Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha szétosztanánk egyenlően a...

Ha szétosztanánk egyenlően a világ pénzkészletét,10 éven belül ugyan azok lennének a gazdagok, mint előtte nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 10 év kevés lenne, de előbb-utóbb igen. Hacsak valaki a csórók közül jól nem tudja használni.
2012. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 80:20 arány elég gyorsan beállna. Arról nem vagyok ugyan meggyőződve, hogy az örökségből élők mind vissza tudnák szerezni a korábbi vagyonukat, de akik saját erőből gazdagodtak meg, azok jó esélyjel szállnának ringbe.
2012. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így mindenki gazdag lenne, a forint elértéktelenedne.
2012. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hamarabb. Éveken belül.
2012. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Sokan tudnának pénzt csinálni, ha lenne alaptőkéjük. Rengeteg tehetséges ember van, aki hosszú évek kemény munkájával vergődik csak feljebb. És sokak csak azért élnek jól, mert az ölükbe hullik aputól egy kisebb vagyon és néhány jól működő vállalkozás. Az ilyenek közül azért sokan éhen halnának, ha maguktól kellene csinálni valamit. Természetesen nem mindenki, attól, hogy nem kell semmit tenniük az alapvagyonért még lehetnek ügyesek, sőt, ebből a kombóból kerülnek ki a milliomosok. Szerintem.
2012. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Viszont annyit hozzátennék, hogy a leggazdagabbak gondolom ugyan azok lennének, mert azért ahhoz, hogy valaki multimilliomos legyen, kevés az alaptőke és néhány kis vállalkozás, ahhoz azért már tudni kell valamit.

Az előző válaszomat úgy értettem, hogy szerintem nem ugyan úgy állna vissza minden, mint előtte, lennének cserék.

Viszont az arányok szerintem megmaradnának.

2012. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hipergigantikus infláció lenne belőle, ha hirtelen olyanok kezébe kerülne pénz, akiknek eddig nem volt (sok).


Összeomlana a gazdaság, kőkorszaki cserekereskedelem szintjére, sokkal tovább tartana belőle kijönni, mint tíz év.


Nem azzal függene össze, hogy ki gazdagszik meg, hogy ki volt előtte gazdag, hanem hogy ki tudta gyarapítani a vagyonát. Aki csak beleszületik a vagyonba, de nem egy üzleti zseni (Paris Hilton pl.), az nem gazdagodna vissza.


De amúgy létezik olyan, hogy valakinek a vérében van az üzlet. Pl. itt a városunkban van egy szerb, akinek korábban Eszéken volt kocsmája, csak a háború miatt végül nincstelen lett, papucsban, rövidgatyában ötszáz forinttal jött át Magyarországra. És évek alatt kemény munkával felküzdötte magát, megint van egy kocsmája a főutcán, csak most minálunk.

2012. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csalók és spekulánsok tennék rá a kezüket a pénz nagyobbik részére. A világ népességének nagyobbik része szegény, tanulatlan ezáltal befolyásolható. Kinek adja a pénzét majd ez a szegény ember. A bankárnak aki reális hozamot ígér vagy a csalónak aki mézes mázas szöveggel az összeg dupláját ígéri. Csak meg kell nézni a rendőrségi híreket ma is gyakoriak az ilyen átverések.
2012. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanazok gazdagodnának meg újra. Aki ugyanis megörökli apuci vagyonát, az nem csak a vagyont kapja meg, hanem gyak. az anyatejjel szívja magába a gazdálkodás mikéntjét.

Természetesen nyilván lennének kivételek, de nagy átlagban visszaállna ugyanaz az állapot, mint korábban.

2012. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!