pedig tudjuk, "


Tudod itt is egy butaság lappang.Szemére vetik hogy hányan haltak éhen akkor. Csak ez miért Lenin gonoszsága lett volna?Miért kell elfelejeni hogy egy világháború és egy több évig tartó polgárháború után volt oroszország?

Miért kell elfelejteni hogy az embernyomorító cári rendszert felszámolták?Miért kell a NEP-et a GOELRO-t elfelejteni?Miért kell a sztálini diktatúrából visszafelé okoskodni hogy Lenin se volt különb?Nagyonis különb volt! Ha zongorázni tudnám a különbséget Liszt Ferencnek hívnának!

2012. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
35%
Semmi baj "elvtárs", majd egyszer te is felnősz. Vagy nem, és majd boldogan töltitek a május elsejéket Thürmer Gyuszival, senkitől sem zavartatva. De fel is léphetsz valahol, biztos jól keresnél vele.
2012. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
70%

"Sztálin és a Szovjetunió bűnei miért vannak eltitkolva?"


1) Nincsenek eltitkolva, tudjuk, mit csináltak

2) Kártérítést lehet mindenkitől követelni, de igazából baromság. Mi a francért fizessek én mert a nagyapám valamit csinált valaki más nagyapjával? Ostobaság. Ráadásul az ország fizessen azért, amit egy hivatalnoka csinált? még nagyobb ostobaság. (És lehet rá nemet mondani, nem halnánk bele a határozott fellépésbe néha)

3) Hitlert azért szidják többen, mert ezerszer több követője van manapság. Ezekben a "neonácik"-ban akarjuk tudatosítani, hogy nem, Hitler nem volt szent.

4) Volt az emberiségnek sok véres hóhérja, Sztálin csak az egyik volt. Tény, hogy az egyik legdurvább.

2012. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Soma?


Amúgy nincs ez eltitkolva. A Soviet Story c. dokumentumfilm ezt dolgozza fel.

2012. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
51%

"Semmi baj "elvtárs", majd egyszer te is felnősz"


Tudod én már rég felnőttem mert végigéltem a háborút és az utána következő éveket.És nem lehetek elvtárs mert semmiféle pártnak nem voltam tagja nekem nincsenek elvtársaim sehol.Én a saját szememmel láttam meg tapasztaltam hogy az oroszok meg a németek hogyan viselkedtek a háborúban.Pld miért volt az hogy az oroszok nálunk törődtek a polgári lakossággal? Támadások előtt az oroszok lezavarták a lakosokat a pincébe, mikor a németek voltak azon a területen ők nem törődtek velünk.Az orosz katona ot állt a pince elött őrségbsn amikor a németek é volt a terület a pince elött nem állt senki!Tudod hogy én lefegyvereztem egy orosz tábornokot? Tolbuchin marsallnak hívták.Körülnézett a polgári lakosságnál a galád!Én meg elkértem a fatokos pisztolyát és ő odaadta!

2012. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Áldott jó ember lehetett.
2012. jan. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"Áldott jó ember lehetett."


Csak mindössze nagyon kultúrált ember volt.

2012. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Azért én még emlékszek a falusi rokonaim velem megosztott tapasztalataikra, erről a "kultúráról". Nekik nem tetszett annyira, de lehet buták voltak hozzá, hogy felfogják.
2012. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
47%

"falusi rokonaim velem megosztott tapasztalataikra, erről a "kultúráról"


Tudod ez érdekes hogy miért van hogy ugyanarról a dologról miért mond két ember teljesen ellenkezőt?Ugyanis én voltam nyomozó is,és két szemtanú teljesen ellentéteset állított ugyanarról a történésről!Miért?

2012. jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
51%

Nincsenek eltitkolva a sztálini bűnök sem.

Más persze a megítélésük, hiszen a Szovjetunió akár tetszik, akár nem, győztesként fejezte be a második világháborút, ami mindent felülírt (azt is, hogy Sztálin 1939-41 között Hitler legfőbb szövetségese volt).

Másrészt a nácik Európa közepén működtették a koncentrációs táboraikat, Sztáliné pedig Szibériában voltak, a világ legvégén.


22:54

"Miért kell a sztálini diktatúrából visszafelé okoskodni hogy Lenin se volt különb?Nagyonis különb volt! "


A te "nagyszerű" Lenined ugyanolyan elvetemült tömeggyilkos volt, mint legjobb tanítványa, Sztálin.


"Miért kell elfelejteni hogy az embernyomorító cári rendszert felszámolták?"


Az a rendszer, amit Lenin létrehozott, nagyságrendekkel embernyomorítóbb volt a cári rendszernél.

2012. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!