Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki össze tudná nekem...

Valaki össze tudná nekem foglalni a mai (vagyis a napjaink) gazdasági, politikai helyzetét?

Figyelt kérdés

Szeretném a ti véleményeteket is arról hogy mi lesz . Pl.hogy mi történik Irakba ? Vagy hogy mi lesz a fosszilis üzemanyaggal ? Mi lesz Europia unió sorsa ? Nagy szarba van most az euró és Európai unió ?De szeretnék ilyen áttekintést a világ dolgairól ha valaki leírná megköszönném:)

15F


2012. jan. 8. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ezt ezer meg ezer oldalban nem lehetne elmondani, és egyébként sem ért egyet senki semmiben. :P

Műanyag alapú társadalomban élünk, ami brutálisan meg fog változni fosszilis energiaforrások nélkül. A kőolaj rengeteg dolognak az alapanyaga.

De a közlekedésre, a fűtésre és az elektromosság előállítására nem lesz gond - erre az átállási folyamatra több évtizedünk van és ez a folyamat már elkezdődött.

Szerintem a többi dologra is meg fogjuk találni az alternatívákat.

Az euró és az únió: Jelenleg pénzügyi válság van, de nem gazdasági válság. A tagállamok gazdasága többnyire növekszik csak a korábbinál lassab mértékben , néhol stagnál. Nem hiszem hogy le kéne írni az eu-t, szeretünk mi mindent túldramatizálni. Vannak szakemberek akik jósolják az euró bedőlését, ha ez bekövetezik az rossz hatással lesz a tagállamokra de nem hiszem hogy kaotikus állapotok uralkodnának el(bár attól függ ez alatt mit értünk) és nem hiszem hogy felbomlana az európai országok gazdasági tömörülése. - bár nyilván struktúrálisan átrendeződne. Én az únió jellegének az átrendeződésére számítok és egy két tagállam kilépésére, akár bedől a fizetőeszköz akár nem. Persze súlyos következményekkel is járhatna az euró bedőlése de nem lenne meglepetés szerű és én ezért bízok benne hogy áthidalható vagy tompítható a probléma. Az únió fikázása a jelenlegi kormány propaganda politikája - azzal magyarázzák hogy becsődölt a gazdaságpolitikájuk hogy európa lehúz minket, ami mind szép és jó amíg meg nem emlitjük azt a tényt hogy európához képest is sűllyedünk. És bár magyarországnak nagyon komoly tartalékai lettek elherdálva az utóbbi 2évben, még mi sem tartunk ott hogy reménytelen a helyzet.


Irakról nem sokat tudok, a terroristákat nem füstölték ki teljesen de talán már lábadozik az ország viszont ez jópár évig el fog tartani, illetve teljesen be sem fog következni mert amíg a társadalmi feszültségek ugyanúgy megvannak mint korábban.

2012. jan. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!