Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki volt eddig a legsikeresebb...

Ki volt eddig a legsikeresebb amerikai elnök szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 12:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Ezek a háborúk is a túlélésért folytak, a rendszer, az ideológia túléléséért."


Akik akkor benne voltak, azok úgy érezték, hogy élethalálharc van, még akkor is, ha a felszínen időnként mosolydiplomácia volt.


Ma meg már tudjuk, hogy a szovjet zóna teljesen esélytelen volt ebben a versengésben, a nyugatiak sokszorosan túlbecsülték a szovjetek erejét, amikor rémüldöztek tőle.


Nyugati nézőpontról egyszerűen ki kellett tartani, amíg a szovjet zóna össze nem omlik (mondjuk pont ezt azért meg is fogalmazták, ez a containment).


Ha a nyugat elbukta volna Taiwant, Dél-Koreát és Malajziát, az sem változtatott volna a hidegháború kimenetelén. Ezért nem szeretem a hidegháború túlhangsúlyozását.

2011. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Peruccsia ***** válasza:
89%
Garfield, hiszen népszerű a róla készült képregény meg film :DD
2011. dec. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Roosevelt.többször is megválasztották.

a 2.világháború és a nagy gazdasági válság idején volt elnök és nagyon népszerű és sikeres elnök volt.

2012. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
George W. Bush
2012. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A sikeresség több mutató által mérhető dolog. Valóban mást jelent más-más korokban és helyzetekben.

Az én személyes kedvencem John Adams, nélküle ma elképzelhető, hogy nem is létezne az USA. Hogy az jobb lenne-e vagy sem, más kérdés...

2012. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 /Anita_'94/ ***** válasza:
Thomas J. Whitmore
2012. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem Reagan.

A kitűnő gazdasági lépéseivel az USA olyan előnyre tett szert, amit a Szovjetunió már nem tudott követni. Neki köszönhető a pénzügyi fellendülés, illetve(egyes feltételezések szerint) legalább 10 évvel meggyorsította a kommunizmus bedőlését.

2012. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Barack Obama!!


Jólvanna,csak vicceltem..

2012. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

a nagy hadúr kommandante Bush!!! :) csak vicc

16/18 Reagan reklámfilmekben szerepelt és a FED bábja volt, azt se tudta mi az a politika!

Szerintem: Washington, Jefferson, Lincoln, Kennedy, Roosevelt

2012. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem Abeaham Lincoln (nekem ô a kedvencem és az egyik példaképem), mer

t sokmindent tett a rabszolgák felszabadításáért, emellett a színesbôrûek sokmindent köszönhetnek tôle.

2012. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!